19:11:04
09. 12. 2019

Místnost
Astrální cestování & magie
...pokecejte o vašich zkušenostech s astrálním cestováním a vašich názorech na magii...a buďte na sebe hodní!!!

téma:

Věštění...čísla, ruka, karty, koule...váš názor? funguje? zkoušeli jste...

Místnost má od 18:29:42  26. 10. 2002 pronajatou Spider. Spolusprávce: Tanus.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit 1  2  3  4  5  6  7   »»

Katniss, vloženo 19:46:55  10. 05. 2011

Zdravím :) Chtěla bych požádat o radu. Zajímá mě věštění z ruky, avšak nemohu najít žádnou kvalitní literaturu, ať už knižní, nebo internetovou. Mohl by mi někdo poskytnout odkaz na stránku či názvy knih, které by se mi mohli hodit?

Aelis, vloženo 22:49:37  27. 11. 2009

Pokud by to někoho zajímalo, tak ve čtvrtek 3.12. v pražském Divadle Čertovka od 19 h bude mít Zděněk Ordelt přednášku na téma Obnova české šamanské tradice aneb národ hledá sebe. Více informací zde :-):

http://www.okobohu.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=39

Aelis, vloženo 00:08:24  15. 09. 2009

Lesi: Krvavé to vůbec nebylo :-). Byla jsem zatím jen na první přednášce, kde nám Aztékové ukazovali jejich tanec a to bylo úžasné. Byl to úžasný, nepopsatelný zážitek...Ten tanec, to byla energie, se kterou kdysi vznikal svět, energie přírody, energie života, energie celého Vesmíru...
Ve čtvrtek 17.9. budou mít v Národním muzeu v Praze přednášku o aztécké kultuře, tak třeba tam bude možnost dozvědět se něco i tom Huitzilopochtlim a o tom, jak to bylo s těmi "krvavými" rituály.
Každopádně tihle dva Aztékové, náčelník Xolotl a jeho pomocník, jsou moc milí, srdeční a naprosto otevření lidé :-).

Lesi, vloženo 04:14:14  03. 09. 2009

Aelis: Aztécký rituál... Hmmm... Zní to každopádně zajímavě. Asi se vyrazím podívat - koneckonců hora přišla k Mohamedovi a nejtiv k antropológům, a to se musí využít. ;)

Ale velkou nedůvěru vči Huitzilopochtlimu a aztécké tradici obecně si s dovolením vyhrazuji i nadále - od určitého stupně ktrvavosti mi to prostě nějak nesedne...

Aelis, vloženo 14:53:43  30. 08. 2009

Tak přestože nevím, jestli si to tu někdo přečte a jestli by o to vůbec měl někdo zájem (a jestli je tahle místnost ta pravá :-) ), tak doporučuji mrknout se na tyhle akce, tedy pro všechny ty, kteří se trochu zajímají o šamanismus, spiritualitu Aztéků a pod.:

http://nebezeme.cz/program/

Aelis, vloženo 13:46:31  18. 04. 2009

Ahojky všem, pokud by jste se dnes někdo náhodou vyskytoval v Praze nebo v okolí a neměl zrovna program na večer, tak doporučuji tuto akci:

http://www.okobohu.cz/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=0&Itemid=39

Zdeněk Ordelt je bezva chlapík, naprosto otevřený, pohodový a přátelský a Duška asi nemusím představovat :-).
Vím, že to sem dávám pozdě, ale také jsem se to nedozvěděla o moc dříve.
A pokud by jste se nedostali na tuto akci a přesto vás šamanismus zajímá, tak občas mrkněte na www.okobohu.cz, Zdeněk tam občas má nějaké akce.

Ginny, vloženo 17:07:01  10. 01. 2009

Přidám se k samopsychologům:) Mám doma Osho zen tarot a okamžikem, kdy jsem ho prvně vzala do ruky, pro mě vypadl ze hry jakýkoli jiný. Mějte mě za cvoka, ale opravdu je to tak. Kombinace zenu a tarotu je správně "švihlá" a když už se dostanu do situace, že potřebuju nějaký ten samorozbor, tak mívám dojem, že si povídám s nějakým moudrým mnichem a mystika a symbolika tarotu mi nijak nepřekáží.
Potkala jsem se i s jinými kartami - již zmiňované andělské karty a jiné "in" verze mi přivodily několik záchvatů smíchu (nesnáším programový optimismus :-), hovory s Bohem obsahují několik univerzálních perel a hromadu toho optimismu:) a tarot keltských draků měl krásné obrázky, ale nějak v sobě nemám buňky na studium tarotové symboliky, takže jsem ho raději nechala v obchodě. Ještě mám barevnou diagnostiku, ale ta je spíš "na hraní", když se mi nechce přemýšlet nad problémem a na tarot je to moc banální:)

Bilbo, vloženo 02:02:43  10. 01. 2009

Nebo volají do "Zeptej se osudu" či jak se ta hrůza jmenuje :-))

verlit, vloženo 10:55:03  09. 01. 2009

Řekla bych, že je to podobné jako se vším. Kdo se tím zabývá vážněji a víc do hloubky, bere to podle mých zkušeností jako samopsychologii (hezký termín :-)
No a ti, kteří nakupují v teleshoppingu, řídí se horoskopy z Blesku a tak podobně, ti to možná berou jako věštění budoucnosti :-)

Ageolite, vloženo 10:29:51  09. 01. 2009

Aes: nedá. Já ze své zkušenosti, z prostředí, kde se pohybuju, mám pocit, že velká část lidí, co s tím pracuje, tak 99%, to bere jako samopsychologii, myslím, že by to tak šlo nazvat. .

A zjistit, jak se k tomu staví veřejnost, která s tím nikdy nepracovala, je taky těžké, možná si pod tím představuje obraz budoucnosti, nevím...

Aes Sedai, vloženo 23:31:05  08. 01. 2009

Takže je to vlastně taková samopsychologie, jestli to dobře chápu... Otázkou je, kolik lidí to bere takto a kolik jako obraz budoucnosti (což pochybuju).

Dá se to tak říci?

verlit, vloženo 17:53:22  08. 01. 2009

Aes: No když se to tak vezme, tak zatím byly zmíněné tři možné cesty, jak si v takové situaci poradit:

1. vyložit si karty
2. zajít za psychiatrem (nebo kamarádem)
3. zeptat se boha

Trojka je v podstatě totéž buď jako jednička (pokud bůh neexistuje a tudíž je to jen způsob, jak se poradit se svým podvědomím) anebo totéž co dvojka (pokud bůh existuje a tudíž žádáme o radu jinou osobu.

Pak už záleží jen na tom, čemu dává člověk přednost a jestli se domnívá, že ve skutečnosti má každý jedinec schopnost sám zvolit správné rozhodnutí a jen té schopnosti neumí využít anebo jestli jsou situace, kdy prostě potřebujeme konzultaci se zkušeností nebo názorem někoho druhého.

Co se týká toho příkladu "jít doleva nebo doprava" - v podstatě se dá říct, že při správném přístupu k vyložení karet taková situace prostě nemůže nastat.
Buď jsi pevně přesvědčená, že chceš jít do prava a nemáš žádné pochybnosti. Proč by ses pak ptala karet?
Nebo chceš jít doprava, ale něco tě od toho odrazuje. Například ten konflikt rozumu a citu. Nebo je to jen takový neurčitý pocit. Nebo názor ostatních. Jednoduše váháš. Pak se karet můžeš zeptat, ale - a to je nakonec v celém výkladu to naprosto nejdůležitější a klíčové pro úspěch - musíš POLOŽIT SPRÁVNOU OTÁZKU.

(Když trochu odbočím, jsem přesvědčená, že 99% nespokojenosti s tím "co mi karty řekly" vyplývá právě z toho, že se člověk neuměl správně zeptat)

Otázka by pak určitě nezněla "mám jít doleva nebo doprava". Mohla by znít třeba "čeho se ve skutečnosti nejvíc obávám"? Nebo "když zvolím cestu doprava, jaký druh potíží budu nejspíš muset překonávat, co mě bude nejvíc brzdit?" Nebo klidně taky "proč mám vlastně pocit, že je třeba volit mezi cestou doleva a doprava"?

Ono se totiž klidně může stát, že ve skutečnosti člověk touží jít rovně :-))

Ageolite, vloženo 16:19:02  08. 01. 2009

Aes: oni ty karty ti neřeknou, jestli jít doprava nebo doleva. Tohle je hodně špatný příklad. Pokusím se to vysvětlit na mém příkladu s Londýnem. Ony mi nikdy neřekli jdi tam, nebo tam. Jen mi ukázaly moje pocity o celé věci, o obou možnostech, které mám. Sama jsem se musela rozhodnout, co z toho zvolit. To rozhodnutí bylo jen moje, i když ano, přiznám se, karty mi ho lehce ulehčily tím, že jsem si rozebrala svoji situaci tak, jak byla. A pak volila, co dál.

Jinak s kartami neřeším "každou pitomost, většinu věcí si vyřeším sama.

Aes Sedai, vloženo 15:50:42  08. 01. 2009

Verlit: samozřejmě, že se dostávám do situací, které nevím, jak řešit. Nebo rozum mi říká něco jiného než srdce - a to pak které z těch dvou potvor víř věřit, že jo :)
Ale 1. mám holt Vyššího rádce :), můžu se dívat, jestli mi nějak nenaznačuje, kam jít.
A za 2. i kdyby mi karty řekly "jdi do leva", tak já půjdu třeba "doprava", protože to tak cítím líp. A možná udělám chybu, ale taky možná ne. Každopádně rada karet by mě nepřesvědčila. Něco na způsob, když se ptám na radu třeba rodičů, můžu si vyslechnout jejich názor - ale v závěru si stejně udělám podle sebe.

Mivka, vloženo 09:07:37  08. 01. 2009

No... já mám taky záhady a tajemno moc ráda :) Hezky se mi o tom píše a přijde mi to strašně zábavné (zábavné, ne směšné). Když mi někdo vyloží karty, tak se na to podívám, budu spolupracovat a bude mě to hrozně bavit a pak to hodím za hlavu. Ale chápu a respektuji, že někdo to bere jako prostředek k sebepoznání, otevření mysli a takovým věcem. Já nikoliv :)
A přiznám se, ž e v tu chvíli, kdy bez porazení se s kartami někdo nedokáže ani vyjít z domu a k tomu ideálně věří tomu, že v noci astrálně cestuje a bojuje s nekromanty a ještě ideálněji má potřebu to naprosto vážně ostatním vyprávět, tak mi občas skutečně dá práci se netlouct smíchy úplně otevřeně :)

Bilbo, vloženo 03:53:19  08. 01. 2009

verlit: Asi jsem holt skeptik a cynik přes tyhle věci :-)
Ale zase neměj mě za nějakého horkokrevného realistu, co na tyhle věci pokrytecky vyplazuje jazyk. Když to vezmu více obecně, tak já mám záhady a tajemno naopak moc rád (mimochodem taky proto mám tuhle místnost v oblíbených a teď jsem rád, že se to tady po dlouhé době zase rozjelo). Jenom se snažím k těmto věcem přistupovat skepticky, více se dívat pod povrch a hned všechno nebrat jako samozřejmost. Proto jsem se vás taky ptal, ať mi to třeba nějak vysvětlíte.

No ale zpátky k těm kartám - asi jsem se trochu unáhlil, ale lehce mě rozdráždilo to, že u sebe nechápu, jak bych si mohl vyřešit nějaký problém takovouto cestou. Mám asi trochu předsudky, tak mě možná trošičku i překvapilo, že tohle někdo fakt používá jako prostředek zvládnutí i nějaké osobní krize.
Ale fajn, jak jsem psal před tím, je to každého věc a někomu to jako psychologická podpora třeba pomáhat může, proč by ne. Nemyslel jsem nic nijak útočně, samozřejmě.

Fionor: No vidíš, svíčka mě taky uklidňuje a hrozně rád si s ní hraju... ale to zase rozčiluje ostatní - tak možná přece něco :-)

verlit, vloženo 18:01:12  07. 01. 2009

Bilbo: Co tě na tom vlastně ve skutečnosti tak dráždí?
To nemyslím nějak kontroverzně, ale jako vážně myšlenou otázku (možná směřující právě do podvědomí???)

Je zajímavé, jak vzrušené jsou tvoje příspěvky, jakmile se dotknou samotných karet nebo jejich vzhledu. Všiml sis toho?

Když se zabýváš psychologickým aspektem, otázkou podvědomí atd., vyjadřuješ se věcně a neutrálně. Jakmile přejdeš ke kartám, začneš používat expresivní výrazy (mumbo jumbo, čučet), vícečetné přívlastky nebo co to je, gramatiku jsem už stihla zapomenout :-) (hloupé, zbytečné a nadsazené) a celkově se tvé věty stávající velmi emotivní atd.

Jinak teoreticky vzato bys samozřejmě mohl použít i pexeso ... nebo let ptáků ... nebo tvar listu na zemi. To všechno slouží hlavně k tomu zklidnění a usměrnění mysli. Nicméně archetypální obrazy jsou silné a proto i velmi praktické.

Navíc v sobě každý ten obrázek obsahuje řadu dalších významů a v některém výkladu se klidně může stát, když to hodně zjednoduším, že zatímco v předešlých desti případech pro tebe byla na určité kartě podstatná postava dívky, po jedenácté tě najednou praští do očí a zaryje se ti do mysli meč, který drží a kterého sis předtím nijak zvlášť nepovšiml(to nepopisuji žádnou konkrétní kartu).

Fionor, vloženo 17:49:22  07. 01. 2009

Chápu tvoji skepsi, ale nic to nemění...
Nerad bych se mýlil, ale i Jung prohlásil tarotové karty za archetypální zobrazení lidského života a stěžejních situací - a i ty jsi uvázán v archetypech, proto i na tebe lze karty aplikovat... :)

To hlavní je, že každý, kdo se chce hrabat ve svém podvědomí za pomoci karet, si na to najde chvíli času na sebe sama a provede spoustu věcí, které (ve své periodicitě a rituálnosti) zklidní mysl - já třeba zapaluji svíčku a prohřívám si ruce než začnu vykládat.
Už jen tohle je pro lidskou mysl blahodárné a usnadňuje to drobný krok stanou a pohled na problémy zvenčí - potažmo tedy výklad za pomoci archetypů. A tenhle pohled jinýma očima nez růžových brýlí je alfou i omegou...


Provařené cikánské věštkyně sice tarot zpopularizobaly, ale ve výsledku hio hlavně poškodily...
(Nicméně netvrdím, že nelze hledět do budoucnosti, ale je to úplně jiná liga a myslím, že tam už ujakékoli karty nehrají takovou roli...)

Ozzro, vloženo 17:25:39  07. 01. 2009

http://home.comcast.net/~loveoftarot/DeckImages/CrowleyThoth.jpg

schválně se mrkni na tu kostru a třeba i něco víc objevíš :-)

Ozzro, vloženo 17:17:21  07. 01. 2009

Bilbo: víš co, ty máš v podstatě pravdu. Věštění je název, který je veřejně zakořeněný a proto se používá. Jinak opravu věštba budoucnosti nejde. Jinak ty karty si někde prohlédni a zjistíš, že tam není dráček s čepičkou :D. To je další věc vidět ten smysl. Koukni se třeba na net a najdi si obrázky crowleyho tarotu a pořádně se podívej jestli na tom kostlivci náhodou něco neobjevíš víc než je samotnou kostru :-)

 1  2  3  4  5  6  7   »»

ZpětFantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php