Správná životní cesta

1. Vše co žije je na cestě za potřebným, abychom mohli naplno žít, musíme potřebné mít.
2. Většinou je zde běžné že každý se ocitá ve složité situaci a jelikož je v něčem slabý nedokáže ji zvládnout.
3. Tehdy hledáme pomoc u silných, jenom málokdo málokdy ji najde a tak je zde bída a špína.
4. Je snadné podlehnout něčemu zlému a mnozí podlehnou a dostlanou se do zlého začarovaného kruhu, ze kterého nelze uniknout.
5. Máš na duši bol, vezmi si na to alkohol a zapal si cigaretu, mnozí to zkusili a teď jdou po špatné životní cestě.
6. Co tedy dělat na počátku života, abychom šli životem po té správné životní cestě a našli v životě místo, kde si budeme žít jako v ráji a budeme zde šťastní?
7. Cesta je v přirozené aktivitě těla a duše, jenom ten kdo je silný dokáže zdolat překážky, jež mu život postaví do cesty.
8. Vše zde je jenom automatika, a když ona zlobí tak se experimentuje tak dlouho, dokud se automatika neopraví, a naše kultura to je právě takový experiment.
9. K narušení automatiky došlo tím, že jsme začali používat; oheň, nástroje, stroje, vědu, ideologie, technologie, atd.
10. Jde o to aby se do automatického přírodního systému správně začlenil nový systém života, jež používá nepřirozené systémy ke své existenci.
11. Něco podobného zde bylo tehdy, když vznikli savci i zde trvalo dlouho, než se vše srovnalo tak aby to automaticky přirozeně pulzovalo.
12. Evoluce je jako lavina a nelze s tím nic dělat, neustále dochází k tomu, že to co je silnější likviduje to slabší.
13. Tebe ale zajímá současná realita, ve které máš často problémy a nevíš co s nimi.
14. Čím je něco složitější tím více je zde i problémů, pokud se ta složitost odstraní, zmizí většinou brzo i problémy.
15. Podívejme se na učení, to je problém se kterým se potýká každý, abychom mohli něco konat, musíme se naučit tomu, jak to konat?
16. Dejme tomu že se budete chtít naučit řídit auto, protože díky autu se můžete sami přepravit tam, kam potřebujete.
17. Tedy se musíte přiblížit k problematice řízení auta a naučit se mnohé z knih a praxe, někdo vás vyzkouší a dostanete oprávnění k řízení auta.
18. Jenže když se k řízení auta přiblížíte, tak se zase od jiného vzdálíte a nevěnujete se tomu, proto se lidé často úzce specializují, aby se k jednomu mnoho přiblížili a to i dobře dělali.
19. Nejlepší je se specializovat na to co milujeme a v čem lze i uspět a mít se potom dobře, vybrat si ale není jednoduché, protože vše se mění a to co dneska je správná volba to je zítra špatná volba.
20. Řízení to je správné rozhodování, pokud při řízení auta uděláte chybu mnohdy za ni i svým životem zaplatíte, chybujeme díky slabosti.
21. V přirozeném systému je to slabé potravou pro to silné, je to kruté ale tak to prostě je jinak by to nešlo.
22. To že jsme dobří k slabému, vychází z naší slabosti, jsme slabí díky technice a vědě protože ona zesílila naše možnosti a schopnosti.
23. Když krize v systému dosáhne vrcholu je zde nemoc nebo válka, je zde mnoho trpících a málo těch co jim dokážou správně pomoci.
24. Jak ale může slabý pomoci nemocnému který je slabý, jenom silný může pomoci slabému a silní jsou ti, co jsou správně aktivní, ovšem oni chtějí za pomoc dobrou odměnu.
25. Zde je ten zásadní problém, že ten kdo je slabý, nemůže dát odměnu za pomoc silnému a tak on podlehne většinou nějaké droze.
26. Lenost je následek toho, že je zde materielní otroctví, protože otrok se zajímá jenom o; jídlo, sex, drogu, zábavu, ostatní jej nezajímá.
27. Cesta by mohla být v moderní informační technice, která bude s námi neustále a umožní nám jednoduchou komunikaci s ostatními, když si nebudeme vědět s něčím rady.
28. Zatím je tato technika; veliká, drahá, poruchová, složitá.
29. Nebude to trvat dlouho a ona bude; malá, levná, spolehlivá, jednoduchá.
30. Je ovšem pravdou že zisk je vždy spojen se ztrátou a tak díky technice se z nás stanou jenom levná autíčka na dálkové ovládání.
Fantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka 'Jeremius' Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net, 2000 - 2004

http://fantasy-scifi.net/citarna/