Ten kdo se stará o cizí přijde o svoje

1. Když se špatně staráte o svoje auto, je vám odebrán technický průkaz a nesmíte s autem jezdit, to samé se děje i u dětí které se odeberou rodičům, které se o ně správně nestarají.
2. Jenže je zde i mnoho jiného o co se musíme starat, a zde se zapomnělo na to, že by bylo správné postihnout ty, co se nestarají o to, o co se mají starat!
3. Jde zde třeba o ty, co poroučí, od nic se očekává že se budou starat o ty, co je poslouchají a zde většinou není zpracován systém, který by odebral těm, co poroučí jejich moc.
4. Když se nestaráte o svoje zdraví je zde nemoc a potom je vám odebrán život, pokud nemáte snahu se starat o svoji duši a svoje tělo.
5. Mnozí rodiče ze zaostalých kultur se nestarají správně o svoje děti, ale systém jim děti neodebere, protože by to prý bylo rasistické jednání?
6. Stejně tak se i mnozí obchodníci správně nestarají o zákazníky a není jim okamžitě odebrána obchodní licence, protože oni mají monopol, nebo dávají někomu tučné úplatky.
7. Ekonomika je založena na tom že se každý správně stará o to co mu zajišťuje jeho existenci, ten kdo poctivě nepracuje, ten parazituje a tím ekonomiku poškozuje.
8. Díky zbraním zde jsou daně a tím je zde i byrokratický centralismus, který vytváří; nezaměstnanost, mafie, terorismus, dezinformace, drogy, špínu, atd.
9. Změna musí nastat od každého jedince, který začne s tím, že se bude starat jenom o to, co mu zajistí jeho existenci a bude mu jedno, co si o tom myslí lakomá centrální byrokracie.
10. Nestarejte se o cizí podvodníky, protože takto přicházíte o svůj čas a svoje peníze, bojujte o výhody pomocí správné specializace a soukromě podnikejte.
Fantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka 'Jeremius' Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net, 2000 - 2004

http://fantasy-scifi.net/citarna/