Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Hodnotící kritéria

Co přesně pro vás znamená, když dáte někomu 1? Že se jedná o dílo nepovedené? A jaký je rozdíl mezi 1 a dvě? Nepovedené nebo Nic moc …

Zatím jsem se jako spisovatel moc nepředvedl, takže zde působím jako nadšený kritik :) Doufám že jsem zatím nikoho (Kromě B .. však vy víte :) ) neurazil, a abyste věděli co se pod mými čísly skrývá za myšlenky, tak vězte, že:

Hodnocení 1: Povídka je úplný brak, vzbudila naprostý nezájem už po prvním odstavci, a konec taky žádný překvapivý zvrat neodhalil. Autor v podstatě svůj prostor využil jen k vyjádření svých názorů, které když bych si ale chtěl přečíst, zmizím na jiný portál. Může se i jednat o ubohou povídku, která postrádá úplně všechno důležité, co by povídka měla mít.

Hodnocení 2: Je vidět snaha, ale zpracování se bohužel minulo účinkem. Po chvíli začne nudit, objevuje se mnoho nelogičností, nebo naprosto zbytečných informací.

Hodnocení 3. Naprosto průměrná povídka, která se sice dala číst, ale po chvíli z hlavy zmizí, necítím ani negativní, ani pozitivní emoce.

Hodnocení 4: Povídka má dobrý nápad, zajímavou pointu, nebo je chytlavě napsaná, má silné stránky, ale i stránky slabé, kdy jsem se trochu nudil. Po jejím přečtení mám pocit, že jsem něco příjemného prožil, ale chce to doladit.

Hodnocení 5: Velmi nadstandardní dílo, které jsem zblajznul na posezení, a ani se nemusí jednat o všechny superlativy. Co je ale u mě dost podstatným kritériem, je perfektně zvládnutý sloh, a hlavně výborná čtivost. Originalita námětu u mě vůbec nemusí hrát roli, i když je to dost často jeden z důležitých aspektů čtivosti.

Díla, která to podle mě mají velice složitá, jsou velmi krátké povídky, většinou seriálové, a to proto, že kvůli své krátkosti nedokážou čtenáře do sebe dost vtáhnout. S tímhle problémem u prvních dílů počítám, a tak je spíše hodnotím jakmile vyjde dílo druhé. Nebo se alespoň podle toho snažím řídit a pak oběma dám stejné hodnocení. Proto malé doporučení – snažte se, aby první povídka, které je součástí delší série, měla alespoň nějaký významnější děj, představila více než jednu nebo dvě postavy, a obsahovala alespoň jednu akčnější scénu :) Prostě – když píšete na díly, nekončete dříve, dokud tam nenapíšete alespoň jednu akci. Toť vše, a teď plz, discuss.
Autor:
E-mail: cabal_honza@volny.cz
Vloženo: 22:27:08  18. 07. 2006


Hodnocení:
1 (6 hlasů)

Komentáře (10)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.