Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

Zdravím Vás!

Tak je 11. října 2003 jsem tu s dalším pokusem dopsat úvodník. V Taverně je evidováno o 25 věrných hostí více než tomu bylo 25. září 2003. To byl můj první pokus napsat tento úvodník, a věrných hostí bylo 1664.

Hezké číslíčko. Blízké roku v té knize "Baltazarovo putování". Tam to byl přicházející rok se třemi šestkami, pekelníkovým to číslem - 1666. V Taverně to bude brzy náš letopočet. Dnes jsme u roku 1689. ;-)

Poslední žhavé debaty v Taverně? ...jakže nevíte? ... nechodíte? No tak v Místnosti o místnostech jsou to Pohádky! Třeba i jen Irské pohádky! V místnosti o Harry Potterovi se přihotovil Máslový ležák. Toto téma se přeneslo až do místnosti Vaření a kuchtění, a rozvinulo se libou vůní až receptu na Tekutý štrůdl. Ještě samotní mlsouni Máslového ležáku netuší, že takový recept opravdu existuje! Po dopsaní tohoto úvodníčku jej tam zapíšu.

Ty debaty v Místnosti o místnostech mi připomínají debaty poslanců ve sněmovně. Tam i tady se něco navrhuje, kritizuje, doplňuje, podpořuje a nakonec schvaluje. :-) "Provalil" se tajný vznik dvou místností: "Lietuva, Lietuviu kalba ..." založena 24. 09. 2003 k procvičování litevštiny a "Jiří Kulhánek" pronajata 15. 09. 2003 jako "Salónek pro fanoušky díla velkého MISTRA...". Sportovní duch návštěvníků Taverny stojí za vznikem nové místnosti "Svět sportu" ze 6. 10. 2003 a jiný druh nadšení může za vznik místnosti "Fotografie" (9. 10. 2003).

Trochu si zaparafrázuji: "Jedno téma vládne všem, jedno všem tu káže." VŠE O KNIHÁCH! Teda místnost "Vše o knihách" Ať se Vám to líbí nebo ne, ale je to tak. O knihy se zakopává v každé místnosti. Všem místnostem nekáže, ale můžete zde vzpomenout lautr vše co se jen trošku ochomejtne kolem knih. Když to bude z okruhu SFFH (science-finciton, fantasy a hororu) tím lépe.

Spousty lidí chodí pouze a jen do Taverny. Škoda. To pak marně čekám odpověď na můj inzerát, že koupím vydání Hobita ilustrovaného od Jiřího Šalamouna za 500,- Kč! Ale chtěl bych ho v dobrém stavu i s přebalem!

Když chodíte jen do Taverny pak Vám uniká i spousta akcí, zapsaných v DENÍČKU. Snažím se tam zapsat filmy, seriály co běží na československých televizích. Sami tam můžete přispět zapsáním zajímavých akcí z Vašeho okolí. Třebas plánované bitvy se skřetími armádami. Dlouho očekávané dýchanky hobitích společenstev s popíjením čaje a kouření hobitího listí. Oslavy svátků a narozenin přátel Harryho Pottera podpořených máslovým ležákem. Inu škoda, že do Deníčku nemrkáte.

Už jsem Vám to prozradil? ...že jsem si ji dokonce představoval, no tu Tavernu, jako skutečnou budovu s mnoha to místnostmi ve stylu hospody, kavárny, čajovny, vinárny a kuřárny připomínající? Se zdmi pokrytými vzkazy všech hostů jež jí prošli? Tak si to jen hezky představte. Jako že jste kandidát na nového stálého, rád se navracejícího hosta. :-) Aniž by jste se registrovali, tak si můžete projít nezamčené místnosti, pročíst popsané zdi a nasát tak trošku atmosféru těchto zákoutí. Bude-li se Vám líbit v některé líbit zaskočíte na jedno... dvě... rozvinuté téma. "Nahoďte" nějaké nové. Třebas se tam někde potkáme.

Tak HELLou v Taverně! Ale i jinde

11. 10. 2003, Jan.Galda@centrum.cz, Valašská královská...společnost.SFFH

Zpět na úvodníky