Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Komentáře ke článku

Vkládání komentářů dočasně vypnuto.

Zelené stíny
troll

troll 07:39:22  27. 02. 2006

Snad to je můj nápad, už jsem toho četl tolik, že se pořád bojím, že někoho vykrádám. Když mě něco napadne, tak to napíšu a čím víc to čtu, tím víc mi to připadá nějaké povědomé :-))

Sniper 22:09:12  26. 02. 2006

Jde to, jen jsem čekal trochu větší potyčku... přitom jen prolétlo pár šípů a velitel na zemi... spíš bych tuhle kapitolu pojmenoval "Čidla"... ale jestli ta čidla jsou tvůj vlastní nápad, tak to klobouk dolů...

Aenica 09:21:39  24. 02. 2006

Pravopisné chyby tu raděj nebudu rozebírat, ostatně o tom by ti mohl více popovídat mistr Mellorian (nic ve zlém):) Až budeš bořit svět, budeš mít lidi, kteří tě budou kontrolovat.Pokud to mám ale soudit jako prvotinu, je to jedna z nejlepších, které jsem kdy četla. Ale nemysli si, že už jsi pan spisovatel. Ještě toho máš hodně co zdokonalovat, přestože se text četl docela dobře a je vidět, že máš slušnou slovní zásobu - hodně čteš, že ano? Přestože nechovám nijakou velkou náklonnost k elfům (dnes jsou ti chudáci v každém druhém dílku), ukázal jsi je nám v docela jiném světle než jak je ztvárňovali mnozí před tebou. Posílám ti 4, aby jsi nám tak rychle nezpychnul. Piš, piš a piš :)

Angelo 16:07:51  23. 02. 2006

Mellor: na mě tady z počátku byli tvrdí a právě to mě naučilo psát. Předtím se mi to zdálo přehnané, možná jsem tím byl dotčen, ale dnes za to všem děkuji.
PS: viz kapitola kterou si mi jedinou okomentoval :0)

T: Určitě by jsi měl psát, kvalita slohu není zrovna špatná a fantasie máš určitě také dost. Piš a já budu skromně komentovat, Ängelo.

Daniel Polčák 11:34:52  23. 02. 2006

Celkově zato ve většině bodů souhlasím s Angelem, ale zase to vidím trochu jinak, a proto dávám za 4 (i když vlastně ani pořádně nevím proč). Jo a těším se na ten tvůj román, který zboří svět. Určitě piš dál.

troll 23:50:22  22. 02. 2006

Díky za hodnocení, pokusím se polepšit. Pravopisných chyb jsem si moc nevšiml, nechal jsem to na automatu, tak se za to omlouvám. To řádkování mě nějak zradilo, dal jsem zkopírovat a pak vložit a po odeslání to bylo najednou jako krychle.
P.S. Kosmatí=chlupatí, zarostlí, střapatí :-))
S tím jazykem jsem to taky taky tak nějak cítil, ale když si to člověk čte po sobě dokola, tak mu tak strašně nezní, jako z odstupu. Ostatně, proto to sem dávám, těsně před tím, než vydám svůj román, který zboří svět :-))

Mellorian 22:25:56  22. 02. 2006

Nesuď tak tvrdě nově příchozí, Angelo, pokud je to jeho prvotina, tk je to podle mne velice dobré, alespoň v porovnání s tím, jaké prvotiny měli jiní :)
Tak, mne tedy zarazili "kosmatí" trpaslíci (copak to je?) a také zmínka o slovníku- to nebyl dobrý nápad. Pravda je, že by ses mohl trochu víc rozepsat a lese, o léčce... mně se nelíbilo, že velitel byl přišpendlen hned první. Kdyby takhle nějaký malý boj... ale ne, nebudu ti vnucovat své myšlení, máš svoje, že?
Sloh byl dobrý, možná ivíc než dobrý, jen to propříště odřádkuj (vlož jako 'prostý text') a zkotroluj si pravopisné chyby. Jsou tam takové, které bych dokonce ani já neudělal.
Přeji hojnost nápadů a hbité pero. Mellorian

Angelo 20:21:23  22. 02. 2006

Zdravim tě.
Takové díla nemám rád, skoro žádný příběh, krátká pointa, ještě zkrácená pisatelovým umem. No nic, ale nováčky čtu rád. A ještě radši vidím, jak se zdokonalují.

Sloh byl dobrý, jen co se mi nelíbí, to je styl tvých opisů. Jejich délka je akorát a způsob není takový, no ten nejlepší, zkrátka. Je takový nevipsaný. ALe to se dá lehce změnit tím, že budeš psát hodně, alespoň něco každý den. K tvému jazyku:
Také vymíšlím jazyk, nejde jen vymyslet pár slov. To je odbité a navíc zní to strašně. Každý jazyk musí mít svůj sloh znění, když to tak mám říct a styl či tvrdost, nejde vše míchat.
Měj se dobře, Angelo :0)

Zayl 15:41:08  22. 02. 2006

Ani nevim co se mne na tom libilo, ale je to pomerne originalni pohled na trpasliky i elfy:) Davam za 4

Váš názor:
Jméno:
E-mail:
Názor:
  
Aby byl váš názor zařazen, musí být vyplněna alespoň pole Jméno a Názor
Technická pozn.: Nepoužívejte HTML, značky jsou automaticky ostraněny

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.