Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Práce na počítači

1. Kdysi pro duševní práci stačil brk namočený do inkoustu, a potom někdo vynalezl mechanický psací stroj a tak bylo písmo dobře čitelné.
2. Z té doby se nám dochovala klávesnice na které píšeme a rozložení této klávesnice je podobné rozložení klávesnice u psacího stroje.
3. Ke klávesnici přibyla myš, jež nám umožňuje snadný pohyb po obrazovce, kde jsou zobrazené obrázky a informace.
4. Mnozí mají přenosný počítač (notebook) a zde je místo myši dotyková destička nebo je zde jakýsi čudlík v klávesnici.
5. Co je to vlastně ten počítač na kterém budeme pracovat?
6. Počítač je systém jež umí zpracovat informace podle programu a očekává od nás, že my s ním budeme zacházet správně, pokud uděláme chybu, on ji neopraví a mnohdy nás i za to potrestá!
7. Zprvu se počítače využívali jenom pro kancelářské práce, dneska lze počítače využívat k mnohému je to velmi univerzální technický systém.
8. Na začátku se učíme základy, to je ovládnutí klávesnice a myši, později se naučíme i spouštět programy a programy používat.
9. Když máme za sebou základy můžeme se pustit do administrace počítače a tak instalujeme a mažeme programy nebo si do počítače dáváme nové součástky.
10. Mnohdy se u počítače setkáme s problémem, se kterým si nevíme rady a hledáme pomoc v knize nebo na internetu, můžeme mít v počítači viry, nebo chyby v registrech či zde může být v počítači nějaký špatný kontakt u kabelu.
11. Obrazně se z nás stanou karetní hráči, a čím více hrajeme, tím více nás to baví a mnohdy i tím více nám to přináší zisku.
12. Mnohdy si počítač i zažertuje a tak pod jedno otevřené okno schová jiné, a dokud na to nepřijdeme do té doby nemůžeme nainstalovat program, což se mi skutečně stalo.
13. Při práci s počítačem musíme neustále něco nastavovat a opravovat, dokonalost se skládá z mnoha maličkostí a umět dokonale pracovat s počítačem to není rozhodně žádná maličkost.
14. Zrovna nedávno jsem se setkal s uživatelem který nemohl spustit počítač a přitom stačilo jenom zapnout numerický blok u klávesnice a hned by heslo otevřelo vstup do počítače.
15. Jsou to mnohdy maličkosti, jež nám komplikují práci u počítače, může jít o světlo, jež svítí na monitor, špatnou židli a klávesnici, jež nemá podložku a není nakloněná.
16. Často počítače vydávají hluk anebo nás ruší něco jiného, pro práci na počítači potřebujeme klid, abychom se mohli na práci soustředit.
17. Práce na počítači nám má přinášet užitek, když na počítači hrajeme hry, nebo si prohlížíme internet, není to práce ale zábava!
18. Počítač je v první řadě duševní zesilovač, jež nám umožní zesílit naše možnosti v podnikání, jde o to, aby počítač sloužil lidem tak jako jim slouží; auta, letadla, mobily, vrtačky, atd.
19. Jde tedy o to se správně specializovat na nějakou práci na počítači a ve svojí specializaci se neustále zdokonalovat, jenom specialisté vydělají pomocí počítače hodně peněz.
20. http://gurubhagavan.blogspot.com/ moje stránka.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 15:29:52  14. 04. 2008


Hodnocení:
1.6 (5 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.