Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Komentáře ke článku

Vkládání komentářů dočasně vypnuto.

Steel Maiden 1 - (Ocelové děvče)
Jarrya

Jan ZajiCzech 17:24:06  06. 03. 2004

Ellinor: Já se na Superstar nedívám. Celá Nova mne omrzela a doufám, že brzy krachne, protože to, co poslední dobou předvádějí, to je katastrofa. Ne, nevím, jak se podá záporná kritika. Kdykoli napíšu zápornou kritiku s dobrým úmyslem, připisuji, ať autor určitě setrvá a píše dále, že snaha se cení atd. Pokaždé se to otočí proti mně a já jsem ten špatný, ten, co vůbec nevý, o co jde.
Jarry: Pro mne je začátek naopak vždy nejlehčí. začátek mám, jak mi kdosi říkal, asi nejhezčí. Mám tam tolik možností a není těžké tam vložit něco ze sebe. Ale jak se děj rozrůstá, je těžké sem vložit nenásilnou formou své poznatky. BTW. Prolog píši vždycky jako poslední a je to asi to nejlehčí - což potvrzuje, že jsme každý jiný.

Ale dobrá, zkusím negativní kritiku. Poslední, doufám. Asi postačí jedna věta - tahle povídka nemá zápletku a je taková... vlažná. Moc jsem ji nepochopil, ztotožnění se situací je pěkné, ale jak už jsem napsal, žádná konkrétní situace tam není. No, to je asi, abychpotěšil Ellinor i sám sebe. :)
Jinak s tím html má asi admin moc práce.

Jarrya 21:10:31  01. 03. 2004

Je to teprv začátek, ale nebojte - ono se to vyvrbí. Je to jen příběh - ne kniha a tak se to může prezentovat akorát tady. Na rozdíl od Vos, který ehm. (to si musím přiznat - taky slaběji začaly.) Zkuste schválně "začít" a uvidíte, že začátek je nejtěžší. Když čtete knihu, tak i skvělej autor má co dělat s tím, aby se vypořádal v boji s prologem. Ze začátku jsem psala hůř než byste kdo řekl. Kdo mě hodně naučil, to byl Martin G.G.R. Díky němu jsem rozšířila svoje knihy a přestala psát tak jednoduše. Osoby musí mít víc charakteru, celé dílo musí být takové zajímavé. Já vím, tahle povídka - to je jen rozjezd. Tak ani já bych se nijak nepřeceňovala, ale později, možná z toho bude něco víc. Jen mít čas... Ještě jsem se chtěla zeptat. Když chci HTLM - tak jsem to zkusila poslat Jeremimu, ale ještě to sem nedal - pokračování. Má Jeri hodně práce, nebo to budu muset dělat znovu, protože jsem to poslala špatně? Kdo je jinak správcem tohohle netu? (- kdo nechápe - viz nápověda).

Ellinor 05:59:54  29. 02. 2004

Možná mě ostatní poučí, ale nemůžu tam najít žádné prvky sci-fi, tak to třeba ještě přijde...

Jan: nesmysl, jenom chválu ne. Ale teď už asi víš, že záleží na tom, jak se taková kritika podá, ne? Určitě ne stylem, jak to občas předvádí Hejma se Soukupem na Superstar (i když si samo někteří exoti kopanec do zadku plně zaslouží)

Jan ZajiCzech 01:43:12  29. 02. 2004

Ehm, Jarryo, jak to napsat a nedotknout se tě.
Předsevzal jsem si, že už nikdy nebudou hodnotit další díla záporně. Takže napíšu jen klady a zbytek vynechám, ok? Většině lidí to tak stačí - jsou raději, když je člověk jen a jen chválí.

Četl jsem tvou povídku a, přestože jsem nepochytil hlavní záměr ani zápletku, některé věty jsou krásné, možná až moc kontrastují s větami dalšími, které nejsou tak... krásné. Hm, to je všechno k dobrému. Určitě pokračuj v psaní, ale nezapomeň také číst, protože tak zjistíš, v čem děláš chybky. Ok, dost kecání.. :) Čuz.

Gara 18:22:17  26. 02. 2004

Já sice nemám nic se psaním společného, ale tenhle příběh se mně docela líbil. Už se těším na pokračování a doufám, že v pátek to určitě doděláš. Budu ti fandit. Taky si někdy připadám jako tvoje hrdinka. Tak snad v pátek...

Váš názor:
Jméno:
E-mail:
Názor:
  
Aby byl váš názor zařazen, musí být vyplněna alespoň pole Jméno a Názor
Technická pozn.: Nepoužívejte HTML, značky jsou automaticky ostraněny

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.