20:35:50
08. 08. 2020

Místnost
Taverní plesání

Kde si můžete osvěžit své taneční nadšení po Taverním plese? Stále jsou Vám k dispozici Taneční večery Blanky Vášové
nebo Plamínkovy taneční čaje
Charakteristiky standartních a latinskoamerických tanců.


TAVERNÍ PLES 2015

Milé dámy, vážení pánové,
Taverní ples 2015 se bude konat 21.3.2014 v dobře známé Hostivařské Sokolovně.

Ani tento rok nehrajeme na žádné rezervace lístků, a pokud chcete přijít, dejte to prosím najevo tím, že se nejen přihlásíte, ale i předem zaplatíte lístek. Tak prosím čiňte na bankovní účet 2100488911/2010 a do "zprávy pro příjemce" napište svou přezdívku (a případně přezdívku toho, koho berete s sebou a za koho platíte lístek).
Předávání vstupenek se také konat nebude, místo toho bude existovat "seznam hostů" a lístky dostanete až na místě. Jeden lístek stojí 140 korun. Upozorňujeme, že lístků jde do prodeje 50 a loni byly už týden před plesem všechny pryč, takže není úplně spolehlivá taktika čekat, že lístky koupíte na místě.


Organizační tým: Klair, Mivka
Přihlášené dámy:Beata, Catie, Genevieve, Hanka Kopecká, Jindřiška Drabinová, Kateřina, Katka Lasirien Lorencová, Křepelka, Lirael, Lucie Obadálková, Markéta Haladová, Shaika, Skadi, Tereza Sudzinová, Žaneta Filipovská
Přihlášení pánové: ACE, Adášek, Crian, Duli, Honza Mudruňka, Jindra Soukup, Kryšpín, Loki, Ondra Sankot, Rakdver, Rav, Šedý, Vilda, Viper, Vórima

Místnost má od 23:28:44  06. 11. 2007 pronajatou Klair. Spolusprávce: Orki. Tári. Mivka.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit« ««   2   »» »

Isanan, vloženo 16:53:49  03. 11. 2016

Mivka mi mluví z duše: taky znám širokou základnu těch v mládí drilovaných gymnastek/baletek/latinářek, které bojují s tím, že pokud toho včas nenechaly, tak neví moc co se sebou...
Já sama už tři roky učím "taneční přípravku" pro děti od 7 let (dneska už jsou průměrně starší, protože ty, co mi začly chodit pořád drží a už jim je 10, 11). A od začátku říkám rodičům, že pokud chtějí mít ze svých holčiček primabaleríny, tak musí jinam než ke mně. Hraju s nimi hry, nechávám je improvizovat a vytahat kostýmy z našich starých představení. Někdy je postavím k tyči a vysvětluju základy baletu a někdy s nimi tančím lidové tance a zpívám. Když je na jaře pěkně, tak jdeme ven na trávu a zkoušíme hvězdy a přemety, a když máme "soustředění", tak klidně jedem místo tréninku do aquaparku... Na přehlídce tance sice nezazáří, ale já je tam ani necpu...
Je mi jedno, že nejsou hubené jako nitky, a že některé neudělají placku a že ani za dva roky nezvládnou, to co ty děti na videu, ale aspoň neprožijí 10 let frustrace, z toho, že mají velký zadek nebo málo "měkká" záda...

Eirellin, vloženo 09:45:23  03. 11. 2016

Cemi: Asi jo :-D

Cemendriel, vloženo 15:51:03  02. 11. 2016

=DD No se zvukem je to dost podobné, protože ta hudba je taky dost robotická. =)

Ei: Budete mít doma malýho tanečníka! =D

Neros, vloženo 15:02:21  02. 11. 2016

Zkuste si to pustit bez zvuku (jsem v knihovně) a je to nchutně robotická podívaná s příšernou kamerou.

Eirellin, vloženo 11:00:33  02. 11. 2016

Za mne je to takový trochu moc, ale co už :-)...
a pochlubim se, že náš Ben, po té co loni řval, že na florbal už nechce, se nám letos ve škole přihlásil na tanečky (a taky si tam pak ještě sám domluvil flétnu, zatimco prve čekal v družině na pokusy, tak šel v mezičase i tam a pak na mne doma vybafnul: "Mami! Tys mi nedala flétnu! Já jí dneska potřeboval!" :-D jsem na něj čuměla jak puk...)
... a když tam dole kdosi zmiňoval Stardance.. nedávno jsem viděla svůj historicky první díl... to si vymoh taky on, že prý se budem dívat :-D

Mivka, vloženo 12:16:11  31. 10. 2016

Tak mně teda přijde, že není nijak srovnatelný tanec a gymnastika nebo hokej. Gymnastika je čistý sport a nějaká individualita tam vůbec nemá co dělat, jde o to, aby člověk technicky čistě nadriloval extrémně tělesně náročné pohybové prvky, k čemuž samozřejmě je potřeba to do těch lidí cpát už od útlého dětství.
Nějaké předpoklady, že to má zásadní efekt na to, že ti lidi pak automaticky umí i jiný věci, jsou podle mě absolutně mytický. K tomu, aby byl člověk vrcholový sportovec je ve spoustě oblastí potřeba, aby... byl ochotný do zblbnutí drilovat tu samou věc a nechal se výrazně formovat od svého trenéra. Samozřejmě spousta výborných vrcholových sportovců k tomu má i nějakou přirozenou analytickou inteligenci, schopnost osvojit si dobrou metodu a různé povahové vlastnosti, které jim umožňují pak excelovat v jiných věcech, ale spousta těch lidí pak skončí svoji kariéru ve své vrcholové disciplíně v pětadvaceti a zjistí, že nic jiného neumí, nezná, a vlastně ani neumí samostatně přemýšlet, natož si nějak organizovat čas, protože jsou zvyklí na to, že je kontinuálně řídí někdo jiný a dělají pořád tu samou věc (zrovna do toho, jak vypadají životy vrcholových gymnastek poté, co vylezou z vrcholáku, mám trochu náhled :)). Takže nějaký univerzální trend úspěšných lidí, kteří neplýtvají časem, tam není, jediná sdílená vlastnost vrcholových sportovců podle mě je "lidé, kteří jsou v mladém věku schopní a ochotní vydržet dril" - což neříká nic o tom, jak to ovlivní jejich život v dospělém věku.

Mně ale na tomhle nějak nevadí, že se tím těm dětem kazí život nebo to je na ně moc dospělý, ale prostě to na mě působí jako nadrilovaný sport, ne jako tanec, natož tanec párový, kde prostě mám názor, že by měl být alespoň prostor pro nějakou kreativitu, individuální vyjádření, interakci v páru, prožitek, show - samozřejmě chápu, že ty konkrétní věci se liší od tance k tanci. Ale vlastně i v některých hezkých dospělých předtančeních u standardu a latiny mám pocit, že aspoň trocha těchhle věcí tam je (i když na můj vkus málo a proto mě tyhle tance nebaví - ale to je otázka osobních preferencí). Tohle na mě působí prostě jako spartakiáda. Proto mi vlastně celkově přijde, že drilovat do takhle malých dětí takovéhle sestavy prostě není vůbec zajímavý, no - jako umí je hezky províst, maj to pěkně nacvičený, ale mně osobně se to příčí.

Klair, vloženo 09:19:43  31. 10. 2016

Na druhou stranu mám zkušenost, že kdo je zvyklý makat od útlého věku, maká pořád. Ti, co jsou skvělí v jedné disciplíně, leckdy bývají velmi dobří nebo dokonce skvělí v disciplíně jiné... zkuste googlit takovou Růženu Halamkovou.

Myslím, že to je dost tím, že jsou zvyklí čas využívat efektivně, takže ho neztrácejí hloupostmi.

Činkapi, vloženo 00:02:43  31. 10. 2016

Jako jo, no. Je to dokonale nadrilované a krásné na pohled. Perfektní výkon. Rozhodně si nemyslím, že by to bylo předčasné "vedení k dospělosti", o nějaké prožívání a emoce tam vůbec nejde, je to prostě sport. Ty děti jsou ve svém volném čase nepochybně úplně normální, hrajou si a blbnou, jen ho asi chudáci moc nemají. Nepohoršuje mě to, jen je mi těch dětí trochu líto - stejně jako malých hokejistů, krasobruslařek, gymnastek a jiných produktů téhle doby, která prahne po stále větší dokonalosti, jíž není možné dosáhnout bez tvrdé práce od nejútlejšího věku.

Cemendriel, vloženo 23:15:46  30. 10. 2016

To je asi tak obecně smutná věc na soutěžním tancování...

Ale já emoce v tanci projevovat neumím, takže mně to vlastně nevadí. =D

Orki, vloženo 23:02:21  30. 10. 2016

Klair asi nic neomlouvá, reaguje na mě.

Aes Sedai, vloženo 22:54:06  30. 10. 2016

Klair: A to to omlouvá? Myslím, že ti, co dělají choreografie, by měli víc přihlížet věku a nedělat z holčiček lolitky. Některé tance jsou moc vkusné, ale z toho když vidím, jak se tam malinká dívenka plazí po partnerovi, tak je to spíš... odpudivé.
Pokud to v sobě člověk má, tak zrovna tohle vyplyne přirozeně. A nemusí se to až tak učit.

Klair, vloženo 21:53:43  30. 10. 2016

když ony se ty emoce ani u toho dospělého tancování neprožívají, ale hrajou.... :/

Orki, vloženo 21:27:28  30. 10. 2016

Tak budou po čtrnácti nejlepší (jako že nejspíš nebudou...), to ale neodporuje tomu, že teď cvičí něco čemu nerozumí (nebavíme se o vnímání rytmu, hudby, spíš o vyjádření emocí). Zase, neorientuju se v tom -asi je tanec už i čistý sport, kde se hodnotí spíš prvky a provedení, tohle fakt nevím. Jen mi to prostě dost připomělo tu holčičku s katanou, jako ječí, skáče, bije, ale není za tím reálná síla, která podle mě k BU patří... ale to odbočuju.

A ano, pěstovat z dětí od mala jednostranné experty považuju za špatné obecně (resp. nechtěl bych to dělat).

Cemendriel, vloženo 20:56:11  30. 10. 2016

Přesně. =D
Orki, řekl bys to třeba i o baletkách, gymnastkách, houslistech nebo klavíristech? Tam se třeba podle mě mezi špičku nedá dostat jinak, než to drilovat od nejmladšího věku.
(Druhá otázka je samozřejmě, co komu dává být nejlepší na světě.=))

Klair, vloženo 20:37:46  30. 10. 2016

jenže ve čtrnácti se v nich ta dospělost probudí... a puf, najednou budou nejlepší na světě, protože pohyby budou mít naučené.

Aes Sedai, vloženo 20:28:43  30. 10. 2016

Orki, dovolím si nesouhlasit, tady když jsou nějaká ta vystoupení, kde jsou třeba i skupiny 20 dětí apod., tak vždy tak 2 děti vyčnívají, prostě vidíš, že to mají v krvi. Když je to baví, ať to dělají, nevidím v tom nic špatného. Ale nelíbí se mi to, že je odmala vedou moc dospěle.

Orki, vloženo 20:00:03  30. 10. 2016

Já souhlasím s Mivkou -takovéhle děti se imho nemají specializovat a ne pilovat jednostrannou dokonalost. Protože dle mého to právě nemají v krvi, ale je to mechanický dril něčeho, co snad ani nemůžou správně cítit. Tanci teda nerozumímv ůbec, ale hodně podobně jsem to cítil u takové té holčičky s katanou z těch populárních videí...

Aes Sedai, vloženo 19:47:00  30. 10. 2016

Je vidět, že cit pro hudbu a tanec mají v krvi. Je to profesionální.

Co mi ovšem často u dětských párů vadí, je právě ta dospělost. Tady třeba bývají taneční večery, super akce, ale řada malých holčiček je hodně zmalovaných, mají výstřihy až do zadku a děsně lascivní pohyby, které by slušely dospělé ženě, ale ne malému devítiletému děvčátku...

Mivka, vloženo 16:14:26  30. 10. 2016

Jako mně ty děti samozřejmě přijdou hustý a šikovný, ale vlastně se mi to nějak nelíbí. Zaprvé teda holčička je na můj vkus úplně hnusně nedětsky načančaná a zadruhé prostě nevím, nějak mi to přijde jako nadrilované opičky, nevidím v tom ani nic dětského, ani nic zajímavě tanečního - prostě taková hezky odcvičená sestava, no. Ale jako děti šikovný, beze všeho, jenom z hlediska tance je to pro mě zcela nezajímavý - ale na druhou stranu pro mě většina dospělých standardových předtančení taky není nějaká hitparáda, takže prostě přiznaně nejsem cílovka.

Cemendriel, vloženo 12:15:01  30. 10. 2016

Protože tancovačka a taverní ples se blíží a tady je mrtvo, tak vám sem hodím jedno video na rozvíření tichých taverních vod tanečních. Co si myslíte o těchhle dětech? Mně přijdou fakt hustí, můj přítel říká, že je to naprosto nevhodný a ošklivý... =D A ne není to latina, ta mi na dětem taky přijde hrozná! =D

https://www.youtube.com/watch?v=uhVux0G_hII

A asi se budu opakovat ale: nový ročník Stardance a tady je ticho? =)

« ««   2   »» »

ZpětFantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php