|
Omlouvám se, nechci tím nikoho urazit ale jsem opravdu trochu překvapený, jsem v tomhle oboru velmi málo vzdělán ale právě tu existenci opravdu zajímavých zbraní a rozsáhlého a hlavně velmi úspěšného výzkumu mám již od dětství, tak jsem to tak nějak považoval za běžně známé. Pravda vše mám povětšinou z televizních dokumentů, minimum načteno ale to je jedno. Vezmeme-li ty skutečné zbraně tak V1 a V2 tedy rakety "fau ajnz" a "fau cvaj" způsobili v Londýně veliké škody a měli připravit cestu ke snadnějšímu vylodění skrze zlomení britského odporu. Dále se pro vylodění chystala tuším obrovská děla, která by kanál přestřelila. Něco málo bylo vyvíjeno i miniponorek, i když to je zase spíše doména spojenců, kterým se je dokonce úspěšně podařilo nasadit. Tady se třeba nejvýznamějším cílem stala bitevní loď Tirpitz, kterou úspěšně napadli v jednom z norských kotvišť. A bylo toho ještě mnohem mnohem více ... ještě si třeba vzpomínám na spojenecké výzkumy s protipřehradními pumamy - to byli speiálně navržené válcové a kolové pumy, které se museli obtížně svrhávat z nízké výšky nad hladinou, navíc byli speiálně roztáčeny před svržením tak aby po dopadu odskákali po hladině až ke stěně hráze a díky roztočení po ní sklouzly k její patě, kde měli explodovat a způsobit její vážné poškození či dokonce protržení.
Verlit - no šance by tu asi byla ale rozhodně bych to neviděl na šťastný život spíš na neustálý boj o přežití. Vezmi si jen náboženství a tím ovlivněnou kulturu, svým způsobem syrový a přímý způsob obživy, věda tehdy byla málem bezcenná takže málo co co známe byn nám přineslo snadnou obživu. Vojenství bylo také založeno na přímém boji a v tom také nejsme nikdo příliš kovaný. Maximálně spojit své znalosti z vojenstvím a přinášet nějaké nové vynálezy do téhle oblasti ale i tak. Kdo z nás opravdu ví něco o metalurgii, balistice, míchání střelného prachu, skutečné funkci zbraní a zbraňových systémů. Vyzná se v taktice či logistice lépe než tehdejší vojevůdci, kteří se tím živili celý svůj život. Schválně, co vlastně opravdu mi co sem chodíme víme natolik abychom to mohli nabídnout řekněme našim předkům na přelomu 15 a 16 století tedy po Husitech a před Rudolfem druhým. Hm?
Já se přiznám, že ruchadlo bych nepostavil, nějak zvlášť dobrý zemědělec by ze mě nebyl, možná bych se pustil tak asi do vymýšlení nějakých parních strojů a záležitostí ale i tak bych měl asi velký problém jakožto nekovář, neřezbář atd. Protože na jakýkoliv již připravený materiál bych mohl samozřejmě zapomenout a jen rukama a základníma nástrojema bych toho moc funkčního asi nevytvořil :) Co vy? |