Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Deimos---čtrnáctá část

4. 10. 2007 – 8:24 Korejského času
Žluté moře – neznámý ostrov

Lilo přesně jak Fred předpovídal. Ještě že s sebou měli ty igelity. Všechno do nich zabalili a pak na pokácených stromech, skolených přílivovou vlnou včera ráno, překonali úzký kanál na druhý ostrov, který byl před tsunami chráněný touhle teď už pustou a mrtvou horou. Zdál se být úplně v pořádku. Byl dokonce o něco větší a tak neváhali a přemístili se na něj.
Snažil se na svou ženu nemyslet. Věděl, že hlavně musí přežít. Všichni mu neustále projevovali lítost, ale on o ni nesál. Chtěl se hlavně dostat pryč.
Z igelitů postavili malý přístřešek a schovali pod něj své věci. Pak se Fred a jeden z pilotů, Peter Rollins, vydali na průzkum. Našli několik potůčků , které by je měli udržet při životě než je někdo najde.
„Pane, jak jste věděl o té zbrani?“ zeptal se na zpáteční cestě Rollins.
„Popravdě je to dost složité,“ zkusil se z toho vykroutil.
Rollins se zastavil a sedl si na pařez.
„Máme času dost, pane!“
„Tak především mi nikdo neříkejte „Pane“, protože je to všechno moje vina, jasný? To já jsem měl chcípnout v té vlně!“
„Pane, myslím že si to zasloužíte! Nevím co se dělo předtím a asi se to ani nedozvím, jak to tak sleduji. Hlavní ovšem je, že jste nás zachránil a jste jediný, kdo má alespoň trochu páru co dělat!“
Fred se posadil na zem a usmál se.
„Byl jsem technik u NASA. Vyvinul jsem zbraň, která asi raději nikdy neměla být stvořena. Počítal jsem z ochranou proti asteroidům, takže jsem se její ničivou silou nijak neznepokojoval.“ vzdychl.
„Všichni věděli, že mé názory jsou neoblomné. Střelba na vlastní planetu nepřicházela v úvahu! Tím jsem si zřejmě naštval pár lidí, takže mě co nejrychleji propustili.“ Rollins napjatě poslouchal výklad a sem tam pokýval hlavou. Fred změnil polohu svého sedu a pokračoval. „Nechápal jsem, proč se pak najednou objevila nejnovější raketa na nejstarší, nepoužívané plošině.“ odmlčel se a chvíli váhal. Nebyl si jistý tím, jak to jeho druhové přijmou. „Vloupal jsem se do rakety. Opravdu chtěli odpalovat Deimos, mé dílo a k vojenským akcím proti americkým odpůrcům. Poškodil jsem ho.Když pak odstartoval, vybuchl při pokusu jej spustit.“
„A jak teda může mít A-ALA druhý?“ rozhodil rukama pilot.
Fred se na něj provinile podíval a zakýval hlavou.
„Panebože, vy jste jim ho sestrojil?“
„Nebylo to tak jednoduché, Rollinsi. Unesli mi ženu a pak dokonce i mě. I tak jsem ale družici opět sabotoval. Přišli na to! Chybu opravili a aby se mě zbavili, vyhodili mě do místa výbuchu.“ Fred si stoupl. „Zbytek už znáte. Mě a mou ženu zachránili ti Japonci a já jsem okamžitě volal vám.“
Pilot k němu přistoupil.
„Nemohl jste za to,“ podíval se mu loajálně do očí. „veliteli!“


„Pánové, jsem nadšen, že jste se sem všichni tak rychle dostavili,“ Tseng pohlédl na zástupce všech zemí, které byly v A-ALA. Konferenční sál byl nabit k prasknutí! Škoda, že musí ty prosťáčky vůbec svolávat na ty „rádoby porady“.
„Je pro mě velkou ctí, že zde mohu konečně přivítat skoro celý africký kontinent, který se hodlá přidat na naši stranu.“ Tseng se falešně usmál na skupinu Afričanů.
„Tak a teď bychom mohli přistoupit k hlavnímu tématu!“ mrkl na asistenta. Na zdi za ním se rozzářila mapa světa.
„Naše záměry jsou následující:“ na mapě se zvýraznilo USA a přes něj zaoblená čára. „Jak vidíte, Deimos bude nastaven tak, aby se za jeden oběh dostal nad NASA i Vanderberg. Oba kosmodromy zničí.“ Usmál se na své publikum. „Mám za to, že pokud nebudeme ostatní státy napadat, nebudou napadat oni nás.“ Vrátil se ke své mapě. „Nuže USA bude zřejmě chtít odpovědět jadernými zbraněmi. Teď bude na nás, abychom je přesvědčili, jak totální hloupost by to byla.
Kontaminovali by většinu světové ropy a nás by stejně na kolena nesložili. Stačí nám půl hodiny na to, aby z našeho kosmodromu a kosmodromu našich přátel,“ pokynul směrem na Yanga. „odstartovalo čtyřiadvacet družic našeho protiraketového deštníku. Tyto zbraně,“ zmáčkl tlačítko a nákres se objevil na stěně. „Jsou vybaveny malými atomovými raketami vesmír-vzduch, které jsou naváděny infračervenou stopou. Pokud by se v zaměření vyskytla chyba a balistická střela nepřátel unikne, raketa exploduje a elektromagnetický puls zničí veškerou elektroniku nepřátelské zbraně.“ Tseng se usmál a pokynul asistentovi, aby přehodil obraz zpět na mapu světa. „Tedy přibližně za pětačtyřicet minut bude naše organizace imunní proti jakýmkoliv jaderným útokům, zatímco v USA budou systematicky likvidovány všechny obrané stanoviště pomocí naší družice Deimos. Až skončí, obsadíme USA svým vojskem a zahájíme útok atomovými zbraněmi proti Evropě a zbytku světa, který obrané systémy nemá.“ Tseng se znovu usmál a přelétl pohledem dav vyjevených lidí. „Jestli vše půjde podle plánu, za čtrnáct dní zahájíme útok na americké kosmodromy. O čtyři měsíce později by měla být většina světa pod naší nadvládou, děkuji, že jste poslouchali a teď připravte své armády na útok!“
Tseng opouštěl sál v rachotu bouřlivého potlesku! A zatímco Země bude likvidovaná atomovou válkou, on si splní své sny, ke kterým mu dopomůžou ty drobné „tužky v držáku“, které čekají na start v Alláh Troope.5. 10. 2007 – 7:13 Korejského času
Kitakjúšú – Japonsko

Brian sledoval amatérské snímky exploze. Oficiální zprávy tvrdili, že se dole vytvořila trhlina, do které voda unikala a proto byla viditelná taková vodní jáma. Podle nejnovějších zpráv zahynuli tři a půl miliony lidí. Tohle číslo už se asi zmenšovat nebude. Nejvíce to odnesla Čína. Má víc jak 3,3 milionu mrtvých. Zbytek pak odskákala severní a jižní Korea. Také pár japonských vesnic to spláchlo, ale ztráty tam byly v porovnání s Čínou opravdu zanedbatelné.
„Jestli tohle ten Marwick přežil, tak je opravdu borec,“ zakroutil hlavou a podíval se na Muhmada stojícího za ním. „Zítra ráno vyrazíme,“ oznámil a vrátil se k pozorování katastrofy.
„Starý před chvílí volal.“
Brian se znovu odtrhl od televize.
„A co říkal?“
„Válka se zatím nekoná. Vyhlásil stupeň dva. Nechce riskovat jadernou katastrofu.“
„Jenom aby k tomu nedošlo stejně,“ vzdychl Brian.
Muhmad pokrčil rameny.
„Mně je to celkem jedno, jestli s tím začnou Američani, nebo A-ALA. Hlavní je, že k tomu stejně dojde a řekl bych, že kdyby s tím začala Amerika, ztráty by sice byly ohromné, ale měla by šanci vyhrát. Pokud udělá první tah A-ALA, skončí dřív než ten vůl v bílém domě stačí zavolat sekretářce, proč je venku najednou takové světlo!!“
Brian se usmál a neznatelně pokýval hlavou.
„Taky nechápu, jakou cenu má tu skupinku najít, když už se stejně nebudou mít kam vrátit.“
Autor:
E-mail: oj.svab@quick.cz
Vloženo: 20:07:12  02. 10. 2005


Hodnocení:
4.5 (2 hlasů)

Komentáře (3)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.