Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Dovolená v Absurdistánu

1. Představ si že jsme vyhráli dovolenou v jiném času a prostoru, konečně si odpočineme a zapomeneme na naše problémy.
2. Co je to za divný svět, tady je vše absurdní, vše je zde založeno na lásce k materialismu, oni hromadí to co má pro ně nějakou hodnotu?
3. Nebo se podívej, oni chodí oblečení a zavírají do vězení ty, co jednají jinak než je obvyklé.
4. Proč nespáchají všichni sebevraždu, vždyť ten jejich život nemá smysl ani logiku?
5. Oni nejspíše neznají to, jak se žije v jiném času a prostoru, nejspíše věří tomu, že to jak žijí je normální.
6. Pokud by u nás někdo jednal tak jak jednají zde oni, nejspíše by jej umístili do sledovacího systému a on by tím, jak jedná, mnoho bavil ty, co by jej sledovali.
7. Celý ten systém je nemocný a měli by se tedy snažit o to, aby se uzdravil.
8. No jo, ale pokud si nemocný myslí že je zdravý, tak se nesnaží o to, aby se uzdravil.
9. Podle mě má ta jejich nemoc základy v tom že milují lež a nenávidí pravdu, vytvořili si absurdní společnost, kde uctívají svaté lži a pronásledují ty, co říkají objektivní pravdu.
10. Podívej se na tohle, to je síla, oni chodí do chrámů a zde se modlí nebo poslouchají svaté kázání, až o tom budu doma povídat tak mi to nikdo neuvěří.
11. Tak jim můžeš přeci ukázat záznam z celé naší dovolené?
12. Pochybuji, že když nebudou věřit mě, že by uvěřili nějakému prostorovému záznamu, sám víš jak je dneska snadné záznamy upravit.
13. Když to zde pozoruji tak si myslím, že se mi to snad jenom zdá, něco takového přeci nikde ve vesmíru nemůže logicky existovat?
14. Zapomínáš na to, že výjimka potvrzuje pravidlo a zde jsme spatřili cosi co je velmi výjimečného je to jakýsi absurdní zázrak.
15. Podívej se na to, kolik lidí se stará zde o ochranu jejich vůdce, aby jej nikdo zde nezabil, a na druhé straně oni často rádi zabíjejí slušné lidi.
16. Nebo se podívej zde, oni se chlubí tím, jaké mají zbraně a pořádají vojenské přehlídky, kde demonstrují svoji techniku na zabíjení a to jak mají vycvičené nájemné vrahy.
17. Tak mě napadlo, bylo by vůbec možné vytvořit něco, co by bylo více absurdní, než to co zde je?
18. To by snad dokázali jenom oni, pokud by se ten jejich absurdní svět nezhroutil díky tomu, že brzo udělají něco velmi absurdního.
19. Stejnak nechápu, jak může celý tento absurdní systém existovat, logicky se to mělo přeci už dávno zhroutit?
20. Nejspíše to celé zde kontroluje nějaká filmová společnost a ona nedopustí, aby přišla o svoje obrovské zisky z přímého prostorového přenosu.
21. To asi budou ty drahé zakódované kanály, na které se dívají u nás ty, co na to mají, takže oni jsou jenom herci, co hrají a nic z toho nemají.
22. Nadbytek je zde díky nedostatku, to je logické i na nás mnohé ekonomicky parazituje, ovšem aspoň nežijeme v Absurdistánu jako ti chudáci zde.
23. Podívej se, jak žije ta jejich rodina je to celé absurdní, ráno jde každý jinam a večer sedí u televize a potom mají někdy ubohý sex, který je absurdní.
24. Fascinuje mě, jak si při tom sexu muž navléká na svoje přirození gumovou ochranu, aby on neoplodnil ženu.
25. Nebo se podívej na děti, co chodí do školy mnoho let a zde se učí hlouposti, co nikdy nebudou ve svém životě nikdy potřebovat.
26. Já už tomu rozumím, když to u nás lidi sledují v prostorové televizi tak si uvědomí, jak dokonalý je svět ve kterém u nás žijí, dodává jim to sebevědomí a pocit toho že jsou velmi moudří.
27. Tím tedy chceš říci, že vlastně celý tento absurdní svět vytvořila kdysi velmi dávno naše filmová společnost, aby mohla z lidí tahat peníze a je jí jedno, že lidé tam v tom Absurdistánu jsou jenom chudáci, co nedostávají peníze za to, že hrají v naší televizi.
28. Je to jenom obyčejný obchod, ber to, jako když máš zahradu, tak do ní investuješ a potom na zahradě sklízíš, co jsi zasela.
29. Jak vlastně ta naše filmová společnost ten celý systém provozuje?
30. Podle mě zde k manipulaci používají umělou inteligenci ve spojení s telepatickým přenosem a snímají to celé přes smysly lidí a telepaticky to přenášejí do střihového centra.
31. No jo vlastně naše děti mají na hraní podobný systém, akorát že jej využívají na naše domácí zvířata, tedy my bereme ty bytosti jako domácí zvířata?
32. Peníze nikomu nesmrdí, a pokud toto podnikání je v souladu s našimi zákony a to vlastně je, tak je vše v normě.
33. A co etické normy, podle mě to není etické takto zneužívat ty bytosti a dělat z nich absurdní loutky, jež baví diváky a za svoje hraní ani nedostanou honorář.
34. V zákoně se o etice nemluví, otázka etiky a mravnosti je dost složitý problém, protože to co je pro jednoho etické, nemusí být pro jiného etické, nelze zde pevně stanovit co je správné.
35. Pokud by diváci jednali eticky, tak by se nedívali na filmy, jež jsou nemravné a tím pádem by nedošlo ani k tomu, že by filmové společnosti měli snahu vytvořit takovýto Absurdistán.
36. Klasická školní lekce příčiny a následku, prostě vše je, tak jak to je a o tom to zde bylo a bude, my s tím nic nenaděláme.
37. Nač ten sarkasmus, máme přeci dovolenou tak se podle toho i chovejme a nechme stranou běžné prkotiny, jež jsou nudné.
38. Tak mě napadlo a co když náš svět kde my žijeme, zneužívá taky nějaká filmová společnost hloupí a absurdní.
39. No to by bylo dost nemorální a třeba teď co my jsme zde, tak nás pozoruje mnoho diváků a smějí se tomu, jak jsme nám za to nezaplatit a ještě se nám smát, ovšem na druhou stranu zase budeme slavní.
40. Podle mě tam kde jsou peníze, tam je málo morálky a etiky, je to daň za civilizaci.
41. Jak se vlastně pozná, že si právě užíváme zde na této dovolené života?
42. Užívání to je podle mě dosažení nějakého centra, které milujeme a obdivujeme, naopak trpíme, pokud jsme velmi daleko od tohoto centra.
43. Při sexu je tím centrem orgasmus a při podnikání je tím centrem snadný zisk, záleží tedy na situaci, ona určí co je pro nás právě centrem.
44. Miluji mnoho to, jak mluvíš, dokážeš jednoduše vysvětlit něco složitého, kamkoli přijdeš, všude tě mají pro tvá slova mnoho rádi.
45. Já zas na tobě mnoho miluji to jak se o mě a rodinu staráš, mnoho se starám o cizí a nejsem schopný se postarat o to blízké.
46. Tady jsem v tom Absurdistánu našla jakési elektronické anonymní fórum, kde je mnoho zajímavých dotazů a odpovědí.
47. Tady to je zajímavé oni zde píší, že je to moc dlouhé a že to nebudou proto číst?
48. Je to Absurdistán u nás zase nikdo nečte to co je moc krátké, je to jejich absurdní svět a možná by jim náš svět připadal absurdní.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 15:03:09  21. 11. 2008


Hodnocení:
4 (2 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.