Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Žít naplno lze

Aby živý systém mohl získat to, co miluje a potřebuje, byl donucen k pohybu v prostoru, jelikož je pohyb v prostoru spojen s nebezpečím, byl živý systém donucen k tomu, že vytvořil mozek a smysly, jimiž vnímá on okolí.

Člověk dospěl ve vývoji nejdále a tak používá mnoho moderních systémů, jež mu ulehčují jeho existenci, (řeč, písmo, technologie, vědu, auta, domy, mobily, internet) jde zde o to aby nám moderní systémy sloužili a nevládli.

Vše co jsme stvořili je zde teprve krátce a tak to není dokonalé, dokonalost vzniká dlouhým používáním a testováním kdy se systém vylaďuje a zjednodušuje.

V současnosti nejvíce milujeme a potřebujeme; vědomosti, zkušenosti, informace, programy, ano je zde veliký duševní hlad.

Energie je zde díky zdroji energie a tak musíme jíst chleba a komunikovat s okolím abychom měli zdroj hmotné i duševní energie.

Komunikace s okolím to je dneska základ pro naši existenci, zde je zásadním problémem to že nerozumíme druhým a tak komunikace nefunguje.

Druhým porozumíme jenom tehdy, pokud se jim mnoho přiblížíme a to v dnešní době je veliký problém, proto je zde porozumění velmi vzácné.

Místo osobního přiblížení, je zde neosobní kontakt pomocí; písma, zvuku z telefonu, nebo záznamu z kamery, my ale potřebujeme být neustále v osobním kontaktu s lidmi, jež jsou nám blízcí!

Osobní kontakt je drahá záležitost protože čas jsou peníze a tak jenom ten kdo je bohatý si může dopřát mnoho osobních kontaktů s blízkými lidmi a ten kdo je chudý se musí spokojit s velmi neosobními kontakty z časopisů a televize.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 17:40:57  21. 02. 2008


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.