Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

Vítejme v novém občanském roce!

Proč by zrovna dnes nemohl začít nový občanský rok... OBČANE! Kalendáře si začínají jak se jim zlíbí. Klidně jich může být tolik, že každý den bude začínat nový. Jiný. Slovanům začínal kalendář létem! Proto vlastně roky počítáme na léta... ;-) Na stránkách kde taková spousta FANTAZIE těch kalendářů, a snimi spojených epoch a dob, bude mohonásobně víc. Vydají pak na celou knihu, na takový ten tlustopis, TLUSTY-OPIS. Popis tabulek, k převodu mezi letopočtem monarchie, císařství, republiky a fantastického-utopického systému. Pokud budou mít planety kde se cos děje, jakž-takž shodnou rotaci. Anebo i ne. Pak to bude ještě OBÉZNÉJŠÍ tabulka času všech ras.

Proč tak hloupě začínám? Mám fóbii z nenapsání ÚVODNÍKU. Ale léto ještě nebude, že?! Když venku předevčírem sněžilo.

Je 25. 5. 2004. Je tu už 1982 TAVERNÍCH hostí v 209 místnostech. Některé místnosti mají své zdi již tak zaplněny škrábanci vzkazů a jsou polepeny takovým množstvím obrazů a podobizen, že sám stavitel a správce si zameditoval o možnosti minimálně vymalování, avšak i o případném novém omítnutí stěn místností. Zatím si stěny místností průžně rostou do výšek i několika poschodí, do dálek a šířek až na velikost jízdáren. "Tak hurá na koně!" vlastně "Do sedel!" a jedem se projet. Počíst. Něco přiškábnout... :-)

Co jsem Vám chtěl dávno připomenout zde v ÚVODNÍKU:

www.svetjinak.net od 11. 12. 2003 kde se mohou začít hostovat Vaše stránky a nakonec se tam může shromáždit velká spoustá nových světů. Vše frčí na pipni.cz, který překvapuje svou lácí a množstvím spravovaných domén. Cílem projektu SvetJinak.net je sdružit české, a případně i slovenské, fantasy stránky zaměřené, jak ze samotného názvu projektu vyplývá, na popis světa, přičemž pojem svět je vskutku obrovský. Spadají sem jak ucelené popisy celého světa, tak i krátké popisy měst, vesnic, každému začínal kalednářní rok jindy, tak se mohl ježíš narodit někdy v lednu až v březnu a to až do 10 let před naším letopočtem. Proto též uvítáme stránky nabízející legendy, povídky, písně atd. z vašeho světa. Každý svět má také své hrdiny ba celé družiny hrdinů, z toho důvodu své místo zde mají i družinové stránky, popisy dobrodruhů a jejich odvážných skutků.

Jak jsem hledal informace o Davidu Dayovi. Moc jich není ani o českých překladatelích. Třeba překladatelích Tolkiena - Vrbovi a Pošustové.

Nestihl jsem letos sledovat dokumenty o Ježíšovi. Na Velikonoce je bývá víc než dost, ale teď byly hlavně o tom kdy se to vlastně narodil. Jeden jsem kousek viděl. Tři králové nemuseli být králové, ale jen obchodníci, kterým se říkálo učenci. A nemuseli být ani tři, klidně jeden, a nemusel přinášeti zlato a drahokam, ale je přivážet z jemenu tři nejdůležitěší vzácnosti a to koření, kadidlo a... Protože každému začínal kalednářní rok jindy, tak se mohl Ježíš narodit někdy v lednu až v březnu a to až do 10 let před naším letopočtem.

Sarden (www.neviditelnypes.cz/scifi) mě zase dostal :-( Marně jsem ŽÁDAL správce-tvůrce DENÍČKU ať ho udělá jednoduše a přehledně jako seznam události co nejvíce nahuštěných. Co řádek to akce. Hezkou tabulečku. A JE TO TU! Jediný DENÍK scifi, fantasy a hororu začal v dubnu jednoduchými přehledy TV filmů od pondělí do pátku.

Barbar Bar! Místnost tu není ještě ani měsíc a už se ty zdi zas začínají prodlužovat :-/

Tak HELLou do Taverny! Ale samozřejmě i jinam: do DENÍČKU, do ENCYKLOPEDIE,do KNIHOVNY, na ROZCESTNÍK, ...

25. 5. 2004, Jan.Galda@centrum.cz, Valašská královská...tavěrná.taverní.společnost

PS: Je to peklo nenajít jehlu když máte nit a obráceně - nenajít nit když už jsem si tu jehlu konečně zapíchl do chodidla... Zvláště při psaní ÚVODNÍKU!

Zpět na úvodníky