Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Dragon 3. kapitola

Nevěděla jak dlouho byla v bezvědomí, které nejspíš přešlo v bezesný spánek, ale venku už bylo světlo. Zjistila, že ji někdo přikryl pláštěm – páni, vypadá jako plášť opravdovýho mága! – ale kdo by mohl, když Aëvan... Bože, Aëvan! V noci vypadal na umření, tak kde sakra je?

Vstala a protáhla se. Bezesná noc na tvrdé rovné podlaze jí na energii nepřidala. Ale ta, co jí chyběla, jako by se sama dočerpala ze zde přítomných, jí zatím neznámých, sil. Na zdřevěnělých nohou se dobelhala k obrovským dveřím skoro ruiny kostela. Jedno křídlo bylo napůl vytržené ze zrezivělých pantů, druhým, otevřeným dokořán, se procházelo.

Chtěla se trochu poohlídnout po tom, co zbylo z hřbitova. V neprostupném roští byla vyšlapaná cestička, teda spíš tunel. Po pár metrech křoví záhadně končilo, a tráva tam rostla pouze ukázkově zelená, jestli vůbec rostla a nebyla umělá.

Prohlížela si popraskané náhrobky a luštila jména. Všimla si, že jedna náhrobní deska je poodsunutá a kolem je na zemi plno krve. Na utnutém, jo utnutém a to velice čistým řezem, náhrobku byl jen datum narození a úmrtí * 26. 9. 1753 + 17. 2. 1809. No to mu moc nebylo. Na druhé půlce, kterou našla opodál bylo jméno: George Řezník. Divný jméno. Jestli byl povoláním řezník a uložili ho do rakve se všema svejma fidlátkama, tak se nedivim, že Aëvan byl tak zřízenej.

Podivila se svému uvažování. Už jí to vůbec nepřišlo divné. Jako by se pro tohle narodila. Do těch zvláštních událostí se dostala tak rychle a zapadla do nich, přestože pegasové ani polomrtví, či snad nemrtví ze záhrobí vážně nepatřily k její dřívější běžné rutině. A ještě něco jí přišlo nepravděpodobné. A to byl Aëvan. Zná ho přece ani ne 24 hodin a chová se k němu, jako k... bratrovi. Možná k sobě patřili dříve než se poznali.

Zase moc přemejšlí. Radši by ho měla najít. Jestli ještě vůbec žije...

 

Autor:
E-mail: adekja@gmail.com
URL: adekja.blogspot.com
Vloženo: 19:48:15  06. 03. 2005


Hodnocení:
4 (5 hlasů)

Komentáře (2)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.