Čítárna
Poezie
Próza
Vyhledávání
Vložit článek

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


JRR Tolkien: Nejčtenější články
Opravdu zajímavé perličky o filmech...
Ukázka na 4DVD verzi Společenstva p...
Aktualizace of. stránek filmu
Křížíkova fontána - Projekce "Pán P...
Encyklopedie světa J.R.R. TolkienaNejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema
Nové články na peoples.cz

Poslání

Ležím na kamenné podlaze v kaluži krve. Chlad zaplavuje mé tělo a únava doléhá na mou mysl. Byl mi svěřen obtížný úkol, avšak já již nedostanu šanci jej splnit. Ale proč jsem takto dopadl? Proč tu ležím? Nyní si prosím vyslechněte můj příběh.
Začínalo se smrákat. Jako obvykle jsem nesl králi večeři do jeho ložnice. Náš král je již velmi starý, zažil mnoho bitev a vítězství, ale teď leží v posteli na smrt nemocen. Kromě jeho dcery a mne jej nikdo nenavštěvoval. Proto jsem se podivoval nad otevřenými dveřmi králova pokoje. Opatrně jsem položil tác na zem a nakoukl dovnitř. Všechny skříně a komody zely prázdnotou, veškerý jejich obsah se válel po podlaze. Gobelíny a obrazy zmizely ze stěn. Tasil jsem dýku a nakrčil se očekávaje nepřítele. Po chvíli jsem zaslechl divný šramot, sevřel jsem pevně rukojeť zbraně a vydal se za zvukem.
Král ležel bezvládně na studené zemi jen v bělostném rouchu, díky jemuž vypadal ještě bledší a starší. Snažil jsem se jej vrátit na lůžko, ale protestoval, tak jsem pouze přiložil do krbu. Zasténal a otevřel oči. Chvíli si mě prohlížel. ,,To jsi ty?“ zachroptěl. ,,Musíš nás zachránit. Já umírám, teď to je na tobě.“ Vyndal zpod košile zažloutlé psaní opatřené královskou pečetí a vtiskl mi ho do dlaně. ,,Tento dopis musíš doručit králi Severní země. Je to velice důležité! Závisí na tom osud celého našeho království. Nyní máš v rukou životy tisíců lidí. Jsi můj věrný sluha a já ti plně důvěřuji. Nezklameš?“
,,Ne, pane. Slibuji, že dopis doručím i kdyby to mělo být to poslední co v životě udělám.“ řekl jsem tiše. Král se lehce usmál. Ruka mu poklesla a oči zavřely. Zaskřípěly dveře. Prudce jsem se otočil. Stála tam princezna.
,,Otče? Ne, ty vrahu! Stráže! Pomoc!“ křičela ode dveří. Chtěl jsem jí všechno vysvětlit, ale stráže mě hrubě přitlačili ke zdi. Útok jsem nečekal a upustil dopis. Zvolna se snášel rovnou mezi spalující plameny, které ho okamžitě začaly olizovat. Snažil jsem se ho ještě zachránit, ale v tom mne zachvátila obrovská bolest a já se skácel k zemi. Voják stál nade mnou a z hrotu meče mu odkapávala ještě teplá krev. Má krev.
A tak tu ležím. Z rány na hrudi mi vytéká rudá tekutina. Zrak se mi zamlžuje, cítím se najednou podivně lehký. Stoupám vzhůru, vpíjím se do stropu. Již se netrápím královstvím ani jeho obyvateli, jež jsem jistě poslal na smrt. Blížím se ke světlu až mě docela obklopuje. Brzy se setkáme, můj pane.
Autor:
E-mail: DarkFire6@seznam.cz
Vloženo: 18:45:12  16. 10. 2006


Hodnocení:
3.8 (6 hlasů)

Komentáře (6)
Hlasujte:
1 - nepovedené
2 - nic moc
3 - průměr
4 - dobré
5 - skvělé
Verze pro tisk

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiho Čítárna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2000 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/citarna/

Všechna práva vyhrazena. Žádnou část stránky není dovoleno použít či reprodukovat bez souhlasu autora.