Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Jak to tedy bude?

Tak se podívejte, jak jsme zesměšňováni!Pohádkáři a jiní pisálkové si na našich zádech léčí své mindráky z dětství, pasují nás do rolí zlých, zavšivených, špinavých stvoření, neschopných samostatně myslet.Jak směšná jména nám vymýšlejí!Ó, jak urážlivě to zní - Janek, Vraník, Theofil, Solfernus!Jaký brak, jaký hnus!
Copak nikdo z vás, ubozí zemšťané, neví, kdo opravdu jsme? Jsme andělé, padlí andělé, ale ne vlastní vinou!
To, že nás ten nahoře neměl rád, to má své důvody.Jaké, ptáte se? Prostě jsme předběhli dobu, kdy jste se začali poprvé procházet po Zemi.Tušili jsme, že lidé budou zlí, arogantní, lživí, falešní, závistiví, plni záště, zloby, vzteku, nenávisti, podjatosti, budou úplatní, nespravedliví, hluší ke svým citům, budou vraždit, krást, pomlouvat….je toho, řekněme, více než dost!
My to věděli a předpověděli!
Ale on, že ne! Že prý stvořil lidi k obrazu svému, nemáme se mu plést do řemesla.Dokážete si vy, naivní smrtelníci v čele s papeži představit, že Bůh - ó, jak mi to nejde z úst- by byl jako vy?
Tohle jsme mu tvrdili!
A on, aby nás neslyšel, uvrhnul nás na zem a pod ni, k vám, k tupým, věřícím ovcím! Nastal čas, abyste konečně prohlédli!
Ne Bůh, ale my jsme připraveni a vyvoleni.To, co maloval a ryl Dürer, byl slabý odvar toho, co jsme mu vyjevili.Bylo to první varování vaší zkažené společnosti, ale nikdo to tenkrát nebral vážně.Ale ono to přijde.Budete se svíjet strachy, řvát hrůzou do ochraptění, drásat si kůži, rvát si vlasy šílenou bolestí! Až uzmeme vládu na Zemi, Slunce zakryje svou tvář, vítr ulehne a nastane příšeří, ticho před obrovskou bouří! Pak mocný zvon posledního soudu rozezní své těžké srdce a všem, kdož mají vinu, tedy všem na Zemi, kromě novorozených a duchem chudých, všem vám pukne lebka jako znamení hříchu.Otevřou se brány a všechny poznačené vezmeme pod svou ochranu.Zbyde svět čistých a bezelstných.Duchem chudí naučí malé lásce, toleranci a úctě.Malí nepocítí závist, neuslyší pomluvy, nebudou znást bolest a trest.
A Bůh?! Pche, schová se, bude ronit slzy nad svým omylem, přehodnotí své postoje a vezme nás, padlé anděly, zpět k sobě!
Autor:
E-mail: numerouno75@email.cz
Vloženo: 10:14:20  04. 11. 2008


Hodnocení:
3 (1 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.