11:05:22
27. 04. 2024

Místnost
Strašidla a přízraky
Potkalo vás někdy něco nadpřirozeného a děsivého? Viděli jste přízrak? Pochlubte se! Můžete také diskutovat o neznámu, paranormálních jevech, lochnesce a sněžném muži i o dalších nevysvětlených jevech a zvířatech.

Místnost má od 20:41:09  20. 09. 2001 pronajatou verlit

Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte se do Taverny nejdříve zaregistrovat nebo přihlásit



« ««   32  »

Petrius, vloženo 15:20:13  19. 03. 2007

Lidičky potřeboval bych trochu poradit. Řešíme jeden takový případ či chcete-li hádnaku a nevíme si moc rady.

Jedná se o zjevujícího se dcuha dívky dle jejích slov šenkýřky z hostince v 18. století (1738), 17 až 18ti leté s prostřelenou hrudí. která hledá svého milého - loupežníka aby ho varovala před vojáky, kteří ho zabijí. nedaří se jí to a celá smyčka se cyklicky opakuje pořád dokola. Našli jsme oficiální hrob a posléze i hrob neoficiální pravý - Místo na Cibulce, kde vojáci zastřeleného loupežníka zakopali, předtím než pak chytili a odsoudili někoho jiného, koho za něj vydávali...

Ta smyčka, kvůli které se celé prokletí opakuje - Vojáci zajmou Rozárku (nyní ten přízrak) aby vylákali Loupežníka. Ta ho chce varovat a svázaná se pokusí vystřelit ze zbraně položené na stole. Postřelí ovšem sebe. Loupežník uteče a schovává se v lesích. Pak se ale po dvou dnech doví o smrti Rozárky a špěchá lesní cestou na místo činu. V lese ho zastřelí vojáci a zakopou.... Takto se to opakuje už léta. Měli jsme za to že nalezení pravého hrobu by mohlo pomoct, ale zatím nikoliv. Rozárka nezmizela a prý ani nemůže. Jedním z důvodů, které jmenovala, je že sebevrahům není dovoleno odejít do "nebe"... K shledáním a usmířením s Loupežníkem nedochází. Prý ho volá ale volá do ticha. Loupžník, repektive jeho duch u hrobu není, zřejmě do nebe (nebo pekla) už odešel.

Jak bychom takovému něšťastnému duchovi měli pomoct aby se už nezjevoval?

(ano správně jedná se o LARP který teď hrajeme..)

Skritek, vloženo 22:01:50  13. 03. 2007

Eva: Vím, vím, šumava je bohatá na pověsti, pohádkové ba hororové příběhy, třeba takové Kašpersko, ikdyž osobně spíše inklinuji k oblasti Frymburska a Vítková hrádku. Ostatně babička nebo mamka mi vyprávěly, když jsem byl malý, nejrůznější historky, někdy přímo povídky :-)

Eva, vloženo 07:16:33  09. 03. 2007

Ta výměna je tam popsaná taky, ve stejné kapitole jako uřízlá telecí hlava. Taky je tam návod, jak přimět divoženku, aby ukradené dítě vrátila:

svázat to její lýčím, sešvihat proutkem, divoženka jeho nářek psychicky nevydrží, vyběhne z lesa, vrátí ukradené dítě a svoje si zas odnese.

verlit, vloženo 19:42:47  08. 03. 2007

Mě vždycky připadala drsná ta pověst, že divoženky vymění dítě v kolébce, když není dost hlídané, za vlastní (i když nevím, proč vlastně, asi se jim ta lidská líbila víc).
To divoženčí je ošklivé, s velkou hlavou atd., ale rodiče vědí, že jak se budou starat o to vílí, tak se budou víly chovat k tomu jejich.
Takže o něm musejí pečovat co nejlíp, aby se jejich vlastnímu nedělo zle.

I jako pohádka je to docela slušné psycho.

Felix, vloženo 02:39:52  08. 03. 2007

stačí hodit Páju do kontejneru naplasty a je to takxy v cajku

Eva, vloženo 17:32:59  07. 03. 2007

Au, tak se teď probírám pověstma ze Šumavy, a tahle pověra související s divoženkama na Plešném jezeře je fakt drsná:
Lidé taky věří, že divoženky mají vinu na tom, když se dítě narodí mrtvé. Když se to stane, uřízne otec ově narozenému teleti hlavu a postaví se na most. Tam ji hodí přes hlavu do vody. Pak musí rychle spěchat domů. Přitom se ale nesmí ohlídnout. Mrtvé novorozeně pak ožije. - jenom jsem z toho moc nepochopila, jak divoženky přiměje uřezaná telecí hlava k oživení novorozeněte...

Kdyby měl někdo zájem o pár dalších šumavských pověstí na téma Bezhlavci, obři, skřítci, divný místa..., tak tady je soubor v pdf:

http://www.souvislosti.cz/296/2.pdf

« ««   32  »
Starší zprávy

Zpět



Fantasy a Sci-fi: Taverna
© Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net
, 2001 - 2005
Design: Rinvit, Jeremius
Na textech se podíleli Pavel Džuban a Toomz
URL: http://fantasy-scifi.net/taverna/taverna.php