Bazar
Čítárna
Deníček
Encyklopedie
Fankluby
Knihovna
Obchůdek
Pohlednice
Pokec
Taverna
J.R.R. Tolkien
Odkazy
Redakce
Webring

Zpět


Fantasy a Sci-fi
zahrnuje rubriky:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Nejnovější inzeráty
Sběratelské figurky,repliky
koiupím
Pevnost
Sběratelské figurky Pána pr...
Premiere
clenstvi
Sběratelské figurky
Lone Wolf
Pán prstenů
Figurky


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Fantasy a Sci-fi

Úvodníky

To to ale letí, co? Ani jsme se nenadáli, a už tu jsou vánoce. Svátky komerce, předstírání, jak jsme v pohodě a máme se všichni rádi, zabíjení utrápených kaprů a výprav "na procházku" do lesa s pilkou... ;-D Nejspíše jste již pochopili, že vánoce nemám rád. :-) (I když se musím přiznat, že od doby, co provozuji Obchůdek, mám vánoce mnohem raději. ;-D)

Přesto vám všem přeji, abyste si svátky opravdu užili naprosto v klídku, bez stresu, podpálených stromečků, tahání zapíchlých kostí z krku a dalších vánočních "radovánek". Doufám, že jste byli celý rok hodní a tudíž pod stromečkem najdete mnoho krásných (nejen fantasy a sci-fi) dárků, např. paušální připojení k internetu, abyste mohli denně navštěvovat Fantasy a Sci-fi. ;-D A pokud by vás přece jen přepadla vánoční deprese, zkuste se stavit pro meducínu v taverní Duté vrbě, kde z vás Toomz blbou náladu jistojistě vyžene.

Samozřejmě nesmím opomenout Pána Prstenů: Dvě věže. Dobrá zpráva je, že se premiéra kvapem blíží. Špatná, že ji zas uvidíme o měsíc později, protože Warneři chtějí počkat, až 15. ledna dostaneme výplaty, aby měli pořádné tržby. :-/ Přesto věřím, že se nás na půlnočních premiérách sejde opravdu hodně.
Původně jsem chtěl ještě přihodit pár zajímavostí o filmu, jenže jsem zjistil, že žádné nevím. :-) Od premiéry Společenstva Prstenu jsem už další novinky přestal sledovat. Proč bych vlastně měl? Dokud jsem neviděl SP, bylo to Téma - nikdo z nás nevěděl, jestli se dá Tolkienovo dílo vůbec důstojně zfilmovat, jestli Peter Jackson není naprostý magor (což některé jeho předchozí výtvory naznačovaly ;), jestli budou mít elfové špičaté uši...[doplňte dalších 1000 a 1 "jestli"]. Ale dnes? Všechen ten humbuk mi přijde jen jako mlácení prázdné slámy a snaha vyždímat z nově vzniklé tolkienománie co nejvíce...

Bohužel toto bude snad první úvodník, ve kterém nepředstavím žádnou novou rubriku. A to jsem dokonce měl v plánu rozjet hned tři najednou. Ukázalo se však, že vánoce mají na FS neblahý vliv - já kvůli vyřizování objednávek nestíhám dělat nic jiného a šéfredaktoři připravovaných rubrik jsou na tom podobně. :-(

A co vás tedy v nejbližší době na FS čeká? Nejpozději v lednu by měly být spuštěny alespoň dvě rubriky. U příležitosti výročí 111. let od narození Spisovatele Tolkiena a premiéry filmu Pán Prstenů: Dvě věže bude opět uspořádána minimálně jedna soutěž o vskutku atraktivní ceny. Zatím nechci dopředu moc prozrazovat a slibovat něco, co se mi nepodaří dodržet, ale tentokrát snad bude mnohem více dárků. Pokud chcete být informováni o novinkách ohledně soutěže, registrujte se.

Málem bych zapomněl, přece jen je na FS něco nového: Na Jeremiho J.R.R. Tolkienovi jsou nyní Zprávičky z filmu Pán Prstenů, kde vždy najdete ty nejaktuálnější novinky. Zapisovat může každý, vaše příspěvky jsou vítány.

Mějte se fajn a klidné Vánoce, veselý Silvestr a šťastný nový rok 2003

Váš Jeremius

PS. Pokud byste věděli o někom, kdo by se chtěl podílet na Encyklopedii, obzvláště na kapitolách Tolkien a Harry Potter, ozvěte se mi na e-mail.

Zpět na úvodníky