Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Komentáře ke článku

Vkládání komentářů dočasně vypnuto.

Drakobijce - část první
Sirthus

Allis 21:05:07  04. 06. 2006

Tedy... Eragona jsem nečetla, takže podobnost s tímhle fenoméněm nemůžu posoudit. Já se svým mizerným slohovým ztvárněním mám asi sotva co kritizovat, ale moc dobře se mi to nečetlo... jak už bylo řečeno, některé slova se ti opakuji atd. nebudu se v tom pitvat. Nicméně jsem docela zvědavá, co se bude dít dál. :D

Angelo 21:36:23  01. 06. 2006

Zdravim.

Jsem rád, že můžu napsat kritiku nově příchozímu. Proto hned k Tvému textu:

Sloh nebyl špatný, ale někde Ti chyběla čárka. Někde věta nedávala smysl a to jen celkově napovídá tomu, že sis to po sobě pořádně nepřečetl.Věta:
"Napínal svůj sluch i zrak aby mu žádný zvuk lesa neunikl." mě dostala. Když se nad ní zamyslíš, tak je nesmyslná. To, že tam chybí čárka nemá cenu zmiňovat, poněvadž jsem stejně hrozný flegmatik.:0)

Příběh byl zprvu zajímavý. Pakliže by byl ten balíček pro ty elfy co stříleli po uprchlících důležitý; pak by stříleli všichni a ne až na ně přijde řada. Podle mě by se tak nezachovali. To spíš vypadalo jako na výletním lovu zvěře. To že všem připomíná Eragona, má na svědomí vejce či stařík, nebo mladík. A to, že jsi zmínil vejce před koncem byla zásadní hcyba, takhle si neudržel napětí co v balíčku je.
Jelikož je to fantasy, z toho vejce se ani kuře nevylíhne. Troufám si hádat, že to bude drak či, ale ani v nejmenším si to nepřeji. Jelikož by to jen potvrdilo teorii všech přítomných.

Fantasy literatura je moc rozsáhlá a i mě se jednou stalo, že jsem téměř opsal jeden známí příběh. Naštěstí jsem si toho všiml brzo a vše se dalo předělat. Ale na to si musíš dávat velký pozor. V tom zápalu psaní si to ani neuvědomíš, což se třeba nezdá, ale je to tak.

Piš dál a já budu směle komentovat. Angelo

Daniel Polčák 21:07:43  01. 06. 2006

Že to většině připomíná Eragona, není náhoda, protože i na mě to tak působilo, avšak to mě nevadilo. Prostě mi to přišlo slabé, hlavně popis. Za 3. Ale zajímalo by mě, jak se to bude vyvíjet.

Charissa 20:37:12  01. 06. 2006

Mno, tak na tom eragonu se shodnu s ostatními. Pouze bych chtěla upozornit, že Alagar je velice známé jméno (alespoň mě to tak připadá, znám ho už hódně dlouho) A když sis dal tolik práce s vymýšlením jmen tak už bys to jedno navíc snad zvládl. Ale jinak se mi to líbilo. Váhám mezi tři a čtyři, ale jelikož je to první část budu mírnější, začátek je vždycky těžký. Ahoj, Char

Aenica 19:20:44  01. 06. 2006

Taky mi to hodně připomíná Eragona. Ale to mi tak nevadí... Spíš se mi nelíbila přemíra adjektiv v první části povídky, která mi navíc připadala úplně zbytečná. Ale příběh se mi líbí. Rozhodně se budu těšit na pokračování.

Lenka 19:13:22  01. 06. 2006

Mi se to líbí. Doufám že příjde pokračování.

Merl 17:35:46  01. 06. 2006

Proč to jen vypadá jako eragon? Osobně upřednostňuji spíš dobrý děj, než nějaké vypiplané básnické obraty a toho děje tady je trošku málo.

Váš názor:
Jméno:
E-mail:
Názor:
  
Aby byl váš názor zařazen, musí být vyplněna alespoň pole Jméno a Názor
Technická pozn.: Nepoužívejte HTML, značky jsou automaticky ostraněny

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.