Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Chtěli býti bohy

Chtěly býti bohy

„…takže to máme sériové číslo 777353215/456. Pokud se nemýlím, chtěla jste chlapce, s IQ 150, barvou očí: světle modrou a s černými havraními vlasy. Měl by být skutečný muž, tedy silná osobnost – vybral jsem Vám kombinaci sangvinika a flegmatika – citově založený a samozřejmě učenlivý, chytrý a slušný. Tak to nějak bylo že?“ Lehce obézní dáma, oblečená ve fialových šatech přitakala: „Ano pane doktore, mohu ho už vidět?“ „Ale samozřejmě, vždyť je to Váš syn.“
Lékař vyšel dlouhými kroky z místnosti směrem ku inkubačním jednotkám, vybaveným upgradovací jednotkou. Ona dáma vyplula za ním. Ani ne za minutu už se oba skláněli nad inkubátorem a žena se rozplývala nad hezkým miminkem – jejím synem, jehož viděla naposledy u porodu, což bylo před 14ti dny. Od té doby měli chlapce v rukou lékaři a provedli jisté změny v genetickém kódu, aby jeho matce zajistili, že se stane poslušným synem a výjimečným člověkem.
Nebyl žádnou výjimkou, vždyť která matka by nechtěla ideálního syna, či ideální dceru a navíc vybavenou módními schopnostmi a vlastnosti. Psal se tehdy rok 2254 a 99,89% světové populace patřilo mezi tzv. vylepšené lidi, tedy nadlidi. Obyčejní lidé nebyli v módě a navíc nebyli schopní konkurovat svým nástupcům – Nadlidím.
Zatímco se naše maminka rozplývala nad svým chlapečkem, tak se lékař vytratil do své pracovny a pokračoval v práci podle harmonogramu. Na pořadí byla svačinka: GM
/z geneticky upravených plodin/ bageta, s GM okurkou, GM salátem a namazané GM máslem. Genetické Manipulace s hospodářskými plodinami a zvířaty byla věc naprosto běžná a všude na světě. Tyto manipulace umožnily, aby GM zemědělství bylo schopno uživit až 90 miliard lidí.
Poté co dojedl, zapnul svůj počítač( Pentium CLXVIII o výkonu 9mil. Ghz. ) a vstoupil na Internet, adresy zadával hlasem a počítači (též hlasem) diktoval znění E-mailů, které posílal svým pacientům. Jakmile skončil, tak se přesunul do nemocniční sítě a hovořil s řadou lékařů o ještě více pacientech, vyptával se na provedené testy, zjištěné hodnoty a diagnostikované potíže. Když i tuto činnost dokončil, tak se mrkl na hodiny a zjistil, že má nejvyšší čas jít domů, odpočívat a užívat si radosti a nemít žádné strasti se svou GM rodinou a najíst se dobré GM večeře….

…… nahoře, tam na biblickém nebi pozoroval Bůh lidi, vlastně nadlidi. Na vše odpověď našli, zjistili co potřebovali a počali okupovat i jiné soustavy. Záhady mizeli stejně rychle, jako se objevovali, lidé znali vše…kromě Boha, který se znepokojením pozoroval dění na zemi. Sledoval, jak se rodí dokonalí lidé – nadlidé – a upřímně nevěděl, podle jakého klíče je brát do nebe, neboť tito lidé konali jen a jen dobro, což by nevadilo, kdyby bylo přirozené. Toto dobro bylo čímsi umělým, dobro přeci nemůže existovat bez zla. Dobro je vlastně odvozeno od zla a obráceně. Jenže co dělat teď, když drtivá většina populace činila „dobro“. Vždyť oni zasáhli do božích zákonů. Moment … zasáhli do Jeho díla což byl HŘÍCH. Hřích celého lidstva. „No jasně“, zařval Bůh tak, až se vesmír otřásl, pleskl se do svého imaginárního čela a pohlédl na lidi, „že mě to nenapadlo dříve!! Vy nejste lidi, Vás jsem nestvořil vy ničíte mé dílo, vy jste zničili lidi.“ Zničil je… provinili se proti nebeskému řádu, byli zničeni. Více-hodní i méně-hodní.. Zůstali jen ti obyčejní černoši v Africe, kteří neuměli číst, psát a byli čistě … přírodní……Bůh však znovu neuspěl. Znovu? No jistě, vždyť kolikrát už jim strkal onu pravdu před oči, neviděli ji. Nechtěli ji vidět. Pravdu o tom, že člověk je dílem řádu a nikoli řádem samotným. Babylonská věž, zkáza Atlantidy, Sodoma Gomora…. Vždycky si to ty potvory odůvodnili přírodními zákony, jen aby v pýše nebyli schopni přiznat existenci něčeho vyššího než byli oni sami. Chtěli býti bohy…. Ačkoli to nazývali jinak. Nazývali to společenským pokrokem a EVOLUCÍ. Chtěli býti bohy….
Autor:
E-mail: M.Masata@seznam.cz
Vloženo: 12:41:21  06. 11. 2003


Hodnocení:
3.3 (3 hlasů)

Komentáře (0)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.