Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Komentáře ke článku

Vkládání komentářů dočasně vypnuto.

Časi Dobra a zla.
vozna

arx 22:39:46  21. 04. 2007

Ahoj, říkám si Arx Axelson a moc by mě zajímalo, proč ten král nedal ty speciální zbraně a doplňky svý gardě, ale těm psancům?

arx 22:37:20  21. 04. 2007

Ahoj, říkám si Arx Axelson a moc by mě zajímalo, proč ten král nedal ty speciální zbraně a doplňky svý gardě, ale těm psancům?

vozna 19:51:57  17. 04. 2007

jo dik s pravopisem mam problemy asi 80% chyb ani nevidim . (a sem v 8mí třídě a ten problém mam už dost dlouho )ale dik už se pracuje na upravě.

Laurana 19:59:33  16. 04. 2007

Ahoj! Jako první (než začnu kritizovat) bych chtěla říct, že na tvou první práci je to docela slušný. Když to srovnám s mým prvním pokusem, tak teda poklona... :-)
Co se týče pravopisu... Je vidět, že s tím máš problémy. Když napíšeš měkké i ve slově být... (to se přece učí snad ve druhé třídě, ne?) Pokud jsi ale prvňák (prvňačka), tak je to omluvitelné a všechny ostatní chyby také. V tom případě by sis měl (a) sehnat někoho - jak už řekla vever - kdo ti s tím pomůže.
Já sama taky nemám všechno v pořádku a vím, že když si svůj text čtu sama po sobě, často na spoustu chyb ani nenarazím... Takže druhá osoba je naprosto ideální.
Potom, když používáš ve větě výčet, nedávej pořád spojku "a", ale použij třeba čárku (např. ve větě "I přes neochotu je vyzbrojil bájnými zbraněmi a bájnímy brnenimi a doplňky")
A co se týče vynechaných sloves, to je taky problém pozornosti.
Jinak už bylo vše řečeno. Určitě to nevzdávej, protože chybama se člověk učí a čím víc budeš psát, tím budou tvé texty lepší!
Mnoho štěstí, posílám 3! :-)

vozna 21:13:50  12. 04. 2007

Díki. No byla to moje první prace , ale pokusim se to předělat ((((No, omlouvám se, že jsem se tak rozjela, jsem teď nemocná a dost se nudím. Hodně zdaru s dalšími pokusy a sežeň si někoho, kdo ti pomůže s tím pravopisem.)))) no neomlouvejse . A za všechno dik.

vozna 21:13:37  12. 04. 2007

Díki. No byla to moje první prace , ale pokusim se to předělat ((((No, omlouvám se, že jsem se tak rozjela, jsem teď nemocná a dost se nudím. Hodně zdaru s dalšími pokusy a sežeň si někoho, kdo ti pomůže s tím pravopisem.)))) no neomlouvejse . A za všechno dik.

vever 20:45:01  12. 04. 2007

Nic moc. První problém, a to poměrně zásadní, je pravopis. Když jsi v úvodu psal (psala?) že se omlouváš za chiby, myslela jsem, že je to vtip, ale už nadpis mě vyvedl z omylu. Ve chvíli, kdy si člověk musí domýšlet ve větách slovesa co tam prostě chybí, se dá jen těžko soustředit na děj.

Další chybou je opakování stejných slov krátce za sebou.

Co se týče obsahu, je to zmatené. Nevím co se stalo, když bylo zlo poraženo (pokud tedy bylo poraženo, nejsem si jistá). Co se stalo, že se ta válka zase otevřela znovu, kdo byly ti čtyři hrdinové, proč se stali psanci, jestli proti nim něco měl i dotyčný král, jestli jim ve městě hrozilo nějaké nebezpečí z jeho strany ( to teda asi jo, jinak by se neschovávali u přítele). Podle čeho se nakonec ukázalo, že právě oni jsou ti hrdinové z pověsti - myslela jsem, že se to pozná podle toho, že budou mít ty zbraně, ale ty jim nakonec dal král. A v poslední scéně se najednou z ničeho nic zjeví uprostřed bitvy jakási čarodějka s chytrými nápady.

Tahle povídka vypadá jako v zásadě dost nepovedený výtah z jakéhosi mnohem delšího celku. Měl (měla) bys to rozdělit do několika (asi několika hodně) částí a ty mnohem podrobněji rozpracovat. Takhle to vypadá, jako že než král vůbec zjistil, že je něco špatně, už stáli démoni před branami a než začal pátrat, co by s tím mohl dělat, už se mu na nádvoří před palácem hlásili hrdinové z proroctví, kterým v tu chvíli bylo nejspíš úplně jedno, že jsou psanci. Měly by tam být nějaké potíže, hledání řešení, taky bližší popisy situace, takové to jak démoni táhnou zemí, před nimi prchá obyvatelstvo děsem bledé, vojáci houfně dezertují a tak podobně.

No, omlouvám se, že jsem se tak rozjela, jsem teď nemocná a dost se nudím. Hodně zdaru s dalšími pokusy a sežeň si někoho, kdo ti pomůže s tím pravopisem.

Váš názor:
Jméno:
E-mail:
Názor:
  
Aby byl váš názor zařazen, musí být vyplněna alespoň pole Jméno a Názor
Technická pozn.: Nepoužívejte HTML, značky jsou automaticky ostraněny

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.