Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Komentáře ke článku

Vkládání komentářů dočasně vypnuto.

Sen půlnoci I
Sc8erGirl

Lory 22:16:48  20. 01. 2006

Musím souhlasit s ostatními, byly tam chybičky, ale na druhou stranu na mě tahle povídka hrozně zapůsobila, tak ti posílám za 4.

Cemendriel 21:29:29  13. 01. 2006

Teď mě napadá... možná by bylo zajímavé, napsat některé úseky ze strany rodiny... víš, jako nepsat všechno tak na rovinu, ale nechat čtenáře si to domyslet...

sorraja 10:18:53  13. 01. 2006

Mam pocit, ze by ses mela do deje vic vzit. Treba kdyz Eve potka upira (tj nekoho, koho nikdy nevidela, ale kdo ji zajima), tak by mi prislo prirozeny, ze se bude trosku vyptavat... Zinscenovat smrt, taky nemusi byt tak jednoduchy a mohlo tam byt alespon strucne popsany. No a samozrejme ty detaily... Jinak namet se mi libi, zaklad mas dobrej =)

Mellorian 20:11:51  12. 01. 2006

Naprosto souhlasím s Arlingem, i když mě trochu zklamalo... řekněme, že jsem čekal, že ji kousne ;-) Taky mi tam scházelo to napětí.

Arling 17:57:53  12. 01. 2006

Vzhledem k tomu, že se k nám chceš přidat, pouze v zájmu tvého zlepšení se ti pokusím vytvořit takovou hloubkovou kritiku........

Její rodiče uspořádali párty pro všechny její kamarádky a spolužáky. Všem to připadalo skvělé......(tady bych se pokusil nějak nahradit to jedno vše......(například bych vyškrtnul pro všechny, protože je to k dalšímu ději nepodstatné........a navíc.....všechny určitě nepřišly)

ale žádný jí neudělal radost; dostala oblečení, (středník je tam sice správně, ale vzájmu lepší čtivosti bych ho tam asi nedával.........nic by se nezkazilo zcela novou větou.)A pak se dostala ke své lavičce. (nevím, ale před tím tam o ní není ani zmínka.......to své bych tam asi nedával, nebo bych na začátku naznačil, že často chodívá na hřbitov)

„Ahoj. Jak si věděl, že tu budu?“ odpověděla, tentokrát ještě klidným hlasem. (to ještě mi taky připadá zbytečné...........a navíc to trošku prozrazuje děj, což bych nedělal.)

Máme tě v záznamech jako hodnou kandidátku už ode den,(na to asi přijdeš sama, ne?)

Si ideální. (spisovné je jsi..........)

Nemáš přátele, s rodinou nemáš nijak dobrý vztah (tady píšeš, že nemá žádné kamarády a nahoře máš, že pozvali všechny její kamarády na oslavu........to nesedí)

A to samé udělal si s druhou rukou(na to taky doufám přijdeš sama.........)

To trvalo jen chviličku.(do tajemné scény se to příliš nehodí.....lepší by bylo: trvalo to jen chviličku.)

no......to je tak všechno, co mě prásklo do očí.
Pro někoho to budou malichernosti, ale já ani netvrdím, že nejsou............každý z nás se musí zlepšovat a nic nemá větší hodnotu, než když ti někdo řekne co mu nesedí.......alespoň podle mě

No...........hodnotit to nebudu, protože bych asi neslevil z 3,5 a musel bych ti dát 3, což je podle mě trošku nefér...........

Zdar a sílu při sebezdokonalování!

Nause 17:05:30  12. 01. 2006

promin, ze jsem ti to napsala dvakrat, ale bala jsem se ze si toho nevsimnes :o))))))

Nause 17:04:45  12. 01. 2006

souhlasim s ostatnimi, ze je to moc suchy ( i kdyz to rika ta prava :) baro vzdyt ty pises dobre tak se do toho vzij...urcite bys nedokazala opustit rodice behem 24 hodin a nic jim nerict....myslim,ze by si vsimli, ze nejsli na vlastni oslave narozek...stat se upirem je lakave, ale nevim jak byses/bych se v tyhle situaci zachovala.....jinak je to dobry....docela :o)

Nause 17:04:33  12. 01. 2006

souhlasim s ostatnimi, ze je to moc suchy ( i kdyz to rika ta prava :) baro vzdyt ty pises dobre tak se do toho vzij...urcite bys nedokazala opustit rodice behem 24 hodin a nic jim nerict....myslim,ze by si vsimli, ze nejsli na vlastni oslave narozek...stat se upirem je lakave, ale nevim jak byses/bych se v tyhle situaci zachovala.....jinak je to dobry....docela :o)

Sc8erGirl 15:08:01  12. 01. 2006

To Nemrtvá: Ell, já to napsala včera, tak sem ti to těžko mohle říct. Píšu ještě pár dalších věcí, tak ti to dam přečíst v po, jestli přídu do školy, ju. No, věřim, že tě baví muj šílenej pravopis vopravovat, ale stejně s tim zkusim něco udělat.

Benedikt 11:59:48  12. 01. 2006

Je to o kousek lepší než to minulé, ale pořád tomu něco chybí. Měla by ses do toho děje víc položit, dát tam více dojmů. I když se třeba ta dívka zajímá o magii, upíry apod, tak náhlé zjevení upíra by mohla být více překvapující událost... Nebo co cítil Fers, když ochutnával její krev? Jak na její činy a chování reaguje rodina?
Ale myšlenku to mělo...posílám 4

Naxira Nemrtvá 10:55:47  12. 01. 2006

Neřekla si mi, že píšeš něco takového, Mě poměrně baví opravovat tvuj pravopis.:-)

Alilea 10:34:51  12. 01. 2006

NOO.nápad celkom fajn,miesto deja fajn:)
ale je to málo rozvité.mohla si skúsiť opísať chlad kamennej lavičky, ktorá mala možno vyryté v kameni nejaké znaky a skusiť opísať tú krv.napísala si, ako ju ochutnal,ale nie, čo cítil.inak si myslím,že máš určite písať ďalej:)držím palce!

Sc8erGirl 22:02:39  11. 01. 2006

To Ereth: Vypařit se na hodin uprostřed nerozeninový páty neni takovej problém. Já se taky většinou zajímam o vzhled člověka. Ale mohl mít třeba ruce v kapsách, a červených očí si nevšimneš, když je tma.

Ereth 21:57:56  11. 01. 2006

Hm, souhlasím s Angelem. Ale je tu pár, pro mě nelogických věcí.
Vytratit se na hodinu uprostřed narozeninové párty, to je trochu ehm... Mohla jsi se alespoň zmínit, že se jí doma vyptávali kde byla, nebo tak něco. Dívám se na to ze svého pohledu, protože i kdyby mě bylo třeba 50, tak se rodiče budou určitě zajímat o to, kam jsem se poděla.

Když čtu fantasy, jako tvá hrdinka, a zajímám se o upíry, tak si asi těžko nevšimnu, že můj spolusedící nemá červené nechty, dlouhé špičáky a rudé oči. Na místě Eve bych se asi dost zajímala o vzhled člověka, který se jen tak zjeví vedle mě na hřbitovní lavičce...☺

Vím, zrovna já mám co mluvit o logice, ale tohle mě jak se říká bilo do očí... Píšeš dobře, tvůj styl se mi líbí, nic méně, pro to, co jsem ti napsala, oznámkuju nejspíš čtyřkou...1.

Sc8erGirl 21:53:58  11. 01. 2006

Jáse vlastně pokoušim psát teprve asi půl roku, a taky sem asi mladší než většina lidí tady, takže věřim, že se to zlepší, času na to mam ještě dost

Daniel Polčák 21:53:34  11. 01. 2006

Musím souhlasit s předchozíma komentářema, vylepšit dějové napětí a ještě to trochu ochutit nečekaným koncem a bude to super.

Cemendriel 21:48:57  11. 01. 2006

Chybek už bylo míň, ale tentokrát mi nepřišel zajímavý děj... řekla bych, že všechno se dalo předvídat... nic neobvyklého... jak řekl Angelo, chtělo by to trošku víc se vrhnout do děje... možná dělat trochu déle tajnosti s tím kdo je Fers... nevím... pořád to není ono, i když bych řekla, že píšeš dobře... rozhodně nepřestávej a piš!! =D

Angelo 21:43:22  11. 01. 2006

Ale jo, tohle už byslo lepší. Teď tu nebyl boj jako minule a proto se mi to zdálo lepší. Ne kvůli boji, ale kvůli tomu jak by byl boj napsán. Popisuješ je jen povrchově a nezacházíš do detailů, jako bys ho chtěla odbýt, ať ho máš rychle. Směle pokračuj Angelo

Váš názor:
Jméno:
E-mail:
Názor:
  
Aby byl váš názor zařazen, musí být vyplněna alespoň pole Jméno a Názor
Technická pozn.: Nepoužívejte HTML, značky jsou automaticky ostraněny

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.