Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Správná cesta vede do přírodního ráje

1. Když přijdeme na rozcestí máme možnost volby, po které cestě půjdeme a pokud si nezvolíme správnou cestu nedojdeme tam kam potřebujeme dojít.
2. Tak jako zde jsou cesty, po kterých jdou naše nohy, tak zde jsou i cesty po kterých jde naše myšlení nebo naše společnost.
3. Hříšný člověk si hledá cestu, jež vede ke ctnosti, nemocný člověk si hledá cestu, jež vede ke zdraví, atd.
4. Situace určuje každému co je pro něj v tomto času a prostoru správnou cestou a tak to co je pro jednoho správné to může být pro jiného chybné.
5. Máme rozum proto, abychom rozvážili správně, kterou cestou půjdeme a neměli bychom se nechat ovlivnit druhými, protože oni jsou v jiné situaci a tak je jim určena jiná cesta.
6. Často je zde kritika, jež kritizuje nějakou cestu u jedince nebo u společnosti, je snadné kritizovat a je těžké pochopit a potom správně pomoci.
7. Kdysi dávno se lidé vydali cestou pohodlí a tak si postavili veliké nemocnice a v nich žijí, protože pohodlný nemocný člověk nedokáže žít nahý v přírodě se zvířaty.
8. Obdivujeme proto ty co dokáží žít svobodně v přírodě, ale zároveň milujeme i pohodlí, jež nám přinesla civilizace ve městě.
9. Je zde mnoho politických, náboženských lhářů a podvodníků co hlásají, že jejich cesta je ta správná a že ten kdo po ní půjde, přijde do nějakého ráje.
10. Existujeme v pekle, protože jsme šli po špatné materialistické cestě, zvířata jsou po správné cestě a tak existují v přírodním ráji kde je čistota a jednoduchost.
11. Zisk hmotných výhod je spojen logicky se ztrátou čistoty a jednoduchosti, jež je v přírodním ráji, civilizace je zlatá klec.
12. Moderní člověk pracuje v noci daleko od svého bytu, a když se pomocí přeplněné hromadné dopravy dostane do svého malého panelového činžovního bytu, tak jej ruší hluk od příklepové vrtačky a on nemůže usnout.
13. Svět, ve kterém dneska lidé existují, je obrazně velikánkou nemocnicí, kde ti co jsou méně nemocní, pomáhají těm, co jsou mnoho nemocní tělesně a duševně.
14. Nemocní lidé díky svým nemocem v mnohém chybují a tak zde jsou; války, epidemie, ideologie, mafie, byrokraté, autority, drogy, mafie, fanatici, teroristé, vyděrači, atd.
15. Jestliže nemocný člověk určuje co je zde správné a co je chybné, vede to k tomu, že je zde mnoho sebevražd a veliká konzumace drog.
16. Pokud nemocnému řeknete pravdu, on ji nechce slyšet, protože on si myslí, že je zdravý, myslíme, protože nevíme!

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 09:09:28  15. 07. 2008


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.