Tolkien.cz - hlavní stránka

Jeremiův
J.R.R. Tolkien

Úvod
Básně a písně
Báje, mýty, příběhy
Filmy
Hudba
Hry
Chronologický rejstřík
Jazyk a písmo
Kalendáře
Knihy
Obrazárna
Rasy Středozemě
Víte, že
Zeměpis
Životopis
Služby:
- novinky
- rozesílání novinek
- vyhledávání

Reklama:


Fantasy a Sci-fi:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Reklama

Nápověda

O těchto stránkách

Ještě než se pokusím osvětlit, proč tyto stránky takové, jaké jsou a vypadají tak, jak vypadají, je nutné trochu znát jejich historii. Bylo to roku 1996, kdy návštěvníky poprvé vítala brána Morie (na úvodní stránce totiž přichystala Společnost malý test znalostí – návštěvník musel umět projít branou Morie). Na známých stránkách s tmavým pozadím a žlutým svítivým písmem se členové dozvídali novinky o chodu Společnosti, o jejích akcích a podobně. Doba však pokročila a na schůzi na jaře 2003 byl schválen návrh nových společnostních stránek. Tento návrh měl dva hlavní body – byla potřeba zpřehlednit celé stránky (a vylepšit jejich správu) a dodat potřebné informace a data, které na stránkách předchozích chyběly.
Proto se Společnost rozhodla oslovit Jirku Wettera, který souhlasil se spoluprácí. Tak se zrodila myšlenka o spojení známého českého webu Jeremiův Tolkien se stránkami Společnosti. Výsledkem jsou stránky, kde člověk najde doslova vše o Tolkienovi. Na jedné straně může vyhledat jakékoliv informace o díle profesora Tolkiena, na straně druhé se zas může přiblížit Tolkienovu světu v realitě – třeba se seznámit s mnoha přáteli, kteří také obdivují krásy Středozemě.

O problému "uživatel vs. člen"

Na stránkách se můžete setkat s dvěma pojmy: "registrovaný uživatel" a "člen Společnosti". Mezi těmito na první pohled shodnými pojmy je podstatný rozdíl.
Na nových stránkách nechybí možnost objednávky starších společnostních tiskovin či on-line přihlášení do Společnosti. Pokud se chcete přihlásit, či si něco objednat, musíte se zaregistrovat. Jako registrovaný uživatel těchto stránek se potom jednoduše přihlásíte a vyberete požadovaný úkon (po přihlášení budete dále informováni, jak pokračovat) – buďto si objednáte některé z tiskovin, přihlásíte se do Společnosti, nebo třeba obojí. Až když si registrovaný uživatel objedná členství ve Společnosti a zaplatí požadovanou částku, je veden jako člen Společnosti.

O nejasnosti nad společnostním rokem

Začátek společnostního roku je podle existujícího kalendáře krále Elessara v březnu. Člověk, který se tedy v průběhu společnostního roku (nebo před jeho začátkem) přihlásí do Společnosti, jeho členství trvá do následujícího března. Ti, kteří se přihlásí ke konci Společnostního roku, mají samozřejmě nárok na jimi předplacené tiskoviny za probíhající rok, jsou-li nějaké.
Příklad: Malá trpaslice se rozhodne v říjnu roku 2007, že se přihlásí do Společnosti přátel díla J.R.R.Tolkiena. Členství ve Společnosti jí tedy platí do března roku 2008 (kdy začíná další spol. rok). Předplatila si také oba společnostní časopisy a jelikož vyšel před říjnem jeden Thorin a jeden Palantír, dostane zpětně oba.

Přihlášky na probíhající společnostní rok by měly být k dispozici vždy do prosince. V lednu jsou vždy vyvěšeny přihlášky na rok nový (který tedy začne, jak již víme, v březnu).Fantasy a Sci-fi: Jeremiův J.R. R. Tolkien, © Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net, 1997 - 2005
Tolkien.cz: Společnost přátel díla J.R.R. Tolkiena, © Toomz, tolkien@fantasy-scifi.net, 1996 - 2005
Design: Rinvit, Toomz, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/jrr_tolkien/

Jeremiův J.R.R. Tolkien

Společnost přátel
díla pana
J.R.R. Tolkiena

akce
časopisy
členství
o nás
oznamovatel
tiskoviny

nápověda