Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

Milí čtenáři a čtenářky,
mám pro vás fantastickou zprávu: Konečně po šesti měsících jsem se dokopal k sepsání nového úvodníku :-)
Vzhledem k obrovské pauze mezi tímto a minulým úvodníkem bych ze všeho nejdříve rád shrnul to nejdůležitější, co se na Fantasy a Sci-fi událo. A není toho málo:

Na 1. duben jsem přichystal menší aprílový žertík, který byl dle vašich reakcí možná až příliš drsný - celý web se zobrazoval zrcadlově obráceně. Asi nejhůře tuto skutečnost nesli hosté Taverny a zmateni psaním zprava doleva si raději na jeden den dali přestávku.
Důrazné varování: Příští vtípek plánuji na Silvestra :-)

Opravdu zásadní vliv na chod FS měl přesun na nový server k jiné hostingové společnosti. Vše se sice neobešlo bez menších problémů, kdy se na pár dnů dalo dostat na web jen přes IP adresu, ale výsledek stojí za to. Za poslední měsíce byl prakticky pouze jeden vážnější hodinový výpadek! V porovnání s předchozím hostingem něco neuvěřitelného...

Radostnou zprávou je vznik Pevnosti, nového českého časopisu o fantasy. Konečně pořádné periodikum. I když, co si budeme povídat, internet je přece jen modernější médium než papír! ;-)

Bohužel tento úvodník nebude plný pouze kladných novinek: Český distributor filmu Pán Prstenů opět dokázal, že na diváky kašle a jde mu pouze o prachy - premiéru Dvou věží v ČR si opět "vychutnáme" o tři týdny později než ostatní země. Holt, kdo chce kam, pomožme mu tam: Minule jsem pirátské verze filmu odsuzoval, dnes mám opačný názor. Mrknout na film na počítači dlouho před premiérou a do kina jít jen jednou dvakrát, aby si člověk vychutnal kvalitní zvuk a obraz.

Menší náplastí může být pro tolkienisty zahájení prodeje českých knih v Obchůdku. Mimo triček a šachů z Pána Prstenů, Harry Pottera si tak nyní můžete koupit třeba i české ilustrované vydání Společenstva Prstenu nebo Dvou věží jen za 275Kč.

Hlavním (a možná i jediným :) důvodem, proč jsem napsal současný úvodník, je spuštění nové rubriky FS Encyklopedie. Vše důležité je uvedeno na její titulní straně, proto jen stručně: Na Encyklopedii jsem spolu se všemi písaři pracoval mnoho týdnů. Zatím to možná nevypadá, ale E umožňuje spoustu všelijakých vychytávek, které budeme postupně rozjíždět. Cílem je vytvořit přehled všeho, co se týká fantasy, sci-fi, zbraní, "středověkých" soubojů, taktiky atd. Ve stávajících kapitolách samozřejmě nesmí chybět Tolkien, dále Harry Potter, Star Trek a Výstroj a výzbroj. Další kapitoly se plánují/připravují.

Rád bych zdůraznil, že Encyklopedie důsledně dodržuje motto FS "Od fanoušků pro fanoušky" a je otevřena naprosto každému. Zatím obsahuje až příliš bílých listů, proto přivítáme jakoukoli pomoc.

Na závěr musím poděkovat všem stávajícím písařům, protože bez nich by Encyklopedie nevznikla. V této rubrice plním pouze roli programátora, vše ostatní je jejich práce.

Příjemně prožitý zbytek prázdnin vám přeje

Jirka Jeremius Wetter

PS Málem bych zapomněl: Geniální Toomz vymyslel zajímavou kratochvíli do Taverny - piškvorky. Pokud se tedy nudíte, stačí se zaregistrovat, vyzvat některého z hostů a hrát až do naprostého vyčerpání :-)

Zpět na úvodníky