Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Dragon 1. kapitola

Ve změti svíjejících se těl se k nápadnému mladíkovi přitočila dívka

Ve změti svíjejících se těl se k nápadnému mladíkovi přitočila dívka. Odhrnula si z čela černé vlasy a ve stejně černých očích jí zajiskřilo. Celý večer ho sledovala, ale zblízka byl ještě hezčí. Ne... Snad zajímavější. To temně fialové oči a nezvykle světlé vlasy ji přiměly k jejímu přesvědčení, že je to on, koho hledá. Přistoupila k němu a posunky se ho zeptala, jestli si nechce zatancovat. Nemělo cenu něco říkat, stejně by hudbu nepřekřičela. Mladík se rozhlédl a pokrčil rameny. Vzal ji kolem pasu a tlačili se na parket. Po chvíli těžké tuc-tuc vystřídaly pomalejší melodické písničky. Tančil opravdu nádherně.

            Čím víc noc postupovala, tím sehraněji. Ostatní jim uprostřed sálu udělali prostor a dívali se na ně. Pozdě v noci jí vzal za ruku a protáhl se uličkou zvědavců. Oddechli si, když byli na čerstvém vzduchu.

            Procházeli se parkem za budovou. Náhle se zeptala: „Ty si mág,  že jo?“ Bezděčně se zastavil vprostřed kroku a udiveně na ní pohlédl. Jak to ví?, podivil se. Určitě něco tají. Nebo bude tajit. Příkře se na ni podíval. Pak se usmál a pomalu přikývl.

            „Ale ty tomu nevěříš.“, řekl po chvíli. Dívka znepokojeně zavrtěla hlavou. „Jak bych mohla?“ Přitiskl ji ke stromu a dlouze políbil. Počkal až zavře oči a pak... Tam prostě nebyl. „Co? Kde-...?“ překvapeně zalapala po dechu. Pak na svých rtech ucítila jemné doteky prstů. „Pořád ještě nevěříš?“ zašeptal jí do ucha. „Pojď. Někam tě vezmu. Ale nesmíš křičet.“ Usmála se. „A proč bych měla-!“ vyjekla. Přímo před ní přistál kůň s krvavě rudými křídly.

            „K ďasu! Kde se tu vzal?! Vyděsil mě.“ Mág se s tichým pifnutím zase objevil. „Z horoucích pekel, krásko.“ Odpověděl zastřeným hlasem a pohladil ďábla po čele. „Je to pegas. Jmenuje se Diabla.“

„To jméno sedí. Jak se jmenuješ ty?“

„Aëvan. Následuje tucet dalších jmen. Sám si je skoro nepamatuju. A ty? Smím znát Vaše ctěné jméno, Lady?“

„Jistě“, uculila se, „Darja.“

Chvíli jen tak stáli a dívali se na sebe. Všichni tři. „Poletíme?“ zeptal se Aëvan. „Jo. Táta je stejně tenhle tejden pryč.“

„A máma?“

Darja malinko sklonila hlavu. „Máma...“ pronesla tiše a smutně, „Když sem byla malá, tak odešla. Snad dokonce utekla. Ona byla... jiná, divná. Milovala vzduch a hory. Byla... divoká a trochu... dravá, jestli se to tak dá říct.“ Aëvan mlčky přikývl. Pochopil.

Darja ale odhodila minulost a zvesela se zeptala „Tak kam?“

„Chceš se bát?“ řekl tajuplně. Darje v očích zatančily jiskřičky. „Když budu s tebou, tak se bát nebudu.“ Zasmála se. To mě ještě neznáš, pomyslel si temně Aëvan.

 

 

Autor:
E-mail: adekja@gmail.com
URL: adekja.blogspot.com
Vloženo: 21:20:39  27. 02. 2005


Hodnocení:
3.6 (7 hlasů)

Komentáře (1)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.