Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Legenda

Na počátku byl Bůh sám a byl dokonalý. Pak ale byl smutný, že svou dokonalost nemá s kým sdílet a z tohoto smutku se zrodil Ďábel. Bůh ho ze sebe vyvrhnul a tím se očistil.
Poté začal Bůh s Ďáblem komunikovat beze slov a z této první komunikace se zrodily hvězdy. Ale Ďábel Bohu odporoval, jak to protiklady dělají.
Bůh poté začal tvořit další bytosti, které by s ním souhlasily a sdílely s ním lásku. To ale Ďábel zrozený ze smutku nepřijal a začal být žárlivý. Postavil se Bohu a řekl mu slova lásky: „Já jsem tobě rovný!“ To ale nebyla pravda, neboť na počátku byl jen Bůh a byl sám.
Jeden z andělů začal chválit Boha a Ďáblovi se jako rovný postavil. Poté se Ďábel rozhodnul, že se Bohu vyrovná a začal tvořit to, co v něm bylo nejlepší, a to byl žal, a stvořil hmotu.
Bůh se zamyslel a jako odpověď stvořil lidi. Ti se Ďáblovi líbili a chtěl se s nimi přátelit. Bůh jim to ale zakázal, neboť věděl, že Ďábel je zlý.
Lidé ale neuposlechli a tím začal jejich pád, který trvá dodnes. Jen málo z nich si vzpomenuli na Boha a vrátilo se k němu.
Když to Bůh viděl, co lidé činí, podruhé zažil smutek a zželelo se mu lidí a stvořil Smrt. Tak aby každý se na konci své svobodné pouti očistil a jeho duše se vrátila k Bohu.
Některým se to ale nelíbilo a o to víc začali sloužit Ďáblovi. Ten pro ně za odměnu stvořil Peklo a začal lákat na svou stranu také anděly. Tak se zrodili Démoni. Lidé se jich zalekli a začali se Pekla bát.
Boj trvá na všech úrovních dodnes, a to co je dole je i nahoře a to co je nahoře je i dole. Nechť k vám hvězdy mluví svou řečí beze slov!
Autor:
E-mail: jan.hanou.sek@seznam.cz
Vloženo: 10:38:51  26. 12. 2007


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (1)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.