Bůh poroučí věřícím

Bůh poroučí věřícím, jakmile vznikne víra, tak vzniká i Bůh, ve kterého věříme, on poroučí těm, co v něj věří, když jsme na tom zle, nezbývá nám než věřit že se to změní a budeme na tom dobře.
Robot na tom není zle a tak u něj není víra, pokud se v něm něco porouchá tak se zastaví a čeká, že jej někdo časem možná opraví, on nemůže zemřít, protože umřít zde může logicky jenom to co je živé!
Logicky z toho lze odvodit to, že čím větší má pro nás život hodnotu tím více i věříme v to, že překonáme problémy a budeme zde žít co nejdéle, Bůh tedy nikdy nebyl osobou, se kterou by bylo možné hovořit a pokud někdo tvrdí, že s ním hovořil, tak buď lže, nebo jde o jeho představy, kterým on věří.
Naše myšlení a následně konání se snaží o to si poradit s problémy, a pokud by naše myšlení nepoužívalo víru v to, že překoná problémy, tak by problémy nad námi zvítězili a tím nás o naše hodnoty nebo život připravili.
V současnosti se snaží mnoho lidí a společností o to aby jim lidé věřili a svoji budoucnost jim i svěřili, jde o; politiky, podnikatele, umělce, vědce, učitele, atd.
Čím více nějaké společnosti nebo jedinci věříme, tím více se on pro nás stává i Bohem, klasickou ukázkou je Bible a v ní Ježíš Kristus, kterém mnoho lidí na světě věří a mnoho lidí mu svěřilo i svoji budoucnost.
Víra znamená nepochybovat a slepě důvěřovat, jakmile zde jsou pochyby, vede k tomu, že víra onemocní a umře, je snadné prohlásit, že Bůh je mrtev, ale to může říci jenom ten kdo je tomuto problému mnoho vzdálen a neuvědomuje si, že aby se mohl zrodit nový Bůh, musí ten starý Bůh zemřít!
V současnosti věříme nejvíce výhodám a tak lze říci, že Bůh to jsou pro současného civilizovaného člověka výhody, člověk, který není ale civilizovaný, bude vnímat Boha jako přírodu a pro něj bude Bůh tedy příroda, protože jí on věří a nepochybuje o ní.
Pro člověka budoucnosti bude bohem nejspíše virtuální svět, kterému on bude věřit a nebude o něm pochybovat, dokonce se i v současnosti stalo, že matka svému dítěti odebrala, přístup do virtuálního světa a dítě jí za to brutálně zabilo, protože přišlo o svého Boha!
Mnoho násilí je zde od nepaměti kvůli tomu v co mnoho věříme a o čem nepochybujeme, jsou zde malé boje i veliké dlouhodobé svaté války, mnohdy mi Bůh připadá jako masožravá ideologická a ekonomická květina a věřící zde jsou jenom ubohý naivní hmyz, který ona neustále zabíjí.
Fantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka 'Jeremius' Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net, 2000 - 2004

http://fantasy-scifi.net/citarna/