13:40:36
01. 12. 2024

Místnost
Cestování a památky
Cesta jde pořád dál a dál, kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést až k cestě větší, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest. A potom kam? To nevím sám.


Nejen hobiti mají rádi mapy a delší (většinou neočekávané) procházky a proto je zde pro vás zdejší místnost. Jak těžký batoh by se měl člověk s sebou vzít? Jak si naplánovat dovolenou? Jak správně číst turistické průvodce? Jestli máte s cestováním nějaké zkušenosti, podělte se o ně s ostatními!

Místnost má od 10:48:02  07. 05. 2003 pronajatou toomz

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit



« ««   86   »» »

Genevieve, vloženo 23:58:43  18. 05. 2011

Přesně tak, nádherná pohádka na dobrou noc. Nepokrytě závidím a každým dalším článkem se ujišťuji v tom, že jestli je místo, které během života chci projet a prozkoumat, tak je to Anglie.
Moc si to užívejte.

verlit, vloženo 23:55:18  18. 05. 2011

A k tomu opět něco málo fotodokumentace, s obvyklými disclaimery, však to znáte :-)

Mezi blaty stál osamělý dům. Sherlock se ke mě otočil a pronesl: "Zjevně jde o muzeum dolování." S úžasem jsem na něj pohlédl: "Jak jste to poznal, Sherlocku?" "Vždyť je to prosté, milý Watsone! Tady je informační cedule"


Čarodějky na cestách (rok od roku jich přibývá, zdá se). Anglické hlohy jsou velmi přívětivé!



Mezi menhiry byly volně loženi divocí koně. Kůň sem, kůň tam...



Díky nim jsme zároveň odhalily, co dělá takový menhir v důchodu. Slouží koňským zadkům jako drbátko, samozřejmě. Možná trochu úpadek z původní vznešené role, ale na druhé straně, není malých úkolů!



Do tohohle jsem se zamilovala...přesně do chvíle, než jsem spatřila JEHO!

Zdroj Cornwall2011

Pán koní s hlodaši v ofině (trochu emo, ale to jen proto, že jste ho nevděli naživo. Šlo pouze recitovat reklamní slogan "klidná síla"



...a jeho poddaní, sbíhající ladně k jezírku



Znám křišťálové jezírko, kde divoký je moor.. tam koně jenom chodí pít a nad nimi je tor (tak nějak, zhruba :-)



A abyste věděli, verlitka bude zlá a přitvrdí ... byla tam hříbátka!



Víte jak se fotí vichr? Takhle!



Můžu si taky hrát s těmi oblázky?



Jeskyně. No a co jste čekali? V jeskyni JE tma!



Elf loštomilý


elf znepokojivý



No a na závěr jedna hobitka v noře. Hobití noře. Ani neváím, co mě inspirovalo k historce o zeleném vlnitém plechu a modrém vlnitém plechu, co šli do hospody a potkali červeného vlnitého plecha...:-)



Nicméně Gandalf měl z našeho dopisu očividnou radost a povídal cosi o tom, že nám přeje hezkou cestu "until our next meeting!"

Silmarien, vloženo 23:49:40  18. 05. 2011

Nádhera na dobrú noc, ďakujem čarod... ehm dievčatá.

Činkapi, vloženo 23:32:04  18. 05. 2011

Úterý: Setkání s Pánem koní

Kvůli zákeřným asfaltérům vstáváme brzy. A skutečně, opět nastupují už během snídaně. Můžeme je oknem pozorovat při práci takřka z bezprostřední blízkosti. „Oni se při té práci smějí!“ - diví Tinne. „No jak by ne, vždyť je to sranda,“ kontruje Verlit. „Každej kluk by chtěl sbíječku. Já jsem ji taky chtěla.“ „A všichni mají takové krásné kulaté hlavy...“ rozněžňuje se Tinne. (všichni tři dělníci jsou plešatí)
Je před devátou, takže cestou k autu potkáváme děti v tmavomodrých školních uniformách (škola je přímo v naší uličce, stejně jako školka, kostel a hospoda :-) Vypadají úžasně, všechny si nesou kytarky ve stejných obalech, jen jeden chlapeček si nese meč. Že by nějaká školní slavnost?
V devět už sedíme v autě a vyrážíme směrem na Bodmin Moor. Určitá část cesty vede místy, kde se větví a proplétá spousta malých silniček. Trošku v nich bloudíme, brzy se ale ukazuje, jak moc je to dobře – můžeme si totiž užít potěšení z naprosto kouzelných zelených tunelů, které tady vydávají za silnice. Jsou široké tak na jedno auto, případné střety se řeší pomocí couvání a občasných vyhýbacích místeček, to vše s úsměvem a zamáváním. Všudypřítomný živý plot, oživený zvonky a dalšími kvítky, plynule přechází v šťavnatě zelenou stěnu, která se nad vozovkou dokulata zavírá. Umytá, čisťounká, různorodá zeleň, jako všude v Kraj... tedy téhle krásné zemi. Tunely jsou pečlivě udržované a stříhané, potkaly jsme v nich i několik náklaďáků, takže to prostě funguje! Se stopou smutku vzpomínáme na naše zaprášené příkopy a stromy, které je lepší pokácet než udržovat...
Další odměnou za malé bloudění je návštěva kostela sv Nonny v Alternonu. Každá lavice je ozdobena jinou dřevořezbou, chrámová klenba s dřevěným žebrovím vypadá jako lodní kýl. Kolem kamenné stavby se rozkládá typicky anglický hřbitůvek, jednoduché náhrobky z břidlicových desek vykukují z vysoké trávy plné květin. Na takovém by se mi docela líbilo...

Konečně jsme v Minion, srdci Bodmin Mooru. Protože je skoro poledne, zastavujeme se na něco k snědku v místním podničku, který vedena neomylným instinktem vybrala z několik dalších Verlit. Nevypadá nic moc – bouda s prodejním pultíkem, třemi poškrábanými dřevěnými stoly a stojanem s pohledy. Vlídná manželská dvojice nám ale připravila mňamózní čerstvé cornish pasties s cibulí, sýrem a čatní. A samozřejmě, k „tea for 4“ domácí mléko v konvičce. Zlatým hřebem je ale kouzelná knížka výstřižků, obrázků i ručně psaných svědectví místních lidí, týkajících se výskytu „Bodmin Beast“, místní obdoby Baskervillského psa z Dartmooru. Skoro to vypadá, že tam vážně nějaká velká černá kočka žije – místní farmáři by se přece těžko spletli...!

Hned za vesnicí začíná moor. Svrbí nás nohy, už už se vydat na pláně... Ještě předtím ale musíme navštívit starobyle vypadající hranatou kamennou budovu. Není to hradní ani kostelní věž... je to bývalý důl na měď, svědek „měděné horečky“, která v tomto kraji zuřila zhruba v období 1830 až 1910. V té době pocházely z Cornwallu dvě třetiny světové produkce mědi! Jak jsme se dozvěděly v informačním centru, vytvořeném z bývalé těžní věže, musely se tady v té době dít šílené věci, nikoli nepodobné Vymetení Kraje. Do zapadlého poklidné krajiny vtrhly desetitisíce námezdních dělníků s rodinami, zpustošily ho, rozryly a znečistily. Jaký to mělo vliv na místní způsob života, na přírodu, na sociální vztahy i na skladbu obyvatel je možné si aspoň trochu představit z dobových fotografií...

Konečně na blatech. Nizoučko spasená tráva, která pod nohama pruží jako hustý koberec, sem tam větrem pokřivený hloh nebo hlodaš, fičící vítr... a kamenné kruhy menhirů, kterým se od nepaměti říká „Hurlers“, tedy hráči házené. Jak nám vyložila Verlit (která to má všechno nastudované :-), zkameněli, protože si ve vzrušení ze hry nevšimli, že se přehoupla půlnoc a hrají tak v neděli. Hurlers ovšem nebyli sami, měli společnost. Stádečko divokých koní se nenuceně popásalo mezi paleolitickými šutráky a bez ostychu se nechali pozorovat, ba dokonce fotit. Nejúžasnější byl jejich šéf, velký sebevědomý černý hřebec s dlouhou patkou a jizvou na boku. „Mmmm, to kdyby byl chlap...“ mumlá si Tinne. Dlouho okouzleně pozorujeme koně a jen nerady se vydáváme dál. Občas potkáváme zbytky starého kamenného valu nebo jiné známky lidské přítomnosti; zkoumáme také prohlubně, naplněné podezřelým bahnem (netušíme, jestli by v nich zmizel kůň, kámen ale s vlhkým „plop“ rozhodně zmizí).
Po asi půlhodince pochodu, skoro přímo pod torem, přicházíme k jezírku – napajedlu. Díváme se na něj z malého návrší a Verlit jen tak mimochodem povídá: „To musí být krása, když se sem tak večer přiběhnou napít všichni ti koně...“ Pak se stalo něco, čemu asi neuvěříte, ale přísahám na zdraví svých dětí i na Tolkienovu památku, že nekecám, dokonce ani nepřibarvuju. Asi dvacet vteřin na to, co tohle Verlit řekla, se na obzoru objevili první koně. Přibíhali jeden za druhým, s vlajícími hřívami, postupně celé stádo. Když už byli u napajedla všichni, jako poslední se objevil Šéf, vůdce stáda. Ležérně naklusal a rozdal pár výchovných pohlavků, tedy kousanců. My čtyři zatím jen nevěřícně lapáme po dechu a nevíme, jestli dřív fotit nebo koukat nebo žasnout. „No chápete to? Tady jsou přímo před náma divoký koně a pijou...“ vrtí hlavou Qeril.
Seděly jsme tam v měkké trávě, dokud tohle krásné divadlo trvalo. Pak se stádo začalo trousit pryč, zpátky na pastvu. My se mátožně zvedáme a pokračujeme výstupem na tor, dominantu širého okolí.

Pokud dole foukalo, nahoře je vichřice. Zdá se skoro neuvěřitelné, že to žulové balvany, navršené vratce na sobě, nesfoukne. Ovšem vzhledem k tomu, že už tady jsou několik tisíc let, dá se předpokládat, že to ještě chvilku vydrží. Když stojíme úplně nahoře, je síla živlu hmatatelná. Drsné a silné místo!

Ošlehané, utahané a naprosto spokojené se vracíme do vesnice. Máme čas, takže se rozhodujeme navštívit ještě jednu místní zajímavost – jeskyně v St. Neot. Je to ve skutečnosti bývalý lom na břidlici. Ohromná podzemní prostora je velmi působivá. Často se tam pořádají i koncerty nebo svatby; naštěstí ne právě teď, jsme tam skoro samy. Hladké desky břidlice tvoří nad našimi hlavami lesklý tmavý strop, břidlice nám zvoní i pod nohama. Sympatický materiál, i když práce tady musela být příšerná.
Stojíme úplně samy u podzemního jezera, osvětleného jen jedním reflektorem ze dna. Voda je naprosto průzračná, hladina je vidět jen díky tomu, že ze stropu občas s jasným zazvoněním spadne kapka vody a rozčeří drobné vlnky. Kromě kap – kap je naprosté ticho. Vzduch je chladný a vlhký, dobře se dýchá. Navzdory temnotě a chladu tohoto místa se nám odsud vůbec nechce...

Posledním zážitkem je procházkový lesně-pohádkový okruh po okolí jeskyně. Pěkná cesta cesmínovým hájkem, všude spousta už mírně odkvétajících, ale pořád hezkých modrých zvonků. Ve vhodných zákoutích jsou umístěné sošky elfů a víliček s křidélky, místy i jejich domečky. Bereme to s nadhledem. Když ale přicházíme k nefalšované hobití noře, je toho na nás už skoro dost. Uvnitř je obraz Gandalfa v nadživotní velikosti! Na stolečku leží upřímné dopisy psané většinou dětskou rukou, přání a pozdravy. Nechybí ale ani lístek s nápisem: „Keep it secret! Keep it safe!“
I my necháváme Gandalfovi dopis: „Mnoho pozdravů od elfů, hobitů a trpaslíků keltských Čech a Moravy.“

Teo, vloženo 09:27:53  18. 05. 2011

Toto se nedá komentovat:-)
Špica

Vórima, vloženo 07:15:13  18. 05. 2011

wow! Moc pěkné.

Deidre, vloženo 00:15:18  18. 05. 2011

páni, z toho jednomu padá brada až na zadek!

verlit, vloženo 00:10:32  18. 05. 2011

Tak ještě na dobrou noc pár náladových obrázků na dokreslení (nebojte, Čin jich má víc a lepších, tohle jsou jen moje rychlovky :-))

Takže zde prosím něco malebných útesů,které vysloveně provokovaly...člověk udělal pár kroků, útesy si načechraly hvozdíky a zvonky a zamalebnily...a další fotka prostě byla nutná. No a tak pořád dál, není divu, že nám dvě míle trvaly několik hodin :-))





Takhle vypadají místní zídky (Cornwallští obyvatelé měli zjevně hodně času a vášeň pro puzzle). Nechápu, proč moje věcná poznámka, že tohle umím uplést, vzbudila u ostatních takové veselí.



A ještě něco málo čarodějnických rejů, ovšem bohužel, jak to bývá, čarodějnická muzea se nerada fotografují:



Nimitz, vloženo 00:02:46  18. 05. 2011

Škoda, už jsem si myslel že Verlit po vzoru Arhura Denta lehala před bagr, ve snaze zabránit mu ve zbourání domku :-)

Činkapi, vloženo 23:39:21  17. 05. 2011

Pondělí: Na útesech aneb Boscastle a okolí

Ó, přátelé, jak popsat tento den! Rozcuchal nám vlasy větrem a naplnil oči divokou krásou pobřeží, srdce radostí a žaludky pečeným kuřetem.
Začátek ovšem nebyl tak poetický. Poté, co jsme se sladce vyspinkaly do devíti (pochopitelně kromě Verlit, která kromě toho, že nepije, taky nespí) a usedly k toastům, pomerančovému džemu a čaji, za okénkem našeho maličkého domečku projel velký žlutý bagr. Jen těsně minul naše auto, zaparkované před vchodem (nebyl to zas takový problém, vzhledem k tomu, že ulička je široká sotva tři metry). Haha, copak tady v naší zarostlé malebné uličce asi dělá, říkaly jsme si nad snídaní. Humor nás ale brzy přešel, když bagřík zastavil a začal přímo před naším oknem rýt za hromového rachotu do asfaltu. Krátkou srdečnou konverzací s bagristy Verlit zjistila, že silnici opravují, že auto snad bude v pohodě, ale že by bylo fajn, kdyby přeparkovala ještě blíž k domu a že zítra budou asfaltovat. To nás uklidnilo a vyrážíme na výlet na útesy.

Je zataženo a větrno (bezvětří tady asi není nikdy), ale neprší, to je hlavní. Procházíme přístavem (moře je tu taky zrovna někde schované) a pomalu stoupáme cestičkou v hebkých zelených sametových kopcích pořád výš. Občas narazíme na břidlicovou zídku, břidlicové schody nebo vyhlídku s ohlazenou dřevěnou lavičkou. Po pravé straně padá dolů útes. Moře je ocelové, zpěněné, nádherné. Žádné koťátko na hraní. Rozeklané skály, křičící racci a spousta dalších ptáků, které by uměly pojmenovat holky, já ne :-)
Stoupáme, kocháme se, fotíme. Protože jde o poměrně známou turistickou trasu podél pobřeží, která vede na Tintagel a ještě dál, potkáváme se s dalšími návštěvníky, většinou Brity. To se dá poznat podle toho, že mají většinou krátké kalhoty a lehkou bundičku, někteří jsou naboso (my máme navlečené všechno, co jsme si s sebou přivezly). Většinou jsou to lidé důchodového věku, strašně sympatičtí, oblečení do kvalitních turistických věcí přírodních barev. Jo, a mají s sebou pejsky! Uměření, přátelští, spokojení. Jeden z nich nás postupně zdravil, jak procházel okolo: „hallo... hallo... hallo... hallo...!“

Kolem půl jedné posvačíme na vyhlídce čokoládovou tyčinku a obracíme se zpět – máme dnes ještě v plánu prohlídku Boscastelu. Cestou pozorujeme rychlý návrat moře do původních pozic. Příliv a odliv je zajímavý vynález!
Ve vesnici nám jako první vstoupilo do cesty The Museum of Witchcraft. Je až překvapivě kvalitní – žádná laciná senzace, čarodějnictví je tu pojednáno opravdu seriózně, od léčivých bylin (včetně mandragory :-), přes velkou sbírku magických předmětů (ovšem původních, používaných, i stovky let starých) až po současnou podobu magie, hnutí wicca apod.
Jmenné seznamy odsouzených čarodějnic, naložené zvířecí orgány, panenky z vosku, sušené krtčí tlapičky, lapače na poltergaisty, různé podoby a jména Rohatého boha a Matky bohyně, jak je nabývaly v různých časech a kulturách, artefakty sexuální magie, naivní dobové obrázky sletů čarodějnic, tajemná mumifikovaná hlava s celou její historií, informace o osudech konkrétních místních vědem a čarodějníků... všechno pojaté s velkou dávkou vkusu, objektivity a určité úcty.

Abychom vstřebaly dojmy, dáváme si čaj o čtvrté v místním útulném tea-roomu, spojeném s prodejnou výrobků místních zemědělců a řemeslníků. Tady člověk rád nakoupí, když ví, že to není z Číny!
No, a s tím kuřetem... bylo od zdejšího farmáře, s rozmarýnem a tymiánem z místní zahrádky. K tomu nové brambůrky a čatní, které dostalo cenu. Už vám tečou sliny?

Silmarien, vloženo 08:23:25  17. 05. 2011

Krásne, Peťo je síce na odchode, ale to podstatné som mu stihla prečítať, takže sme obaja mali rozprávku na dobré ráno:)
a heck-meckujte ďalej:) Paní červů je super:D

Meridion, vloženo 07:38:14  17. 05. 2011

Já vám tak závidím. :-) Nejen toho žraloka, ale to všechno.

toomz, vloženo 01:37:15  17. 05. 2011

Paráda! A ideální délka, chválím :)

Genevieve, vloženo 01:15:08  17. 05. 2011

Je to úžasné vyprávění, moc se těším na další fotky a další zážitky. Moc závidím žraloka, já v Egyptě viděla akorát ploutev delfína a sáhla si na želvu, které to bylo úplně ukradený :-)

Vórima, vloženo 00:39:43  17. 05. 2011

Verlit, Činkapi: Jen houšť! Jen víc :-)

verlit, vloženo 23:26:50  16. 05. 2011

A tady, přátelé, to je ON. Glaciální relikt!



(Ty poznámky si vyprošujeme! Plaval snad kolem VÁS žralok ve vzdálenosti pěti metrů? Tak vidíte!)

verlit, vloženo 23:25:14  16. 05. 2011

Činkapi opomněla dodat jednu drobnost - katamarán, na kterém jsme jeli, byl úžasný. Měl jen jediný drobný háček, sedělo se totiž na něm.
Zdůrazňuji NA něm, nikoli v něm.

Zapomeňte na spořádanou palubu, okolo které vede hezky rantl a teprve někde dole za ním je vodička. Ne-e.
Tady byla prostě vypouklá "střecha", na které se sedělo...a síť.

Takže prosím, zde je jedna Karkulka v síti (ještěže jsou Tavernice na netu jako doma!)

Činkapi, vloženo 23:17:54  16. 05. 2011

Přátelé, v psaní našeho cornwallského cestovního deníku máme trochu zpoždění, ale postupně všechno bude :-)
Tady je zatím první část, vyprávění o včerejším výletu. Všechny vás moc zdravíme!!

Neděle: Shark Trip

Hned na úvod to hlavní – viděly jsme žraloka! Tříhodinovou pozorovací plavbu katamaránem domluvila Verlit ještě z Prahy. Odplouvalo se z přístavu Penzance. Dorazily jsme tam asi v jedenáct, takže byl čas na obhlídku města (z přístavu zrovna uteklo moře, takže se lodičky poněkud nedůstojně povalují v bahně). Na oběd se zastavujeme v útulné hospůdce U turecké hlavy, což je údajně nejstarší podnik ve městě a taky na to vypadá, je to tam jako u Skákavého poníka. Dáváme si lehkou, ale vynikající krmi (toasty s krevetami, s čedarem, pečenou bramboru, fazole, salát...).
V přístavu jsme na čas. Posádka katamaránu nám nabízí vybavení, ohromné oranžové gumové gatě a bundu, s tím, že na moři bude „very could“ a asi taky „wet“. Hrdě odmítáme s tím, že máme vlastní nepromokavé bundy (a v autě náhradní kalhoty). Prostě žádné slečinky, ale pořádné mořské vlčice! Po nás přicházejí další pasažéři-trapní civilové, kterým se tiše pochechtáváme a kteří neforemné gumové oblečení ochotně navlékají. Korunu tomu nasadily slečny v legínách po kolena a žabkách (opravdu NENÍ moc teplo, a to jsme ještě na břehu). Po krátké instruktáži, jak si obléknout a používat záchrannou vestu a výkladu, co máme šanci cestou vidět (když budeme mít štěstí) naskáčeme do katamaránu. Posádku tvoří asi deset cestujících, jeden fešný ošlehaný blonďatý námořník a dvě námořnice, taktéž blondýny. Asi potomci Vikingů...
Vyjíždíme z přístavu. Začíná to houpat a stříkat a naše čtveřice nadšeně povykuje (no dobře, kromě Verlit, která se za nás stydí). Qeril, která je na moři poprvé v životě, právě zjistila, že se do něj zamilovala. „Ono je vážně úplně všude! To je nádhera! To je... takovej živočich!!!“
Míjíme pobřeží neuvěřitelných tvarů a barev, jeskyně, městečka, maják. Viking vypráví historky o potopených lodích a statečných záchranářích, jeho kolegyně nás informuje o zvycích mořského ptactva. U osamělé skály se v moři objevuje cosi nezřetelného, co všichni prohlašují za dovádějícího tuleně. Je to možné, nestihla jsem si vyndat z batůžku brýle, ale věřím jim. Terej se bleskově snáší k hladině a jako kámen padá do moře. Jestlipak uspěl? A uvidíme i Tinne toužebně očekávané papuchalky?
Vyjíždíme ze zálivu na širé moře, posádka vypíná motor a napíná plachty. Loď vyrazí vpřed ještě rychleji a co chvíli nás oblaží studenou sprškou. Je to nádhera, kontakt s živlem je bezprostřední, občas se objevuje i slunce a vytváří na hladině stříbřité záblesky. Všichni napínají oči, jestli „něco“ neuvidí. Najednou Qeril natahuje ruku a volá - „hele, tamhle něco je!“ A má pravdu, je to typická trojúhelníková ploutev, za pár vteřin už volají všichni a ukazují. Qeril ho ale viděla první! Žralok je prý malý, může mít „jen“ tři metry, je to ještě mládě. Na chvíli se ploutev ztrácí z dohledu, ale pak se na pravoboku objevuje podlouhlý hnědavý tvar. Chvíli plujeme boj po bok, je vidět nepříliš zřetelně, ale je to nade vší pochybnost on!
Spokojení se vracíme do přístavu. Cestou zpět ještě pozorujeme hejna ptáků, pohupujících se na vodě. Prý nějaký druh alky...
Do Penzance doplouváme již poněkud zatuhlé. Vítr je silný a opravdu studený. Nevěřícně zíráme na dvě děvčata, kterým z gumových kalhot koukají holé nožičky v žabkách. „Divím se, že jim ty nohy už dávno neupadly v kotníku,“ kroutí hlavou Verlit. Dívky ale nejeví žádné známky chladu. Ve chvíli, kdy nám do přístavu zbývalo už asi jen 300 m, velká část moře se najednou s mohutným „šplouch!“ a zlomyslných uchechtnutím přestěhovala zčásti na palubu, zčásti na nás. „Tak jsem si zrovna říkala, že jsem už tak pěkně oschla, že se ani nebudu muset převlíkat...“ okomentovala to zamyšleně Tinne.
V autě měníme mokré kalhoty za suché a vyrážíme s nadějí do města - představa čaje a koláče nás nutí projít znovu hlavní ulici. Bohužel, jak konstatuje Verlit, „je tu živo asi jako na Kladně touhle dobou.“ Všechno beznadějně zavřené... Skáčeme tedy do auta a vyrážíme domů.
Zaznamenáno cestou:
„To je úžasný, ty ovce a krávy tak pěkně vedle sebe, pink – pink – pink ...“ (Qeril pozoruje pastvinu)
„Tady bychom měli jet víceméně rovně.“ (Qeril naviguje)
Večer v chaloupce je velmi bouřlivý, hrajeme totiž Červy (Heck-Neck). V průběhu hry vznikají přezdívky Verlit Zlatoústá, Tinne Nelítostná a Qeril, Paní červů.
Několik nezapomenutelných výroků:
„Jsi nejstarší mrtvola, máš nejvíc červů!“(V ke Q)
„Je lepší říkat mláďátko než glaciální relikt.“ (rozhovor o žralokovi)
„My jsme tady s Qeril ten proletariát...“ (Č)
„Já nejsem proletariát, já jsem zchudlá šlechta!!“ (Q)
„Kdo nečerví s námi, červí proti nám!“ (V)
Den je naprosto dokonale zakončen četbou srdceryvné povídky „Moje malá sestra“, který vyšel za první republiky v reklamním časopisu značky OVEKA. Příběh tento rozbušil naše srdéčka napětím i dojetím, naplniv nás v samém závěru hlubokým uspokojením nad spravedlivostí osudu. Jen považte, hodná a obětavá Mariana nakonec přec dosáhla štěstí a provdala se za milovaného bohatého Tonyho!
„S KÁVOU OVEKA ZBAVÍTE SE NERVOVÉ VYČERPANOSTI!!“

Genevieve, vloženo 00:00:55  15. 05. 2011

Isanan: já počítám právě s nějakým kodem nebo tak, ale obavy z neznámého no :-D
Já právě poletím s nějakou nízkonákladovkou, ale snad to bude v pohodě. Chceme ve středu ty letenky konečně koupit, tak snad seženeme něco levného a rozumného.
díky moc :-)
rady a tipy stále přijímáme :-)

Isanan, vloženo 23:57:49  14. 05. 2011

Genevieve, stejně jako Jana takhle nakupuju letenky pořád. Letenka ti poštou nepřijde. Letecké společnosti tímto způsobem šetří své peníze, takže dostaneš pouze email, kde budou veškeré informace včetně kodu letenky, se kterým se pak prokážeš na check-inu (ono bys ho taky nemusela mít - oni tě tam budou mít v systému na základě tvého jména atd., takže se vlastně prokazuješ jenom pasem). Pokud si nebudeš dělat check-in on-line, ale to záleží na společnosti, se kterou poletíš.
Mimochodem jsem před měsícem letěla přes Istanbul a zpět do Bankálu s Turkish Airlines a byla jsem s jejich službami spokojená.

« ««   86   »» »

Zpět



Fantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php