17:27:51
26. 11. 2024

Místnost
Hry nejen na motivy Tolkiena

Místnost o PC hrách, herních technologiích, hráčích a hráčkách... aneb všichni si občas rádi hrajeme :-)

Herní portály u nás:


Ostatní:
Hodnoceniher.cz
Češtiny do her a programů
Sigil.cz - stránka zaměřená na slavné RPG z dílny Black Isle

Místnost má od 09:36:01  04. 06. 2001 pronajatou Bilbo. Spolusprávce: VLK.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit



« ««   183   »» »

Louda, vloženo 12:24:03  19. 09. 2007

Můj barbar v Diablu II měl takové dosti nepublikovatelní jméno :)

Jinak já teď hraju stařičkou Alphu Centauri od geniálního Sida Meiera a úplně mě to do sebe vcuclo. Pro toho komu se kdy líbila Civlizace (jakýkoliv díl) je tohle paráda.

Kolonizace cizí planety, boj s ostatními fakcemi i místními psychickými červy, vynalézání, konstrukce jednotek...prostě paráda.

Iwo Olorin, vloženo 08:49:12  19. 09. 2007

Silwarel: blbá jména - Blé 1, 2,..., 6
Nic blbějšího jsem fakt neviděl :-)

Bellatrix, vloženo 08:24:50  19. 09. 2007

Bilbo: podzim 2007 - to už je alespoň trochu konkrétní, pořád tam bylo jen 2007.
Ta pitevna vypadá jak z Posla smrti - někdo z Future má asi nějakou svou oblíbenou a do všech her ji dává .o)

Silwarel, vloženo 08:11:30  19. 09. 2007

Tak jsme s bratříkem po dlouhé době společně rozehráli Might and Magic VI - grafika teda neskutečně hnusná už na tehdejší poměry, ale kupodivu nás o strašně baví =) A postavičkám jsme dali úžasně blbá jména jako Rudý Rudy z rudé rudy a Krvavý Krumflek =)
Jen tak mimo - jaké bylo nejpitomější jméno, které jste kdy dali své herní postavičce?

Silwarel, vloženo 16:49:17  10. 09. 2007

Já už ji mám ohranou i s datadisky - chce to ji tak tři čtyři měsíce nehrát a zas mě bude bavit. I když to mě bude zase chytat tzv. vánoční diablitida" =)

Herald, vloženo 16:08:22  10. 09. 2007

no my jsme právě propařili s přítelkyní víkend u hot seat a trojky:)) měl jsem ji už dost ohranou, ale co jsem koupil vydání s oběma datadisky, tak to dostalo úplně novej rozměr

Louda, vloženo 18:15:16  09. 09. 2007

Mě teda bavila čtyřka nejvíc a to jsem hrál všechny díly od 1 do 5.
Ať u zapojením hrdinů do bojů, dobrýma kampaněma a vůbec - prostě se mi líbíla.
Trojka je hned za ní a pětka je zoufalá.

Nimitz, vloženo 17:24:55  08. 09. 2007

Něco mám v záložkách
(odkazy se otevřou v novém okně)

http://www.maps4heroes.com/heroes3/maps.php (musíš si vyselektovat typ mapy, typ In the Wake of Gods ti nepojede)

Polské mapy (v kategorii Mapy / Mapy autorskie)

mapy většinou v angličtině (opět nutno vybrat kategorii)

Potom jsou ještě dobré české stránky, s českými mapami a kampaněmi, ale momentálně se mi na ně nedaří dostat. Před měsícem ještě fungovaly..
http://heroes.kobranet.cz/

Silwarel, vloženo 16:26:31  08. 09. 2007

Nemáš, prosím, nějaký tip na stránky s dobrými mapami?

Nimitz, vloženo 15:59:53  08. 09. 2007

Ve trojce, s datadiskem WoG je také dobré oživování. Pokud máš totiž schopnost First Aid a léčící stan, tak ti po každé bitvě oživí část bojovníků

Ještě ke čtverce. Já jsem ji samozřejmě hrál za všechny typy hradů, nejen a řád. Každý typ hradu má své přednosti a svou vlastní taktiku boje. A když se k tomu přidají dobře udělané mapy (nejlépe stažené z internetu), tak může být hra zábavná. Ale na zábavnost a variabilitu trojky to nemá...

Silwarel, vloženo 12:11:33  08. 09. 2007

Nimitz: To vím, nicméně mít ji není samozřejmé ( i když pro mě to byla priorita ). Líbí se mi, že ve čtyřce to mám ,,zadarmo" =)

Nimitz, vloženo 10:13:15  08. 09. 2007

Silwarel: ve trojce ti jednotky taky zůstanou - pokud máš magii Země na expert. Což ji samozřejmě činí nejsilnější magií

Pokud máš trojku ohranou, stáhni si mapy z internetu. Případně ti můžu nějaké doporučit, nebo poslat poštou.
Také ten datadisk WoG, který má cca 40 MB, tak ten dodá hře novou dimenzi hraní
(kromě těch vylepšení hrdinů dodá do bitvy hrdinova velitele se spoustou schopností, nové stavby, nové jednotky, novou surovinu atd.)

Silwarel, vloženo 09:35:19  08. 09. 2007

Já si pořídila čtyřku s datadisky, po prvním hraní mě odpudila a znovu jsem se do ní pustila teprve nedávno, protože trojka je sice dokonalá, ale mám ji momentálně beznadějně ohranou. Prvně jsem hrála s životem - co nejdříve jsem z hrdiny udělala kardinála a pořídila si ankh života a naučila jsem se plno hromadných vylepšení vlastní armády a pak už mi toho zabili jen málo a to málo, co zabili a co nevzkřísil archanděl přímo při boji ( líbí se mi, že tady mi jednotky po skončení bitvy zůstaly ), to jsem oživila já. Kamarády během multiplayeru jsem vydrtila bez problémů, kompl taky, ale když jsem zkoušela hrát kampaň za život, pamatuji si, že jsem se nemohla dostat na konec kvůli nějakému bugu - snad že mi nešla zrušit ta strážní věž, i když jsem klíče měla nebo co... jinak tím, že se ve čtyřce dá ukládat i během boje, není problém si to naplánovat tak, aby došlo k co nejmenším ztrátám, pokud vůbec k nějakým.

Nimitz, vloženo 23:35:49  07. 09. 2007

Také je důležité na každý boj zvolit správnou kombinaci artefaktů, rozestup jednotek, často i jejich rozestavení.

Při dobývání hradu většinou za hradby posílám jen vytvořené iluze, mezitím kouzly zlikviduji střelce na baštách, vlastními střelci pak ty jednotky co stojí na ráně, nebo ty co se odváží za hradby

Nimitz, vloženo 23:30:01  07. 09. 2007

Moje neoblíbenější kombinace pro hrdinu:
Bojové schopnosti, Magie řádu, Průzkumnictví, Taktika, Magie Života

Znalost Taktiky je velmi důležitá - dodává jednotkám i hrdinovi rychlost, obranu i útok

Nimitz, vloženo 23:25:18  07. 09. 2007

Základem je samzořejmě co nejvyšší morálka, a tím pádem vysoká rychlost. Pokud se dostane můj hrdina-kouzelník k tomu aby začínal, tak nepřítele nejdříve zpomalí/oslepí/zkopíruje, a hned na to začne masakr pomocí titánů, ledových blesků a zkopírovaných jednotek, jejihž smrt nebolí
Jednotky Síly jsou nepříjemné, protože Thunderbirds jsou rychlí a Cyclops drtí velkou plochu, ale jak říkám - pokud začínám jako první, tak jim moc šancí nedám.
Zpočátku ssebou beru trpaslíky, ty používám jako živý štít, potravu pro nepřítele. Časem je ale nahrazuji silnými jednotkami z cizích hradů, zejména archanděly (oživují) a kudlankami. Černí draci jsou taky vhodní, ale stojí moc peněz.
Samozřejmě, hrdina musí odblokovat fyzické údery které jdou hlavně na něho, k tomu potřebuje patřičnou výbavu. Nejlepší je ten plášť co odráží první tři útoky.

Iwo Olorin, vloženo 23:15:56  07. 09. 2007

Nimitz: V tom případě mi řekni, jak to děláš, že ti ty jednotky vůbec zbydou, protože mě dokážou neutrálové vždycky tak zmasit, že stejně nic jiného než hrdinové na ně neplatí (a hlavně nic jiného nemáš)... Já vím, že by stačilo snížit obtížnost, ale trocha masochismu musí být, jinak je to nuda. ;-)

Nimitz, vloženo 22:59:05  07. 09. 2007

Pětku jsem si nepořizoval, odpuzuje mě

U čtyřky je nejsilnější řád, jednotky i magie
Ve většině bitev v dobývací části hry ztrácím jen minimum jednotek a většinou ani nedojde na kontaktní boj (u hradů se nepotřebuji ani dostat za hradby)
Magie řádu má totiž na protivníka ty nejlepší kouzla - hromadné zpomalení, slepota, zapomětlivost, hromadná přesnost, fantóm. A nakonec berseker a hypnóza (zakouzlím to na nejsilnější jednotku nepřítele, a dívám se jak se masakruje navzájem...)
Kouzlo řádu Town Portal už není tak silné jako ve trojce, ale také se hodí.
K tomu jednotky - hobiti v počtu nad tisíc jsou smrtící, mágové mají málo životů ale jejich kouzlo jed pomáhá při obléhání hradů, džinové kouzlí silný ledový blesk, ale lépe je použít na zakouzlení "iluze" - zkopíruji si třeba soupeřovy ďábly, pošlu je tak aby zablokovali ty plivající monstra...
Titáni jsou silní střelci, mechaničtí draci zase odolní bojovníci
Jedině s Chaosem jsou trochu problémy, protože černí draci jsou magic resistance, ale to se dá napravit taktikou (roztáhnout řady), případně artefaktem - tím prstenem co ruší odolnosti

Tyr, vloženo 22:58:56  07. 09. 2007

Bilbo: Pětku jsem hrál nějakou chvíli, ale krom grafického kabátku (který byl ovšem nádherný) a naprosto dokonalé hudbě, mě nějak "nevzali". Navíc programátoři si moc nedali práci s AI v multiplayeru. Hru hodnotím jako průměr, zahraju si jí, ale že bych se s nadšením musel vracet, to ne. Trojky hold byly, jsou a budou to nejlepší ze série.

Iwo Olorin, vloženo 22:22:31  07. 09. 2007

Čtyřka se hlavně hraje stylem: Jdou dva hrdinové, jeden machr na boj a druhý na magii, nejlépe Chaosu - má nejvíc útočných kouzel. Každý z nich má v báglu pro sichr asi 20 lektvarů nesmrtelnosti. Jednotky jsou jim dobrý jenom na začátku, než dostanou prvních pár levelů. Jinak se vyplácí kupovat až nejvyšší jenotky a někdy střelce, jenomže o jednotky člověk strašně přichází (krom draků apod.). Jakmile jsou hrdinové naexpení a naartefaktovaní, neexistuje nic, co by je dokázalo zastavit. Testováno v mnoha PvP hrách. Nejsilnější hrady jsou Chaos - pyromanceři, Příroda - rangeři a Síla - bojovníci na blízko, a to právě kvůli těm hrdinům.
Na čtyřce mi ale stejně vadí nejvíc, jak je tenhle způsob strašně 'neheroesovský' ;-)
Jinak souhlasím ohledně grafiky čtyrky, zvlášť města jsou strašná.

Nejlepší díl je trojka s datadisky (včetně WoG), pětka je taková,... velice efektní, to jo, grafika dost dobrá, herní systém taky docela good... *přemýšlím, proč je vlastně nehraju* Asi kvůli Hw nárokům, protože se mi to kousalo a řekl bych, že se ohrajou docela brzo - málo různých strategií - ale měl jsem je bez datadisků.

« ««   183   »» »

Zpět



Fantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php