11:01:51
12. 08. 2020

Místnost
Fantasy a Sci-fi - Návštěvní kniha
Hledají se Kronikáři Taverny
V nasi mile Taverne se za jiz temer ctyrletou historii udalo mnoho skutku, ktere jsou hodny zaznamenani pro budouci generace hostu. Proto hledame dobrovolniky, kteri by sepisovali jednotlive udalosti do Kroniky Taverny. Podminky: Chut, nadseni a spolehlivost!! Rozhodne nestojim o lidi, kteri se na to za dva tydny vykaslou, protoze je to prestane bavit. Schopnost aspon trosku dobre psat (stylistika, pravopis). Dobrovolnici nechť se prosim hlasi v teto mistnosti.

Místnost má od 19:26:14  01. 06. 2001 pronajatou Jeremius. Spolusprávce: Klair.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit«  1   »» »

Klair, vloženo 20:51:36  16. 06. 2020

Náhodou, nemáte někdo maminku/babičku, kterou byste chtěli poslat v září k moři? Tchyni vypadla společnost a ona nechce jet sama, my bychom rádi, aby jela, tak jí hledáme doprovod

Arenga, vloženo 23:59:58  05. 05. 2020

jinak pokud jste doma s dětmi - dobře, užijete si to i bez děti :-)
tak tohle je super:
https://www.funbrain.com/games/tinybop-schools-mammals

interaktivní učebnice-hra o savcích - moc krásně udělané a naše děti to bavilo všechny tři bez rozdílu věku - a samozřejmě nejvíc to, že když zvířata krmíte /mimochodem, lenochod úžasně kvičí, když se mu snažíte dát něco, co nežere/, tak nejen vidíte, jak jim potrava prochází trávicím traktem /ty jo, netušila jsem, že klokani mají přední, střední a zadní žaludek!/ ale nakonec zvířátka i vylučují ;-) (takže pak výkřiky od tříletého: chci, aby tygl ještě kakal ;-))

Arenga, vloženo 23:56:00  05. 05. 2020

Klair: jasně, souhlas

Klair, vloženo 09:07:19  04. 05. 2020

Arenga: já za pitomost považuju takovejch kroků týhle vlády, že tohle už je jen shnilá třešeň na dně plesnivého dortu :(

Dara: dík :)

Arenga, vloženo 14:24:46  03. 05. 2020

mimochodem, to, že otevřou obchodní centra a nechají zavřené školy, považuji za pitomost roku

Arenga, vloženo 14:23:51  03. 05. 2020

Nadriel: u nás to samé, Naty prohlašuje, že už nikdy do školky nepůjde...

školky se u nás otvírají od 25.5. v omezeném režimu - pro předškoláky a děti pracujících rodičů - spadáme sice do obou kategorií, ale dokud nepůjde druhý stupeň, tak kluci nepůjdou. Nemám potřebu je tam posílat, dokud jsem doma s R. Jako R. má 12, klidně může být doma sama, týden, dva... ale ne tři měsíce po celou moji pracovní dobu a ještě se do toho normálně učit, už tak je ta frustrace, že je úplně odříznutá od kamarádů (jako sem tam si mailují, ale není to ono, že jo) a vidí v podstatě pořád jenom nás docela slušná. Doufám teda, že od 11.5. povolí aspoň tu mimoškolní činnost po malých skupinách - to by mohl začít fungovat skaut, to by bylo super.

Dara, vloženo 07:17:55  03. 05. 2020

Klair: hezky clanek v Heroine si mela. Ani jsem nemusela cist podpis a tusila jsem, ze jsi to ty.

Kluci jdou od pondeli do skolky. My meli najet v praci na bezny rezim a nakonec to budou teprve vyhodnocovat. No, neba me to, ale zase to vypadá, ze bychom přeci jen mohli jet v létě do Alp, tak se tesim na to.

Nadriel, vloženo 20:50:16  01. 05. 2020

Děti měly vzkázat něco do školky. Petřík všechny chválil a moc se na všechny těší, Jirka nechtěl nikomu vzkazovat nic (ani učitelkám ani dětem) a že už tam nepůjde, že prý bude se mnou a půjde až do školy. Ale nikdo mu prý nic neprovedl, prostě nemá moc potřebu se přátelit. No po kom to jenom má (chudák se dvěma introvertními rodiči)...

Klair, vloženo 19:38:49  01. 05. 2020

Tak zas o měsíc později - my jsme utekli za tchánem na chalupu, což je trochu náročné, ale dobrý.. .velká zahrada, les za plotem, sestřenice ve vedlejším baráku, takže dítě s nimi může fungovat.
Já teda jezdívám do prahy na kontroly, ale jsem vlastně děsně ráda, protože si u toho fakt odpočinu

Arenga, vloženo 13:25:34  01. 05. 2020

jo, z toho, kolik věcí je on-line jsem nadšená taky - akorát pak místo abych šla spát, tak brouzdám po BBC Teach nebo pro přednáškách Akademie věd :-D

prima taky je, že jako rodina jsme víc spolu - akorát teda jsme jenom spolu, což taky není úplně optimální, dceři chybí kontakt s vrstevníky (ještě že jsou ty on-line hodiny ;-) je vždycky vidět, jak po tom pookřeje - a to jde, prosím, o dříve tolik neníviděnou matematiku). Co považuju za super je, že mám její školu jako na talíři - vím konečně přesně, co se "ve škole" děje a vidím učitelům pod ruce (a taky se občas v něčem poučím), a vidím, kdo je fakt skvelý a dobře učí a že stížnosti na některé učitele, které byly z dceřiny strany už před karanténou, nebyly tak úplně neoprávněné. Další pozitivum je, že děti jsou víc spolu - a dcera si zase začala hrát s "malýma" bráchama :-) A kluci jsou děsně nadšení, že nemusejí do školky.

Eirellin, vloženo 19:04:00  29. 04. 2020

verlit: jo... mě to v zásadě taky i spíš vyhovuje... ale jak jsem psala, pro mne se toho zas tak moc nezměnilo ;-)

verlit, vloženo 20:58:13  28. 04. 2020

Mě se to moc líbí.
Teda samozřejmě se mi nelíbí, že se lidi bojí, hrozí jim nemoc nebo hůř.

Ale karanténa samotná je boží. Kamarádi na mě mají čas. Nemusím mluvit s lidmi naživo. Pracuju z domova a psi jsou nadšení. Všechny restaurace a hospody v okolí mají rozvážku. Je spousta věcí k dispozici on-line - přenosy z divadel, prohlídka muzeí, celebrity dělají príma věci (jako třeba Patrick Steward, který čte jeden sonet denně a občas má na klíně sousedovic kocoura). Jsem vždycky doma, když přijede kurýr s nějakou zásilkou. Jsem pracovně výkonnější a přitom mám zároveň víc času na věci, které mám ráda. A když mě nebaví meeting, stačí vypnout kameru a můžu při něm klidně péct chleba nebo háčkovat. Prostě kdyby COVID zmizel, tak karanténu bych si nechala!

Aes Sedai, vloženo 18:31:24  11. 04. 2020

Pro nás se vlastně nic moc nezměnilo. Doma trčím většinu času jako předtím, jednou za čas jedu do obchodu na větší nákup, pečivo bere po cestě Hive, chodí normálně do práce.
Snažím se vždy toho vyřídit co nejvíc naráz a pak se dezinfikovat a osprchovat a oprat oblečení. Protože s mojí imunitou a nemocnou mamminkou by to nemuselo dobře dopadnout.
Kupodivu od listopadu jsem byla pořád nemocná, v jednom kuse, jen jeden dva dny zlepšení a znovu horečky... a vlastně až do půli března. Od té doby nic. Asi se ty viry vzájemně povraždily... :))
Se Sheritrou si maminka "Skypuje", díky za tyhle vymoženosti, mše jsou taky online, akorát na veterinu občas musíme osobně. Oni si lidi nakonec tak zvyknou, že budou trčet doma dobrovolně...

Eirellin, vloženo 17:28:53  06. 04. 2020

Jo... s čerstvě ušitou rouškou jsem poslala muže tenkrát do práce... načež je tu noc nařídil primátor v MHD :-D
tak pak muž ráno přijel, že potřebuje další i pro kolegy...
Každopádně předtim už asi dva týdny řešil, že jak to bude mít jeden z dispečerů, tak jdou do karantény všichni, a že to jako vedení vůbec neřeší... tak pak to teda jako nějak "vyřešili" ale nic moc teda :-D Muž remcá dál :-D

No a děti milujou roušky doma... venku je to slabší :-D zatim v nich byly dvakrát...

Dara, vloženo 14:39:25  02. 04. 2020

Tak to musim rict, ze nejen ze se u nas v práci jede na dve skupiny, co se nesmi potkat, tak taky uklizecka ma nakazano po nas kazdy den desinfikovat. Pred vstupem do firmy si musime vydesinfikovat ruce a des. Je na kazdem zachode a kuchynkach. Plati nam ujeté km vlastnim autem nebo navrhovali hromadné svozy. Kazdy dostal malou lahvicku desinfekce, kdo chtel muze fasovat bavlnenou rousku.
Reditel posilal, ze ve verejnych prostorah rousky nutne, v kanclech se mame domluvit. Na jina pracoviště nejlepe nechodit, kdo musi do vyroby jde jak pri chem.utoku.
Jo, vsechna ta opatreni prichazela postupne a je to samo spis aby se neohrozila vyroba a tim padem prodej, ale vlastne se o nas staraji hezky. Dny co nechodime maji lidi prekazky nebo ho.

Ale priznam se ze i diky tomu nemam uplne tendenci dodrzovat karantenu doma. Jo, 85 letou babicku jsme izolovali. Ale moje a Sikarovi rodice se o kluky hlasi, tak jim to zakazovat nebudu. A s detma jsem tak ob den venku aspoň na chvili. Nosi saly a i u maleho je to tak nejak uz průchozí.

Nadriel, vloženo 12:19:25  02. 04. 2020

Arenga: ne, dva mu budou až v létě.

Arenga, vloženo 01:08:33  02. 04. 2020

Nadriel: už má přes dva? nějak to letí :-)
náš tříletý si roušku nadšeně vzal, ale byla proslintaná a procumlaná do pěti minut - snažila jsem se to vyřešit tak, že mu ušiju takový zobáček :-) aby to neměl úplně na puse, ale ani to nechce
ale prototyp jsem zkoušela i na sobě a je to docela fajn - ano, člověk vypadá komicky, ale na druhou stranu, komu to vadí :-)
a dýchá se v tom nesrovnatelně lépe, než v běžné roušce

Genevieve, vloženo 23:52:55  01. 04. 2020

Ty jo, Nimitzi. To je fakt peklo :-( To mě mrzí... Právě podobný přístup jsem v pondělí viděla u nás v práci, kde to taky nepřehání s nošením roušek,, ale mají tu slušnost si je nandat, když jsem procházela, tak jsem hodně ráda, že můžu zůstat doma. snažíme se nevycházet, s mým imunodeficitem by to nemuselo být úplně v pohodě, takže se tomu snažím co nejvíc vyhnout...

Ale chybí mi rodiče. Viděli jsme se naposledy na začátku března a mám o ně strach, jsou daleko v Praze a sice si denně voláme, ale je vidět, že je to na ně už taky dlouhý, bude to delší, a tak vůbec...

Ale na druhou stranu si uvědomuju, jak dobře se máme. Jsme oba dost záprdci, takže být doma nám vyhovuje, máme práci, která úplně bez potíží jde dělat z domu, máme kocoury, kteří nám hodně pomáhají, jídlo taky není trabl, plat normálně dostaneme a o práci se nebojíme, takže kolem a kolem, kromě záchvatů paniky a strachu o rodiče jsme velmi v pohodě a jsem za to nekonečně vděčná... protože my fakt ven nemusíme.

Nadriel, vloženo 22:01:58  01. 04. 2020

Tak u nás je nejmladší rád, že má doma bráchy a má si s kým hrát. Nejstarší rád kouká na ten pořad "UčíTelka", dělá tu část s prvňákama a docela pěkně mu to jde. Jen chudák prostřední, to je takové naše outdoorové dítě. Pořád se ptá, kdy už pojedeme za dědou, za bratrancema, nebo kdy ho alespoň vemu s sebou ven na nákup...
Jenže dokud Toshirovi neskončí noční, tak žádný vycházky dělat nehodlám, anžto ten nejmladší by to s rouškou nezvládl. Ty starší hodlám pak vzít na Vítkov, trochu se proběhnout a kouknout na jarní kytky. Nejstarší lehce hyperaktivní obluda už dneska nevydržel ani sedět u jídla.

Nimitz, vloženo 21:16:11  01. 04. 2020

OK. Také se svěřím.
U mě žádná karanténa. Normálně chodím (jezdím) do práce. Sice občas proběhnou fámy, že v pátky budeme doma, nebo že od nás odběratelé neodebírají (80% výroby jde do zahraničí), ale zatím se stále maká. Což v roušce není žádná sranda, protože při fyzické práci se po určitém čase vdechování vzduchu s menším obsahem kyslíku dostavuje únava. Já mám naštěstí pracoviště daleko od ostatních a většinu času nejsem v ničí blízkosti, takže můžu popojít dozadu ke svému stolku a na chvíli roušku sundat, nadýchat se, napít se a nechat chvíli osvěžit tvář. Pokud se s někým dostanu do blízkého kontaktu, tak jsou to většinou tři mladší (o 10-20 let) pomocní pracovníci, kteří také roušku na dílně poctivě nosí.
U nás se předminulý pátek objevilo na všech dveřích dílen ve firmě upozornění "Na pracovišti noste roušku". Jenže to není nařízení ředitele s podpisem. A tak, přestože my zmínění čtyři chlapi roušky nosíme (hned následující pracovní den jsme je měli, aniž bychom se nějak domluvili), tak naopak ženské pracovnice roušky na dílně nenosí. Ani jedna! A mistr také ne... Maximálně je některé mají kolem krku a když zjistí, že na dílnu přišel někdo z vedení, tak si ji na chvíli nasadí. Vedení ostatně nikoho nenabádá a nepeskuje... Že mám ženské požádat, aby je nosili? No, znám je až příliš dobře, že by to nevyšlo. On u nás není zrovna výkvět inteligence, vzhledem k tomu, že v naší firmě jsou směšné mzdy. Desinfekčí mýdlo u umyvadla nemáme. Pouze na vrátnici se minulou středu objevila desinfekce v ostřikovači, tam je ale nutná. Máme "píchačky" na zadání osobního čísla a následně oskenování otisku dlaně.
Roušek mám několik, ráno mám přes obličej šálu, když jedu na kole, odpoledne si dávám lékařskou papírovou roušku, protože v normální to na kole neudýchám (vyzkoušeno, málem jsem zkolaboval). Já se příliš viru nebojím, mám silnou imunitu, jenže doma mám otce, který byl před dvěma týdny propuštěn předčasně z nemocnice, kde předtím tři týdny ležel se zápalem plic (po přechozené chřipce). A ten ještě nemá organismus dostatečně silný.

«  1   »» »

ZpětFantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php