10:15:32
11. 12. 2019

Místnost
Mobily a elektronika
Vítejte v místnosti o elektronických přístrojích a hračkách!

K čemu taková místnost slouží? V první řadě je to místo, kde si můžete nechat poradit s výběrem mobilního telefonu či jiného "mobilního" přístroje (Pocket PC, Palm, různé multimediální přehrávače hudby či videa)...a v neposlední řadě je to místo pro fanoušky všelijakých technických vychytávek.

Odkazy: o mobilech obecně www.mobilmania.cz, o telefonech se Symbianem www.symbianforum.cz, o zařízení Pocket PC www.ce4you.cz, o technických blbůstkách www.gadgets.cz

Místnost má od 12:33:03  09. 06. 2006 pronajatou toomz

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit«  1   »» »

Nimitz, vloženo 00:14:59  26. 03. 2018

Nakonec jsem nečekal a v sobotu dopoledne jsem si koupil tuhle SONY. Nemohl jsem mít větší rozměr úhlopříčky než 40" (102 cm), protože 43" už se mi nevejdou do stěny (i tahle má na výšku rezervu necelý centimetr) a nemohl jsem mít TV s nožičkami po stranách, protože ji potřebuji mít silně vytočenou ven (řešila by to výkyvná konzole, ale to jsou další prachy navíc). Nakonec jsem si vybíral mezi Samsungem a SONY. S oběma značkami mám dobré zkušenosti. Samsung je v této kategorii nejprodávanější, ale mě v pár věcech nevyhovuje (ovladač, těžce dostupné USB porty, navíc z pravé, u mě zasunuté strany).
S nákupem jsem spokojený. Obraz a zvuk skvělé. SONY má navíc rovnou na ovladači tlačítka Youtube a Netflix, které okamžitě přepnou na tyto služby. YT jde sesynchronizovat s tím co máte v počítači nebo v mobilu a tak mám hned dostupné odebírané kanály. Televizních kanálů se mi postupně naladilo 90. To neznamená, že mám tolik programů - ty české jsou zpravidla dvakrát (jednou v DVB-T2), dvacet kanálů je německých (nikoliv rakouských - není tam ORF) a z nich funguje jediný, ostatní jsou buďto zakódované, nebo vysílače příliš daleko. Ze Slovenska nechytám zatím vůbec nic, ale to může být anténou.

Nimitz, vloženo 13:48:00  17. 03. 2018

Ach jo, budu si ještě tento rok muset koupit novou televizi. Možná do prosince, možná i ještě dříve, do konce května.
To totiž přesouvají pro mě důležitý program ČT Sport z multiplexu 1 do Regionální sítě - kterou mám sice naladěnou, ale funguje mi tak v 10% při dobré shodě povětrnostních vlivů. Od konce prosince potom ten program bude pouze v DVB-T2. S tím, že se bude přecházet na tuto normu jsem počítal již přesně před dvěma roky, když jsem si byl nucen kupovat televizi (stará odešla) a tak jsem si pořídil sice Samsung, ale výběhový typ za málo peněz. Ale podle tehdejších tvrzení jsem si myslel, že to bude nejméně na 3 roky. Možná se nám podaří opravit náš anténní systém a začnu chytat i tu regionální síť, ale stejně ta nová televize bude nutná ještě letos.
Začal jsem tedy opatrně sondovat situaci na trhu, co bych si asi tak vybral. A nadšený z toho nejsem. Mým dost specifickým požadavkům (kromě jiného jsem omezený prostorem v nábytkové stěně) toho moc nevyhovuje. V podstatě jsem našel tři typy, ale každý má své plusy a také některé zásadní mínusy. Tak asi ještě počkám, jestli se neobjeví něco lepšího.
Rozepsal bych se o těch typech a o tom co mi vadí více, ale to by tady nikoho nezajímalo.

Arenga, vloženo 16:35:24  23. 06. 2017

taky jsem si se zájmem přečetla, úklid doma je dlouhou dobu moje bolavá pata, ale problém u nás je spíš v tom, že máme strašně moc věcí, které se nám různě kupí a pčeskupují po bytě, tak nevím, jestli by to ten vysavač zvládl, respektive volný prostor není taková problém jako ta různá zákoutí a škvíry...

Dara, vloženo 08:04:09  23. 06. 2017

Tenhle je pry asi 6let stary. Vysel me ja 2,5t uz k tomu neni dalkac a virtualni zeď, ale mozna to nebylo ani na zacatku. Chtel poradne vyčistit, to asi ta predchozi slečna vubec nedelala. Chtela jsem to prave vyzkouset, nebyla jsem si jista, co od toho cekat, tak mi bazarovy stacil. Viděla jsem i roombu 625 nebo tak nějak za 3t, samsung vychazel v testech podobne, dokonce lepsi obsluha a ma levnejsi nahradni dily (hlavne baterka, kdyby byla treba)

Eirellin, vloženo 21:51:56  22. 06. 2017

Ch,.. Tak minimálně ty volnější místa by dát moh.. No zvazime... každopádně díky...
Oni to na mne zase muži děti prasknou... ze maminka chce vysavaciho robota :-) a když si ho párkrát vygooglim, tak mu ho pak připomenou internetový reklamy :-D

Dara, vloženo 21:15:31  22. 06. 2017

no my ty prostředky místností máme většinou docela volný, když se ukliděj ty hračky.
Má cca 36cm v průměru, tak odhadem potřebuje tak 40cm aby někam vjel (proto má třeba problém u těch židlí)

Eirellin, vloženo 14:56:58  22. 06. 2017

To zní zajímavě, dík za recenzi...
Jak velký tam máte prostory... Já mám totiž strach, že to tu vážně máme tak zabarikadovany, že se chudák pořádně neotoci :-(

Dara, vloženo 13:20:13  22. 06. 2017

jo, pak to má odložený start, mód na vysávání jednoho místa důkladně a manuální ovládání dálkáčem

Dara, vloženo 13:17:56  22. 06. 2017

Z řemesel: nemám přímo roombu, mám samsung navibot. Použitý. Předchozí majitelka říkala, že třeba králičí bobky to nevezme, takže hraček bych se nebála že by je vysál (stejně má jen takovou malou nádobku) ale spíš že by na nich uvízl, nebo je někam začantročil. Má celkem sílu.
Vyjede cca 1 cm práh (najíždí mi do nočního stolku), někdy i vyšší, pokud to není vyloženě schod, ale je tam lišta, ta ovšem musí být pořádně přidělaná. Když mu zajedou kartáčky pod ní (nebo třeba pod koberec) tak tam nejede, v horším případě se zasekne a pak vypne.

podle rady dáváme stranou židle od stolu (dávám je jako zábranu kam nechci, aby vjel). Sice by se rozměrově pod ně vešel, ale algoritmus po nárazu to udělá většinou tak, že trefí druhou nohu a tím pádem by se tam dlouho motal.

My máme jen malý kobereček v obýváku a pak těžký koberec ode zdi ke zdi jako rohožku v předsíni. To přejede v klidu. Ten v předsíni nemá dlouhý vlas, tak ten i vysaje. A projede tak celý byt mimo záchoda. Což je super. Měl by mít funkci, že když nestačí jedno nabití, tak se dojede nabít a dovysaje pak, ale u nás zdá se není potřeba ani u staršího vysavače (s menší kapacitou baterky).

Má několik módů, auto mód jezdí dost daleko ode zdi, tak 3-5cm, takže asi budu pouštět na mód "edge" kde jezdí co nejblíž stěn a nárazy minimalizuje rychlostí. Má nějakou kamerku, kterou kouká na strop a podle toho plánuje algoritmus, jak bude vysávat a když někde vynechá, tak se pak vrací. Taky má mít něco proti pádu ze schodů, to jsem neřešila, neb v bytě netřeba.

Takový "bonus" občas nás to donutí naházet Vinckovy hračky na jednu hromadu

Skritek, vloženo 14:33:23  28. 04. 2017

Právě, že nejezdí. A ideálně volání bez limitu v počtu minut.
Ale díky!

Zip, vloženo 13:12:38  27. 04. 2017

Jezdí vlakem? :)

http://www.skrblik.cz/telefon/mobilni-telefon/vodafone-cd-bonus-mobilni-tarif-k-in-karte/

Skritek, vloženo 10:34:37  27. 04. 2017

Budu mít prosbu a budu vám moc vděčný za radu při výběru tarifu. Mámě bude končit současný tarif u Vodafone (platí tam asi 450 Kč za měsíc) a využívá volání a SMS do všech tuzemských sítí (vyjma těch speciálních zpoplatněných). Internet ne, roaming běžně také ne. Při tom množství nabídek, jaké se dnes na člověka valí, existuje prosím nějaký tarif i levnější, do 400 Kč (samozřejmě čím levnější, tím lepší)?
Klidně s úvazkem na x let, ovšem s příslibem zachování daného poplatku a telefonního čísla.

Aditu, vloženo 19:29:36  21. 06. 2016

Tak asi vyřešeno. Kdyby náhodou někdo měl stejný problém: Podle všeho je problém v tom, že jsem přesunula několik aplikací na SD kartu a/nebo některá z instalovaných aplikací blokovala nebo "blokovala" nějaké soubory v interní paměti.
První, co jsem vyzkoušela, bylo nastavení telefonu do bezpečného módu (vypnout a při zapínání držet tlačítko na ztlumení hlasitosti) - to nijak nepomohlo, alespoň na první pohled.
Pak jsem telefon restartovala, naházela na plochy zpět zástupce aplikací, které mi šaškování s bezpečným módem odstranilo, podívala se, jestli se něco u aktualizací nezměnilo a tadááá! Vyřešeno!

Aditu, vloženo 15:26:34  21. 06. 2016

Používáte někdo Samsung Galaxy S5 mini (operátor Vodafone, pokud je to důležité)? Narazila jsem na nějakou podivnost, kterou se mi nedaří vygooglit... Před asi 6 týdny se stáhla aktualizace systému na 5.1.1 (hurá) a tak jako jednou za čas (cca týden) kontroluju, jestli se nevyskytne nějaká další, i když třeba minoritní.
A dnes mi při téhle kontrole vyskočila hláška o tom, že operační systém byl upraven neoprávněným způsobem. Zůstala jsem koukat jako puk a moc netušim, co to má znamenat.
Všechny aplikace mám instalované přes Google Play, telefon jsem nerootovala (když funguje k mojí spokojenosti, nemám důvod), teď jsem i povolila spustit jednu z balastních aplikací, bez který si něco nekoupím v Samsung-něčem (a že by mě to nějak mrzelo, že u nich nenakoupím, tak to teda moc ne). Ale výsledek pořád stejný - při kontrole aktualizací ta samá hláška.

Je možné, že by od Samsungu ofiko přišla aktualizace na 5.1.1 a za několik týdnů vydali aktualizaci pro předchozí verzi systému (4.4.něco) a kvůli tomu tahle hláška? Nebo něco jiného? netušíte někdo?

Jeremius, vloženo 10:02:47  03. 12. 2015

No hele, ani na tabletu by už neměly jet flashová videa... jestli to není nějaký starý tablet. Apple flash nepodporuje. A Android už dlouho taky ne

Bellatrix, vloženo 12:55:10  23. 11. 2015

To je fuk :) Ono to asi prostě nejde, musím se smířit s tím, že ani můj superchytrý mobil není tablet, ale jen mobil :)

Jeremius, vloženo 21:40:57  21. 11. 2015

Po měsíci a půl odpověd bez řešení: :-) WP neznám. Ale budou to flash videa. A ty si bohužel zřejmě nenainstaluješ, protože na mobilu nebude flash podporovaný.

Bellatrix, vloženo 14:48:33  09. 10. 2015

Když mi na mobilu (WP 8.1) nejdou spustit některá videa on-line, konkrétně např. na playtvak.cz, dá se to nějak vyřešit? Předpokládám, že jde o formát FLV (? vlastně nevím, jak to zjistím), ale appky na přehrání jsem našla jen v případě, že mám takové video už stažené.
Tak kdybyste někdo věděl...

Janita, vloženo 14:08:50  21. 04. 2015

už mám vyměněno - odešel lcd display:(

Dara, vloženo 12:24:29  21. 04. 2015

a baterku jsi vyndala?

«  1   »» »

ZpětFantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php