Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Daemon Flowers

1.7.2005, 22:30
Ulice. Dlouhá ulice plná neonových reklam, které zákazníky lákaly do místních barů a nightclubů. Taková záře v žádné jiné čtvrti nebyla. A takový noční život taky ne.

Pasák opírající se se svými zajíčky o zeď jedné ze „zotavoven“ si zapálil cigaretu, aby se zahřál. Přes roční dobu byla odporná zima a déšť teplotě také zrovna nepřispíval. Proto pasák tušil, že dneska si něco jen ztěží vydělá. Normálně k němu chodili místní ožralci, ale dnes jako by se vytratili. Jediný, kdo se sem odvážil kromě feťáků a jeho vlastní konkurence, byli odporní bohatí snobi. Ten typ lidí, co doma kážou dětem o morálce a pak si tady, ve vykřičené čtvrti, užívají s děvkama v klubech. Fuj. A navíc si ani nevybíraj holky na ulici. Obtěžovat je se nevyplácí. Bodyguard toho posledního boháče, kterému se konkurenční kuplíř pokusil nabídnout holku z jeho krámu, mu strčil pistoli do huby tak hluboko, jak jen to bylo možné. Říká se, že násilí nefunguje. TADY násilí rozhodně fungovalo.

Opět přešlápl. Blbej den. Náhle spatřil to, co potřeboval. Kolem něj procházel vysoký chlápek v ošuntělém kabátě a s kšiltovkou Los Angels Kings, kterou měl zaraženou tak hluboko do čela, až mu nebylo vidět do obličeje. Nevypadal že by spěchal, spíše se rozhlížel. Jasná šance. Jestli si tendle týpek nebude chtít vrznout, tak nikdo. Pasák k němu přiskočil a zašeptal: “Nechceš si užít? Mám všechno to co bys chtěl!!“ Týpek se natočil tak, aby mu bylo vidět do tváře. „Myslím že ne“ zašeptal odporným pálivým hlasem, který připomínal spíše hadí zasyčení. Pasák polekaně uskočil. To, co uviděl, jej vyděsilo. „Kurva kurva kurva“ proklínal nápad oslovit tohohle kolemjdoucího. Chlap si ho dál (naštěstí!!!) nevšímal a obrátil pozornost k nejluxusnějšímu klubu, Arthur´s . Dal se do řeči s gorilou, která stála u vchodu. To, co ten prodavač holek viděl, tady nebylo zase tak neznámý. Ale ani tak běžný. Rozhodně se na to nemusel dívat.

Gorila u Arthur´s se delší dobu nudila. Dnes hosté nějak nepřicházeli a tak byla ochuzena o oblíbenou zábavu: o vykopnutí toho, kdo nebyl na tenhle klub dost bohatý. Tahle práce ho fakt bavila. Pak uviděl maníka v kšiltovce, jak k němu míří. Spokojeně se zašklebil. Možná se přece jen trochu pobaví.

Tak tohle byla část mé povídky. Pokud se vám něco líbilo, nelíbilo nebo byste rádi viděli pokračování, neváhejte a napiště mi, budu jen rád:-)
Autor:
E-mail: crazylom@seznam.cz
Vloženo: 20:48:38  29. 12. 2003


Hodnocení:
4 (6 hlasů)

Komentáře (5)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.