Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

0:50 1. 1. 2002
Rok 2002 se do kroniky tolkienistů zapíše ohnivě rudým písmem: Po několika letech čekání přichází 10. 1. 2002 do našich kin (s mírným zpožděním) film Pán Prstenů, snad konečně první vynikající fantasy film a první důstojná adaptace profesorova díla na stříbrné plátno! Avšak toto není ani zdaleka jediná důležitá událost: 3. ledna 2002 oslavíme 110. výročí od narození nejlepšího spisovatele dvacátého století - Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Ve stejném datu vstoupí stránka Jeremiův J.R.R. Tolkien do pátého roku své existence, čímž se řadí mezi nejstarší české tolkienistické stránky. Zároveň 15. 2. oslaví rok své existence portál Fantasy a Sci-fi!

Bylo by hříchem přejít takovou souhru výročí jen tak bez povšimnutí a tak jsem se rozhodl uspořádat menší soutěž/anketu. Prosím vás, abyste se neostýchali a zúčastnili se. Nejenže budete mít šanci vyhrát cenu dle vlastního výběru, ale především mi pomůžete udělat si obraz o tom, co vám na FS chybí, co se vám líbí a co je naopak potřeba vylepšit. Podrobnosti najdete na http://fantasy-scifi.net/jrr_tolkien/soutez

Nyní bych (mírně předčasně:) rád zavzpomínal, co že se to za rok existence na FS stalo:
Především se z usmoleného serveru, který obsahoval pouze Knihovnu a JJRRT, stal moderní fantasy a sci-fi portál se slušivým designem a se stabilní a neustále se rozšiřující čtenářskou základnou. FS se také stalo průkopníkem mezi českými servery a začalo udávat směr české "konkurenci". Posuďte sami: FS jako první v ČR přinesl službu rozesílání fantasy a sci-fi pohlednic, jako první fantasy server také zavedl možnost odměňování autorů pomocí dobrovolných příspěvku prostřednictvím systému I Like Q a samozřejmě JJRRT jako první vůbec informoval o filmu Pán Prstenů.
Z původních dvou rubrik se server rozrostl na portál deseti samostatných oddílů: Knihovna začala plnit svůj úkol a stává se téměř úplným soupisem fantasy a sf literatury, a to především zásluhou Nimitze, jenž každý týden vkládá několik recenzí, knih a autorů. Jeremiův J.R.R. Tolkien je dnes již bezkonkurenčně nejkomplexnější, nejrozsáhlejší a nejnavštěvovanější stránkou o JRRT a jeho díle u nás. Samozřejmě nesmím opomenout několik exkluzivních obrázků z filmu Pán Prstenů, které JJRRT přinesl jako první na světě! Čítárna se zaplnila spoustou kvalitního čtení. Najdou se v ní i takové skvosty, o kterých se mi nikdy ani nesnilo. Díky Verlit však čekají Čítárnu velké změny a to jen k lepšímu! Taverna... tak ta mi dělá jen samou radost! Je již nudné opakovat, že se jedná o nejlepší fantasy fórum s největší koncentrací skvělých lidí na megabyte, ale prostě si nemůžu pomoct (a je to prostě pravda!) :-)

Co říci na závěr? Soutěžte, soutěžte a až někdy zavítáte do nějaké útulné hospůdky, připijte si na světlou budoucnost FS, památku J.R.R. Tolkiena a fantasy vůbec.

Jirka 'Jeremius' Wetter
jeremius@fantasy-scifi.net

Zpět na úvodníky