Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Pár hloupých nápadů

Pár hloupých nápadů.

Zase jedno poklidné odpoledne v práci, stroje tiše šelestí, jak jehla s nití propichuje látku a vytváří barevný obrazce. Obcházím kolem nich a kontroluji zda je vše v pořádku. Zákazníci nejdou žádní, tak zasednu ke svému stolu a připravuju polštář pro jednu paní. Táta sedí na štokrly u okna a společně posloucháme rádio. V celou hodinu byly zprávy. Jako obvykle nic nového, jenom si z nás zase utahují. Prý na chvilku zlevní plyn o jedno až dvě procenta,.
"No, na chvilku, od ledna do března a pak nás zase natáhnou." prohlásil táta. "O dvě procenta zlevní a o deset zdraží. Tomu říkám inflace." okomentoval zprávu.
Potom přetřásali další známou kauzu Temelín. Už ho zkolaudovali, ale Jihočeské matky a Rakušáci mají zase námitky, že to ještě není v pořádku. Co pak s tím nedají konečně pokoj, vždyť už nějakou dobu funguje, tak ať se na to vykašlou a nebo vymyslí jiné využití té několika miliardové stavby. Hned mě napadl první nápad.
"Mohli by z Temelína udělat zábavní park. Nazvali by jej Tlemelín Land. No, nebyla by to krása?" pronesla jsem svůj návrh. "Chladící věže by se hezky barevně pomalovaly a osvítily světýlky, aby to bylo veselé. Ať puknou ve Vídni v Prátru puknou závistí."
"Jak bys je využila?" zeptal se táta.
"Jednoduše. Z jedné věže by se udělal zámek hrůzy, kam by se umístily všechny naše strašidla a noční můry. Z druhé by se udělal pravý opak, dům smíchu. Tam by občas mohli vystupovat i naši politici, neboť jsou to dobrý komici a někdy i šašci."
"A ty další dvě?"
"Třetí by se mohla využít, jako obrovská horolezecká stěna a ve čtvrté by mohl být tobogán."
"Ale na dně je sotva čtyřicet centimetrů vody." namítl táta.
"Tak by se proboural malý otvor a vyústění tobogánu by končilo ve venkovním bazénu." řekla jsem.
"Jo, a nebo by se to ještě prodloužilo a turisti by skončili až ve vodní nádrži. Odtud by si mohli doplavat až na Hlubokou." poznamenal taťka.
"Dobrej nápad." přitakala jsem se smíchem. "Na hoře mezi věžemi by se udělali můstky, kde by se zavěsili obří houpačky, a nebo by tam mohli skákat bangijampimg."
"To radši né, víš kolik mastných fleků, by pak bylo otisklých na tom železobetonu?" namítl se smíchem taťka.
"Asi máš pravdu." přitakala jsem. "Co by si navrhoval ty?"
"Nebylo by to špatný, propůjčit jej Bin Ládínkovi jako cviční cíl. Mohli by si na něm cvičit nálety boeingů do věží a na jaderný reaktor." prohlásil.
"Jo, boeing by se rozpadl na kousky, ale Temelín by stál neporušený dál." řekla jsem se smíchem.
"Víš kolik by tam potom bylo smetí a bordelu na uklízení? Hned by bylo dost práce a nezaměstnanost na Jihu by zase klesla o pár procent." namítnul s úsměvem táta. "A nebo z Temelína udělat elektrárnu na alternativní pohon. Už to vidím. Ve věžích by se udělali ochozy s lavicemi, na ně bych posadil lidi, dal jim do ruky liščí ocasy a ebonitové tyče. Třeli by je o sebe a hned by byla elektrika." pronesl svůj nápad taťulda.
"To by ti nebylo líto těch nebohých lištiček? Takové týrání zvířat, že se nestydíš." namítla jsem se smíchem. "To já bych měla lepší nápad. Místo lavic, bych tam nandala samé rotopedy, připojila je na dynamo, posadila na ně vězně a ať šlapou. Hned by bylo elektriky dost i bez jaderného pohonu."
"Vězně? To by si ti chudáci za ty vraždy a podvody nezasloužili, byl by to pro ně moc krutý trest." pronesl ironicky se smíchem táta.
"Já bych tam nahnal Jihočeské matky. Když maj tolik keců, tak ať dělaj něco záslužného. Maj se potit ve fitku za peníze, tak tam by se zapotili zadarmo a ještě by vyráběli elektriku."
"Přesně, sportem ke zdravý a elektrickým zásobám." smála jsem se. "Co bys, řekl na zájezdy? Představ si cestovku Temelín raisen, jak vozí Rakušáky k nám, aby si zajezdili na kolech a vyrobili nám tím ještě proud."
"Skvělí a ten co by našlapal nejvíc kilometrů, by mohl přijet znova a zadarmo." smál se táta. "To by se ten děraví státní rozpočet, hned pěkně zacelil a ještě bychom vydělali dost nato, abychom mohli kupovat proud od jinud." zkonstatoval na konec táta a oba jsme se smáli jak pominutí.
Tak to bylo pár hloupých nápadů co podporujou dobrou náladu.
Autor:
E-mail: alexacz@cenrtum.cz
Vloženo: 20:09:45  15. 11. 2006


Hodnocení:
2 (6 hlasů)

Komentáře (4)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.