Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

Zdravím Vás!

Šéfredaktora nic kloudného nenapadá - čili má autorský blok ;-). Nemá čas, protože ho uháníme o jiné autorské (programátorské) práce na FantasyScifi.Netu. Nebo ho málo uháníme o napsání nového Úvodníku. A tak se změny Úvodníku objevují v dlooooooooooooooohých intervalech.
10. 9. 2001
20. 11. 2001
1. 1. 2002
19. 2. 2002
1. 8. 2002

Hledal jsem na Internetu co to ten Úvodník je. A našel jsem:
Úvodník - To je rubrika, kterou právě čtete. Bude tu vždy obecný úvod a takové to kecání o obsahu časopisu.
Úvodník je jeden z nejtěžších a nejnevděčnějších článků, které do tohoto zinu vůbec píši...
Úvodník je pouhý předvolební propagandistický text...
Úvodník 2000. Zde by měly být zdokumentovány přírůstky za rok 2000...
ÚVODNÍK aneb jak a proč Komunikace Takže ahoj, salud, nazdar...
Úvodník má pojednávat o nějakém aktuálním tématu.
Víte co to je, takhle okolo pulnoci, po tom co si oddechnete, ze uz je celý {...}hotový, zjistit, ze ješte nemáte napsaný ÚVODNÍK?
Úvodník jednou za měsíc je tak akorát...
Úvodník - tam píšem (píšu) co nového, o rubrikách a podobně...
.
.
.
Snad mě nikdo nezažaluje za výše uvedené citáce, které jsem si vypůjčil, i vytrhl ze souvislostí, z různých webzinů a WWW stránek. Možná, že se v těch několika ukázkách dá najít inspirace pro napsání velkého počtu Úvodníků. Nebo aspoň jednoho - tohoto.

Už opravdu ani nevím, kdy jsem objevil stránky fantasy-scifi.net (dále jen F-S.net nebo jen F-S). Ale určitě sem chodím do Taverny od 11:00:19 29. 03. 2002. A to pravidelně. V Taverně nalévají a podávají jen to co si sami otevřete či přihotovíte, ale chodím tam od té doby pravidelně jako 895 zapsaný host. Taverna jich má k 29. červenci 1595 zapsaných uživatelů! Od 1. 8. 2002 čili za ten jeden rok, přibylo 36 nových místností a z tohoto počtu letos 13. Nevím kolik místností bylo zazděno, zamčeno, předěláno. Začnu těmi nejnovějšími a to jen těmi veřejnými, kam se můžete mrknout bez přihlášení:
Tyrkysové hvozdy – sborník povídek od amatérských spisovatelů; Křeslo pro hosta; Ventilačka; Cestujeme s Bonhartem nejen po krásách Středozemě; Horror; Svet hudby; IQ testy; Vaření a kuchyňské kratochvíle; Monty Python a další; MP3 - sháníš, potřebuješ? Vše o tomto super formátu!; MASH 4077; Napišme knihu; Soutěže Taverny; Srazy Taverny; Drogy; Volné asociace; Denní věštec; Astrální cestování & magie; ...

Moje nejoblíbenější místnosti, jsou Vše o knihách, Harry Potterův svět, Vaření a kuchyňské kratochvíle, Cestujeme s Bonhartem nejen po krásách Středozemě, Denní věštec, Místnost o místnostech a hlavně Fantasy a Sci-fi - Návštěvní kniha.

Kdesi jsem četl: "Antikvariáty jsou místa, kde jedny knihovny zanikají a jiné se rodí". Na F-S.net toto zajišťuje Bazar. Poptávéjte a nabízejte. Nemusí to být jen knihy, ale i hry všech druhů, zbroj či výstroj dobrodruhů.

Pokud máte někde uvnitř to co jiní nemají, to jedno takové střevo, to "básnické" anebo Vám po večerech nedá spát inspirace a musíte psát, pak vězte, že je tu Čítárna kde Vaše díla budou čtena a kriticky hodnocena.

Děje se toho na světě hrozně moc. Deníček Vám má přispět denně na pomoc. Jen kdyby šéfredaktor neměl autorský blok, a zjemnil jeho třídění tím, že přidá kolonky pro zápis dění v TV, v Rozhlase, pro zápis Soutěží, nebo kolonky pro zápis chystaných vydání nových knih. [poznámka šéfredaktora s autorským blokem: tvé přání již bylo vyslyšeno :) Jeremius] Zápište akcí a déjte tak vědět všem, co sem přijdou.

Encyklopedie to je aspoň pro mě moc krásné místo. Které jiné stránky se SFFH (Sci-Fi Fantasy Horor) tématikou ji mají? Vzniká jako knihy ve středověku - HROZNĚ POMALU. Je tu málo písařu, tak fandové budoucí písaři pomozte. Zatím se do Encyklopedie zapracovávají tyto okruhy Tolkien, Star Trek, Výzbroj a výstroj, Harry Potter, Duna, Zeměplocha, Sapkowski.

Knihovna je pro knimoly azylové místo. V Knihovně F-S.netu je již 482 kusů zapsaných knih fantasy, sci-fi i hororu. K mnoha chybí obaly, recenze či jen anotace. A tak se hledají fandové se skenerem - skeneři, knihomolové - - recenzenti, ale i jen anotátoři co by sem vložili nové právě vyšlé tituly.

Rozcestník je sloupořadí kam přibijeme desku ve tvaru šipky nebo jen s vyobrazením šipky na místa která se týkají fantasy, sci-fi či hororu, kde jsme již jednou byli, a kam se rádi vracíme, nebo kam chceme poslat ostatní.

Fandové! Písaři encyklopedie - encyklopedisté, recenzenti, anotátoři, skeneři obalů knih, deníčkoví zapisovatelé akcí a přitloukači šipek na Rozcestníků. Těm stvávajím "DÍKY MOC" a těm novým: "Prosím, dejte vědět svůj zájem šéfredaktorovi F-S.netu - Jeremiovi" na e-mail jeremius@fantasy-scifi.net

Takže to uzavřu čím jsem to začal nahoře :-) Snažil jsem se o obecný úvod s takovým tím kecáním o obsahu těchto stránek, už vím že je to nejtěžší a nejnevděčnější článek F-S.netu, je to i dosti propagandistické, zdokumentoval jsem něco přírustků za ten rok od poslédního Úvodníku, aktuální téma je zde též, myslím tím šéfredaktorův autorský blok, no třeba když dáte vědět (do Náštěvní knihy v Taverně nebo mě či šéfredaktorovi na e-mail) pak za měsíc tu může být nový Úvodník.

29. 7. 2003, Valašská královská...společnost.SFFH, Valašské království

Zpět na úvodníky