19:11:14
09. 12. 2019

Místnost
Dutá vrba
Na kraji rybníka stojí vrba. Je dutá od doby, co vyhořela. Ale pokud do ní vlezete, najdete v ní radost.

Místnost má od 11:45:43  21. 03. 2002 pronajatou toomz. Spolusprávce: verlit.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit«  1   »» »

Xavia, vloženo 13:35:09  23. 04. 2019

Jedna zase trochu pozitivní zpráva - minulej týden mě konečně pustili z nemocnice. Byla jsem tam pět týdnů a jeden den.

Silwarel, vloženo 10:19:11  03. 03. 2019

Gen:
Zažila jsem něco podobného se svojí tělocvikářkou ze základky. Strašně přísná, ale fér paní. Chtěla po nás šílené věci, ale uměla dělat i dobrou záchranu. Nikdo jiný ze mě, nešikovného cvalíka, nevykřesal ani kotoul vzad, ani stojku, ani chůzi po kladině atd. Chtěla jsem se jít ukázat, že jsem konečně zhubla, ale nestihla jsem to včas :-/.

Arenga, vloženo 17:20:51  01. 03. 2019

já tě chápu, mě takhle zemřela v říjnu třídní ze základky, taky skvělá ženská, kterou jsem plně docenila až po letech, sice jsem se za ní párkrát stavila, ale naposledy asi před dvaceti lety... taky jsem ji chtěla ještě vidět :-(

Genevieve, vloženo 16:05:01  01. 03. 2019

Na jinou notu...

minulý týden v pátek nám zemřela naše bývalá třídní na gymplu. Měla rakovinu slinivky, očividně to bylo ošklivé a hodně rychlé.

Strašně mě to vzalo. To byla ženská, která mi ohromně ovlivnila život, v tom dobrém. Vykřesala ze mě všechno, co mohla, nepovolila ani o píď, učila mě morálce a tak vůbec. Byla přísná, ale neuvěřitelně ochotná a vstřícná.

Během studií jsem se chystala se tam stavit, ukázat jí, že ze mě něco je. Pak na doktorátu, pak jsem se odstěhovala do Brna. Nikdy mi to nevyšlo. Neměla jsem čas. Teď jsem viděla video z předávání maturitního vysvědčení, kde nám klade na srdce, ať o sobě dáme vědět. Strašně mě mrzí,ž e jsem to neudělala, že jsem si prostě nenašla čas. Spolužáci byli na pohřbu, dali jsme věnec, ale ta skvělá paní je prostě pryč a bude mi hrozně chybět.

Orki, vloženo 10:50:11  01. 03. 2019

Normál karimatku.

Genevieve, vloženo 09:49:41  01. 03. 2019

kolegové, co jsou se mnou v knihovně, tak právě nic takového neprovozují. Mám podezření, že to jsou stroje.

Takže občas si složím hlavu do dlaní nnebo tak. Ale asi to prostě začnu praktikovat, protože občas jsem fakt mrtvolná.

A zkusím zjistit, jestli by mě nechali sem dát křesílko nebo fatboy nebo tak něco. Prostě místo, kam bych se mohla na chvilku svalit.

Terebian, vloženo 21:05:21  28. 02. 2019

U nás v každým kanclu je buď velkej gauč a nebo aspoň pohodlný křesílko. Zajímavý je, že ty patnáctiminutovky dávají nejčastěji ti největší kreativci co tam máme. A funguje jim to.

Betka, vloženo 14:54:02  28. 02. 2019

Já už jsem kluky co se mnou sedí v kanceláři zvykla, že si občas dám na židli meditativní destiminutovku. Když nejsou lidi ignoranti, tak se párkrát podiví, ale ve výsledku je neruší, že je kolega chvíli zticha. Pořádně lehnout si bohužel taky nemám kde.

Arenga, vloženo 12:41:25  28. 02. 2019

jednou nebo dvakrát jsme si s kolegyní v kanceláři cíleně daly patnáctiminutovou spací pauzu v rámci polední pauzy - jsme se zamkly a prostě jsme si lehly, jak to šlo :-)

taky jsem si minimálně jednou "rovnala" záda v leže pod stolem ;-)

Arenga, vloženo 12:39:14  28. 02. 2019

Geneviéve: čas na WC ti nikdo kontrolovat nebude ;-)

Genevieve, vloženo 08:28:36  27. 02. 2019

lol me :-D

tak dovolená super, byt s rodičema je to trochu náročný, že jo.

Dneska ráno od půl osmý v práci, a level stresu teď v půl devátý je na páteční úrovni. No nic, budu se vydýchávat a nenechám se tím zavalit.

Betka: jako bylo by to fajn, akorát to okamžitě usnu a hlavně v práci na to není vůbec kde. To bych se musela zavřít do depozitáře, kam nemám přístup a je tam asi deset stupňů :-) ale teď jsem to vyzkoušela na dovolený (bylo tam wellness a relaxační místnost, to bych potřeboivala doma!)

Klair, vloženo 15:37:47  26. 02. 2019

za dvě hodiny jdu na terapii :) hurááááá

Betka, vloženo 07:57:23  26. 02. 2019

Genevieve: Mám něco k tématu. Četla jsem si o únavovém syndromu - jako diagnózu to asi žádná nedostaneme, ale tohle je dobrý tip:

"Odpočinkem máme na mysli leh se zavřenými očima na klidném místě. Cílem je přestat se všemi aktivitami, aby mělo vaše tělo šanci nabít baterky bez rozptylování, kterým byly i zcela nenáročné činnosti z hlediska zdravého člověka jako např. sledování televize nebo telefonování. Preventivní odpočívání nejvíce pomáhá, pokud je pravidelné bez ohledu na to, jak se cítíte a speciálně, pokud se cítíte dobře. Pokud vynecháte odpočinek, když jsou příznaky na nízké úrovni, riskujete jejich návrat a zhoršení stavu."

"Ačkoliv se délka odpočinku od člověka k člověku liší, pro většinu lidí znamená preventivní odpočinek jednu nebo dvě odpočinkové přestávky za den trvající od čtvrt do půl hodiny."

Dvakrát denně si někde sednout a vypnout by mělo jít zvládnout (chtělo by to pravidelný čas, ale to teda nevím nevím :)). Nejvíc mě na tom zaujal ten postřeh, že je to potřeba dělat, i když se člověk necítí unavený. To by mi myslím mohlo fungovat, protože nejhorší je, když se přetáhnu, žeano.

http://me-cfs.eu/planovany-odpocinek-strategie-boje-s-tezkou-chronickou-unavou/

Silwarel, vloženo 09:12:31  24. 02. 2019

Minulou zimu jsme na sobě začala ten nedostatek vitaminu D taky hodně pozorovat (poprvé jsem bydlela úplně sama, dokud mám kolem sebe lidi, je všechno ok a počasí na mě má minimální vliv), začala jsem jej dobírat a bylo mi hned lépe. Možná účinné placebo, ale určitě se to vyplatí zkusit.

Eirellin, vloženo 18:15:00  23. 02. 2019

Jj rybí tuk, málo slunce, konec zimy, jak se všechno i ve mně rozsvítí, když k nám do bytu vleje slunce trochu víc světla...
Ale stejně jsem často unavená...
a dnes si říkám,, že je vlastně fajn, že mám migrénu, protože mne to donutí zalehnout už v devět... a ne až po půlnoci, jako obvykle, když má manžel noční... :-)

Arenga, vloženo 12:32:44  21. 02. 2019

Vever: hele, ale to není vůbec myšlenka od věci - ono zvlášť takhle na konci zimy jsme určitě všichni v nedostatku vitaminu D - protože málo sluníčka, že se to odráží i na tom, že je pak člověk celkove down, se vůbec nedivím

Vever, vloženo 10:01:33  21. 02. 2019

Teď jsem řešila s kolegyní, že se taky cítila nervózní bez nálady a přetažená...a pořídila si nejakou knihu o vlivu výživy na náladu, začala jíst rybí tuk a teď to plánuje doplnit nějakými vitamíny a prý to funguje výborně.

Klair, vloženo 00:06:56  21. 02. 2019

Gen: jak já Ti rozumím.... mně hrozně pomáhá mít nějaký notýsek/papír/poznámky v mobilu a všechno to "zavolala jsem?" a "běží tohle?" si tam prostě napsat s tím, že to budu řešit, až na to budu mít čas. tím ošálím mozek, že je to napsané a že se tím nemusí zabývat. je to lepší, než si říkat "nemysli na to, jsi na dovolené"

Cemendriel, vloženo 23:14:51  20. 02. 2019

Gen, jasně no, to mi na tom přijde fakt nejtěžší, budu držet palce, ať si co nejvíc odpočineš a načerpáš síly.

Arenga, někdy mi stačí i být doma, ale musí to být fakt několik dní - minimálně tři, abych si trochu odpočinula a vypla.

Genevieve, vloženo 23:00:21  20. 02. 2019

Cemi: hele jako jo, otázka je, jestli to vydržím. Vnímám, že jak jsem vycukaná, tak nad tím furt přemýšlím. Pořád ten mozek jede, co je potřeba, že by to bylo super takhle, na tohle jsem zapomněla, tohle je potenciálně průšvih, zavolala jsem tomu člověku?

A já vím, je potřeba vypnout a velmi souhlasím s tím, co píšeš. Otázka je, jestli to zvládnu. Mám v plánu si vzít s sebou knížky a nějaké deskovky co budeme hrát s našima.

Ono by taky mohlo dost pomoci to, že teď mám "nový" notebook, takže budu moct svůj opravdu nechávat v práci. Mám super pracovní, ale má taky přístup na VPN a na mail a to občas zabíjí, protože to dělám už automaticky. Ono se to hodí, díky tomu můžu pracovat z domu, nicméně na nějakou tu hygienu je to zabiják.

Já bych vlastně totiž potřebovala mít tak týden v práci, kdy budu opravdu v klidu dělat co potřebuju, vyčistím si hlavu, stůl a email a budu mít sílu na další věci. Mě nejvíc znepokojuje to, že mám dojem, že se děje hrozně moc věcí najednou a já mám strach, že mi něco uteče. Zatím ne... teda doufám!

«  1   »» »

ZpětFantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php