Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Pomoc až za hrob

Pomoc až za hrob

„Podívej se na svoje ruce, ty ubohá běhno!“ křičí na mě kdosi, koho jsem snad dřív znala. Nedokážu ho už moc vnímat. Snažím se aspoň vstát, přece se nebudu plazit po zemi, když se mnou někdo „mluví“. Bohové, pomozte mi a já slibuju, že už nebudu jako dřív, změním se…opravdu…tentokrát to dodržím…
„…já ti to říkal, zase jsi mě zklamala! A já prosil! Ale teď vím, že nestojíš za nic!“
Jen si řvi, když ti to pomůže. Ale mně to nepomůže. Ty mě tady teď necháš, jako to vždycky udělali všichni. Co? Už jdeš? Tak ty jsi jeden z těch, co se mi nepomůže, ale ani mi neublíží. Zatraceně, vím co bude dál. Aspoň se opřu o sloup.

Mladá holka s oříškovými vlasy sedí kolem druhé hodiny ranní na ulici. Nevypadá jako bezdomovec, má pohodlné džíny a pěkné tričko. Hubenýma rukama se drží za hlavu, prsty má propletené vlasy a snaží se narovnat. Konečně opře hlavu a zadívá se na oblohu. Hvězdy nejsou vidět, ani nebe vlastně není vidět přes všechna ta světla…Otře si nos a prohlédne své hubené prsty. Krev, z nosu jí teče krev, tmavá a hustá.

„Do prdele! Sakra, dneska ne…ještě ne…“ zachvátila ji panika, snaží se vstát, ale nohy ji neposlouchají. Po chvilce začne sípat a chroptět. Vágus stojící opodál se radši otočí a odkráčí, ví, co bude následovat…Mladá holka, teď vypadá spíš jako bezbranné dítě. Je jí sotva 14, nebo míň? Slzy se jí hrnou z pečlivě namalovaných očí a vytváří na obličeji smutnou masku bezmoci. Už to není ta sebejistá a neohrožená holka, co mohla všechno. Je to jen ustrašené děcko. Zarývá drobné prstíky do chladného betonu. Stahuje se jí hrdlo…bolestí…nebo strachem?? Pod nosem má jen tenoučkou stopu, kudy tekla krev. Dítě se zklidnilo. Náhle uvolnila všechny svaly, dýchá nepravidelně, ale hluboce, hlava jí klesne na prsa a najednou ucítí něčí dotek. Kdosi ji zvedá, kdosi ji někam odvádí. Je jí to jedno. Je jí jedno, že tomu muži bude muset ještě večer, nebo až ráno s trochou štěstí, „zaplatit“, dokonce už ví jak chtějí takovýhle „zachránci“ platit, ale je jí to jedno. Chce pomoc a taky chce něčí lásku. Nebo aspoň jakusi náhražkou za lásku. Což jí takovýhle muži mohou poskytnout a ona to dobře ví….
„Zatracená feťačko, ty víš, že mám pro tebe slabost…“ polohlasně kleje muž vedoucí dívenku domů. Dívka se trochu probrala, poznala jeho hlas, poznala ho a byla šťastná, že je to právě on.
„Já tě do toho dostal a já tě z toho vytáhnu, i kdybych…i kdybych tě měl zabít…“ muž lehce zaváhal…jen lehce….
Autor:
E-mail: aenyeweddien@seznam.cz
Vloženo: 23:50:29  07. 10. 2004


Hodnocení:
3.9 (7 hlasů)

Komentáře (1)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.