Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Správná životní cesta

Přijdete na rozcestí a chcete jít po té správné cestě, pokud nevíte, která cesta je správná, tak se podíváte do mapy nebo na cedule na rozcestí, nebo prostě náhodně nějakou cestu zvolíte.
Ten kdo ví to má jednoduché a na rozcestí jde automaticky hned po té správné cestě, to co zde říkám ví každý a každý takto jedná, já o tom hovořím, protože mnohdy jdeme po chybné životní cestě.
Pokud nejdeme po správné životní cestě, jsme nespokojeni a mnohdy litujeme toho, že jsme si nevybrali tu správnou životní cestu, bohužel většinou se již nelze vrátit zpět na rozcestí a vybrat si tu správnou životní cestu.
Při rozhodování jakou cestou se vydat v životě nás ovlivňuje nejvíce to, co je nám mnoho blízké jde o; rodinu, kamarády, televizi, knihy, atd.
Život to jsou jenom příčiny a následky, jestliže nejsme s něčím spokojeni, určitě je to díky něčemu co to zapříčinilo a může jít i o to že jsme si zvolili v něčem špatnou cestu k tomu, co milujeme a potřebujeme.
Dejme tomu že se potřebujeme něčemu novému naučit, pokud zvolíme správnou cestu tak se to brzo naučíme, když zvolíme chybnou cestu tak se to nenaučíme.
Spokojený je v životě ten, kdo je ve správný čas, vždy na správném místě a zde koná to co je správné, bohužel většina lidí je v životě v nesprávný čas na nesprávném místě a dělá zde to, co není správné a tak je zde nespokojenost.
Systém, ve kterém žijeme je postaven na tom, že se dodržují správné normy a pokud se normy poruší je zde za to trest a tím trestem je to že jdete po špatné životní cestě a jste nespokojení a myslíte mnohdy na sebevraždu nebo na drogy.
Ten kdo nedodržuje správné normy je nenormální a tak bere drogy na nemocnou hlavu, pokud ale odstraníme příčinu tak duševní nemoc skončí, tou příčinou je nedodržování správných norem.
Někdo řekne, že tedy chce dodržovat ty správné normy a optá se, kde jsou ty normy sepsané, aby si je mohl přečíst?
Ty správné normy nelze sepsat, protože existujeme ve složitém systému, kde se neustále mnohé mění a to co je v jedné situaci správnou normou, to v jiné situaci je chybnou normou.
V minulosti zde byla mnohokráte snaha ty správné normy sepsat, ale čas nám ukázal, že jenom profesionálové znají u všeho správnou normu, díky tomu že jsou neustále blízko tomu, co konají.
Nehledejte tedy v knihách správné normy pro to jak žít a být spokojený, místo toho zajděte za někým kdo správně žije a je spokojený, jenom on vám může ukázat správnou cestu.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 08:33:54  26. 01. 2008


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.