Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Horory ráje

Dřevník
Jednou, to za mladých let kdy jsem ještě věříval na strašidla, jsme se s klukama vypravili do Studénského lesa o jedenácté hodině na dobrodružnou výpravu. Po cestě jsme si samo sebou řádně dokazovali, že nemáme vůbec strach.Popravdě měli jsme v kaťatách a už se již povážlivě stmívalo. Honza nám vyprávěl, že v tomhle lese žije prý Dřevník.
Je prý dobré dva metry vysoký, kůži má jak kůra a oči, oči ty má napůl červené a napůl zelené. Z rukou mu vyrůstají dlouhé drápy. ,,Povídačky“, prohlásil jsem, ale strach má velké oči a tak jsme se vystrašení vypravili do lesa. Na okraji stál malý hřbitůvek, který ještě dokresloval strašidelnost místa. Šli jsme dál a najednou, byli tam dvě červené oči, úlekem jsme oněměli. S úlevou jsme se zasmáli dvěma vzdáleným lampám. Vyrazili jsme hlouběji do lesa a šli jsme po sotva viditelné lesní pěšince,když tu….. Stál tam, dvoumetrová postava s planoucíma očima, temná postava se tyčila a obrysy dlouhých paží zakončovaly obrovské drápy. Otočili jsme se k útěku, když jsme narazili přímo na hrbolaté dvoumetrové tělo. Postava vydala chrčivý zvuk. S hrůzou jsme pozorovali, jak z lesa vystupují další nemenší postavy. Obstoupili nás. Cítil jsem, jak se Ondra vedle mě sesul k zemi. Pak už jen hukot v hlavě a za okamžik jsme na zemi leželi všichni tři. Probrali jsme se svázaní. U jakéhosi obřadiště. Kostra zahalená v bílých cárách mě křečovitě chytla za ramena a vyzdvihla mě do vzduchu. Nakonec mě s prudkým úderem hodila na hladký kámen uprostřed Dřevníků. Z huku jejich hladů pozdvihla podivný nůž, pak už jen bolest a tma…..
Citujme ještě úryvek z místních novin: ,,Dnes ráno byly ve Studenském lese nalezena tři těla chlapců ve věku 12 let. Podle policie šlo asi o nějakého šílence. Nikdo si však nedokáže vysvětlit vytetovaný pentagram na krku obětí…“
Autor:
E-mail: Romulus.Caesar@seznam.cz
Vloženo: 21:46:00  10. 12. 2004


Hodnocení:
2 (2 hlasů)

Komentáře (7)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.