Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Pevným bodem života je láska

1.Pevným bodem života je láska, jsou to vztahy, jež nám dělají dobře, opakem je nenávist což je vztah, ze kterého je nám zle.
2.Vztahy lze rozdělit do mnoha kategorií, je zde vztah jež máme sami k sobě a vztah k druhým lidem.
3.Vztah to je spojení které může být existenční, jde třeba o vztah dítěte a matky, nebo může jít o vztah k droze která nám dává nakrátko potěšení.
4.Nejvíce se zajímáme o tyto vztahy, jde o; sex, jídlo, peníze, drogy, výhody.
5.Zásadním problémem vztahu je že když se k jednomu přiblížíme tak se od jiného pochopitelně vzdálíme, dejme tomu se přiblížíte k penězům a vzdálíte se od rodiny na kterou nemáte čas.
6.Častým problémem je extrém, kdy třeba odmítneme jídlo a hladovíme, nebo se do jídla zamilujeme a mnoho na váze přibereme.
7.S láskou jsou prostě problémy se kterými si nevíme rady, obrazně po celý život plaveme v problémech a máme co dělat abychom se v problémech neutopili.
8.Počítač nemá problémy s láskou, on dělá jenom to co umí a pokud se dostane do situace kdy něco neumí tak se zastaví a problém má ten kdo počítač používá.
9.Živý tvor se ale nemůže jako počítač zastavit a čekat že se problém sám odstraní, zastavení znamená většinou nemoc nebo smrt.
10.Problémy vznikají z mnoha důvodů, jde třeba o nedostatek toho co milujeme a potřebujeme, nebo jindy jde o špínu kterou nelze uklidit.
11.V přírodě je vše postavené na přirozených normách a to co tyto normy poruší je zlikvidované, nám se zdá tento systém nelidský a tak se snažíme vytvořit lidské sociální systémy.
12.Problémem sociálních systémů je složitost, se kterou si nevíme rady a tak si hledáme způsoby jak si udělat nakrátko dobře pomocí; drogy, peněz, sexu, sportu, podnikání, atd.
13.Pokud nafilmuji to co vnímám tak mi kamera odhalí to co jsem nevnímal, protože moje vnímání není tak objektivní a vnímám nejvíce to co miluji a co mě zajímá.
14.Velikým problémem je naše myšlení jež neustále pracuje a my nemáme klid, mnohdy nám nedá pokoj ani ve spánku protože se snaží nalézt to co nám mnoho schází.
15.Je snadné si vzít prášek na uklidnění nebo se napít alkoholu, problém se nakrátko odsune a potom se zase vrátí a mnohdy nás otravuje mnohem více.
16.Mnohý vztah bereme za samozřejmost, a když skončí tak si uvědomíme jeho velikou hodnotu, dejme tomu že váš pes zemře a najednou máte po náladě na delší dobu.
17.Jeden vztah skončí a nový začne a my si třeba pořídíme psa a to malé štěně nám začne dávat veliké citové hodnoty, jak to učinit aby zde bylo více toho dobrého a málo toho zlého.
18.To co je daleko od nás to nezměníme, jediné co můžeme učinit je změnit to co je nám nejblíže tedy sami sebe tím že se naučíme tomu jak správně plavat v životních problémech.
19.Univerzálních rad je mnoho v knihách i na internetu, jenže jenom velmi málo z těchto rad můžeme opravdu použít, protože každý zde je jiný a má tím i jiné vztahy.
20.Nejlepší rady poskytuje divoká příroda, je to živá encyklopedie, jež není nikým cenzurovaná a nepodléhá módním vlnám.
21.Moje osobní životní zkušenost je že poměřuji lásku čistotou, když je něco tam kde to nemá být je to většinou špína jež se musí odstranit.
22.Kamera odhaluje v jaké špíně hmotné i duševní zde žijeme, podívejme se třeba na kuřáky co obtěžují kouřem nekuřáky zde jde o špínu hmotnou i duševní.
23.Na krabičce s cigaretami je mnoho varování pro kuřáky ale jim je to jedno, stejně tak i divoká příroda nám ukazuje mnoho varování před chybami ale lidem je to jedno a chybují.
24.Civilizace nás opila tím co nám poskytuje a my nevnímáme to že díky civilizaci existujeme ve zlaté kleci a místo originálního štěstí se spokojujeme s civilizačními náhražkami štěstí.
25.Malé dítě je šťastné už jenom tím že se může jít se psem proběhnout přírodou, dospělý si myslí že je šťastný když má nadbytek toho co miluje a potřebuje.
26.Jenže čím více toho máme tím více se o to i musíme zase starat, je to začarovaný civilizační kruh ze kterého není možné nijak uniknout.
27.Celý civilizační svět se proměnil ve velikou nemocnici a pokud je zde někdo zdravý tak jej ostatní berou za blázna a hlupáka, podle sebe každý soudí druhé.
28.Díky bohu se smát druhým mohu, tak to je že ten druhý blázen je.
29.To moje osobní meditace je, díky ní tento článek zde je.
30.Buď tím čím opravdu jsi a nesnaž se být tím čím nejsi.

Autor:
E-mail: koubavit@seznam.cz
Vloženo: 11:43:50  18. 06. 2009


Hodnocení:
- bez hodnocení - (0 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.