Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Každý se často sráží s blbci

1.Jakmile zákazník nedostane; rychle, kvalitu, levnost, vede to ke krizi, většinou je to způsobeno chybami v systému, systém to je obrazně řetěz a pevnost určuje ten nejslabší článek řetězu.
2.V současnosti je tím nejslabším článkem péče o děti, dospějí, nemají čas a chuť se starat správně o děti, následkem je že když děti dospějí tak je jejich hodnota malá a podle toho vypadá i jejich život.
3.Je to jako péče o dopravní letadlo, pokud u letadla vše pečlivě nekontrolujeme neustále, tak dojde k tomu, že letadlo spadne a tak zbytečně zemře mnoho lidí a přijdeme o drahé letadlo.
4.V konzumní společnosti musí být jediným pánem zde zákazník a on musí vždy dostat zboží a služby; rychle, kvalitně, levně, pokud to nedostane tak zde je zakrátko krize a systém se začne hroutit.
5.Pokud ten kdo nabízí zboží nebo služby má monopol, tak to vede k tomu, že je on; pomalý, nekvalitní, drahý.
6.Zdravá ekonomika je postavena na soutěži a boji o zákazníky, ten kdo je nejlepší si zde získá i dostatek zákazníků, jež budou spokojení s tím, co jim on nabízí.
7.Monopol to je virulentní virus, něco jako chřipka, jež napadá slabé kultury, kultura většinou zeslábne díky tomu, že je tam dlouho cenzura, jež brání lidem se dozvědět objektivní pravdu o tom, proč se lidi mají zle.
8.Jestliže nás bolí zub, jdeme k zubaři a on jej vytrhne nebo opraví, stejně tak by mělo být pro nás samozřejmostí jít za odborníkem, vždy když máme s něčím nějaký problém.
9.Většinou nechceme jít za odborníkem, protože on má monopol a tak je on; pomalý, nekvalitní, drahý.
10.Na počátku vzniku monopolu byl zákaz zabít toho, kdo má monopol, následkem bylo to, že vzniknul monopolní lidský svět, kde mezi sebou obrovské materielní a duševní monopoly bojují a obyčejní lidé se mají zle.
11.Podívejme se na politické strany, zde jde o veliké monopolní ideologické celky, jež mezi sebou nemilostně bojují o moc a po volbách se vítězná strana vrhne k vysokým státním funkcím a na svoje sliby, jež dali těm, co je zvolili, rychle zapomene.
12.Je to jakýsi začarovaný kruh, ze kterého nelze nijak uniknout a tak hledáme nějaká kouzla, jež by dokázala prolomit tento starý začarovaný kruh, který nás nutí k existenci ve světě kde je vše; pomalé, nekvalitní, drahé.
13.Jenže u moci zde jsou právě jenom náčelníci a kouzelníci, mnohé na povrchu se změnilo, ale uvnitř je to pořád stejné, ti co jsou silní a chytří manipulují s těmi, co nejsou silní a chytří.
14.V každé lidské duši žije nějaký náčelník a kouzelník, jež se snaží o to, aby se tělo mělo dobře, problémem je uspět v tomto světě kde je ten druhý pro nás velikým nebezpečím.
15.Bible nám ukazuje, na co myslíme a co děláme již mnoho generací, ten kdo jí porozumí, ví, že se zde má nejlépe ten, kdo se dobře před druhými utají, protože ten druhý, je pro nás vždy velikým nebezpečím.
16.Každý se často sráží s blbci, blbci mají nějaký monopol, jejž milují a díky němu se zde mají i dobře, jim je jedno že oni produkují služby nebo zboží, jež je nekvalitní, drahé a dlouho se na něj čeká.
17.Mnohdy se stane, že dva mocní blbci se dostanou do světového konfliktu, následkem je krutý a nemilosrdný boj, ve kterém se zničí mnoho hodnot a lidský životů.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 09:56:51  17. 03. 2009


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.