Tolkien.cz - hlavní stránka

Jeremiův
J.R.R. Tolkien

Úvod
Básně a písně
Báje, mýty, příběhy
Filmy
Hudba
Hry
Chronologický rejstřík
Jazyk a písmo
Kalendáře
Knihy
Obrazárna
Rasy Středozemě
Víte, že
Zeměpis
Životopis
Služby:
- novinky
- rozesílání novinek
- vyhledávání

Reklama:


Fantasy a Sci-fi:


Fotografie z filmu Pán Prstenů
Smíšek
Frodo a Sam ve skřetí zbroji
Křižovatka 3
Éowyn a Smíšek
Lodě Korzárů
Ústa Sauronova
Aragorn dekapituje Ústa Sauronova
Éomer našel Éowyn
Faramir a Éowyn 2
Faramir a Éowyn


Tip Obchůdku
Lord of the Rings: The Art of the Fellowship of the Ring
The Art of
the Fellowship
of the Ring

500 obrázků z filmu
955 Kč


V Čítárně vyšlo
Alexa: TY!
Filip Pivoňka: Dědictví Smrtonošů V...
Bhagavan: JE MOŽNÉ POMOCÍ POHÁDEK Z...
Annún: Svatební slib
Kaay: 2117: Alfa
Redd: Věčný život II
Anna Pavlišová: Zamyšlení nad životem
Ekyelka: Její realita
Aenica: Lovci VII. část
Eleira: Poslední partie


Nejoblíbenější pohlednice

New Line Cinema

Reklama

Oslava Bilbových a Frodových narozenin -- 2008

Takže Letošní Oslava Bilbových a Frodových narozenin bude.
A to by bylo asi tak vše, co zatím vím a mohu napsat jistě, vše ostatní je jen: možná snad a asi :-D
Nicméně průběžně jak se dozvím, něco jistě tak podle toho upravím tento text.
TAKŽE POKUD MÁTE ZÁJEM PRŮBĚŽNĚ SLEDUJTE TENTO ČLÁNEK. Takže 1 update informací přichází už za 24 hodin a doplnit zbývá jen podrobnosti o programu. :-D


Takže letošní Bilbovky proběhnou 26-28.9.2008 Na Lešiho Chatě. To jest v Hradové Střímelice č.p. 22 (mezi Ondřejovem a Sázavou)
Doprava: Autobusem do zastávky "Stříbrná Skalice,Hrad.Střimelice" (takto to musíte zadat IDOSu a najde vám spojení), potom vyhledejte telefonní budku (měla by být kousek před vámi směrem od Ondřejova) za ní se vydejte cestou na severozápad (od Ondřejova doprava) a dívejte se doprava - měli byste nás najít. Autem se dostaňte do Hradových Střímelic (zřejmě od Ondřejova) a vyhledejte onu telefonní budku - a opět onou cestou-necestou. (nebojte, je to průjezdné i s nižším podvozkem, je to taková vesnická silnice)
Ve vesnici je zastávka jménem Stříbrná Skalice, Hradové Střímelice; IDOS ji zná pod stupidním jménem "Stříbrná Skalice, Hrad.Střimelice" proto se to špatně hledá. Na té staví autobus číslo 490, který nepříliš často jezdí trasu Strančice-Mnichovice-Hrusice-Ondřejov-Kostelní Střímelice-Hradové Střímelice-Stříbrná Skalice. Nejbližší vlaková zastávka je ve Stříbrné Skalici, ale tam se z Prahy jede přes Čerčany hodinu a půl, do Strančic jede přímý vlak z Hlaváku půlhodinu. Osobně doporučuju tyhle možnosti: Z Prahy "Depo Hostivař" (nová konečná A) jet autobusem 383 nebo 393 asi hodinu do Ondřejova, z Ondřejova pak 490 nebo pěškobusem do Střímelic. Pěšky je to 2 a 3/4 kilometru měřeno od autobusu po vrata od stodoly, ať už si vyberete jistou cestu po silnici nebo hezkou cestu lesem (je to přípražský terén, dá se tam orientovat s mapou z internetu vytisklou na 2 A4ky, a je to docela hezká procházka)... 490 jezdí málo často, konzultujte IDOS nebo www.dpp.cz
Z Prahy, Hl.n. (nebo Vršovic, Strašnic...) vlakem do Strančic a stihnout přestup na bus 490 Strančice-Střímelice, protože pěšky to je daleko (15 km) - ale bus je návazný na vlak a prý na něj i čeká. To je asi nejpohodlnější a obecně nejrychlejší varianta, protože nevyjíždíte z Depa Hostivař, ale pohodlně z Hlavního, díky vlaku se vyhnete zácpám, které často v pátek odpoledne otravují život autobusům směr Ondřejov na kraji Prahy, a na trase Strančice - Střímelice zácpy nejsou.
Je vysoce pravděpodobné, že se bude dát dovolat Lešimu na mobil 606 487658, a ten vás pak může navigovat, nebo uspořádat záchrannou expedici, totiž někde vás vyzvednout autem - to ideálně v Ondřejově.

ZDE MÁTE MAPU MÍSTA OSLAVYUbytování: V teple je pro cca 30 lidí (hobitů i víc), na půdě pro dalších 30 lidí. Takže se dá počítat s tím, že nebudete spát ve stanu. Pro ty, co touží spát ve stanu - ano, je to možné, ale předem nám to prosím ohlašte kvůli rezervaci místa na zahradě, též se dá spát pod širákem a v případě deště pod stříškou (na zemi jsou piliny a jiný bordel a je to pro omezený počet lidí). Neprší ani na zápraží. Ale to už slušného hobita nenapadne - ten touží po místnosti s krbem. Počítejte jen s tím, že vaše bagáž bude na půdě a dole se bude pouze fungovat a spát (a vaše spacáky ráno zase pošleme na půdu).
Pro bližší popis místa sem překopíruji Lešiho vyjádření o prostorech:

Pokojík za kuchyní je k dispozici, pohodlný, vybavený postelí a přímotopem... Tam se dá vlastně normálně bydlet, není to už jen nějaká polo zbořenina, jen tam prostě nejsou ložnice s postelemi pro tolik lidí. ;)
Je tam velká místnost s krbem, kde se bude pořádat akce, a půda, kde se bude klepat kosa, tedy kam půjdou spát ti, co neusnou dole v teple (půdu do té doby nestihneme zaizolovat, takže tam bude docela chladno, snad bude i nějaký způsob, jak tam přitopit, a podlaha bude vcelku teplá odspodu, ale pokud bude chladný podzim, chce to slušný spacák a ne jen deku). Jinak je podél jedné zdi té hlavní místnosti (říkáme jí stáj, protože to dřív byl chlív, a to nezní moc vznešeně) široká lavice, na které se dá spát také. Z hlavní místnosti vedou dveře do další, kde se dá diskutovat a pít čaj u kamínek a klidně i za zavřenými dveřmi, a kde se může uložit asi šest choulostivějších lidí, kterým se nebude chtít na půdu. Pak je tam kuchyně, koupelna - normálně s vanou a teplou vodou, ručníky si vemte vlastní a fronta bude asi dlouhá, je jen jedna - a chodbou, kuchyní a třemi 70 cm tlustými zdmi (takže tam bude fakt ticho) oddělené dvě další místnosti: Jedna maličká, která by se tedy rezervovala pro Galadwen a druhá, kterou si většinou usurpuji pro sebe, byť je dost veliká, protože tam je matčin starý nábytek jenž by neměl přijít k úhoně. Ale když tak se tam dá uložit pár slušných (a choulostivých) jedinců, je tam i dvojpostel (pro uložení dalších tří zmrzlin).

Jen zásoby nafukovacích matrací a kožešin nejsou nekonečné, doporučuji tedy vzít si vlastní karimatky.

Cena: 30 Kč základní vstupné na akci jako takovou, 90 Kč hostina, +10 Kč pro ty, co se předem nepřihlásí, -20 Kč pro řádné členy Společnosti (lze se stát i na místě), -20 Kč pro ty, co předem ohlásí a dovezou na místo něco vhodného zajímavého pro hostinu (bábovka, štrůdl...)
(počítám s tím, že oněch 100-120 Kč se za osobu na hostině sní - vím, že jsme docela bojovali i se stovkou, ono se to nezdá, ale nakoupit něco dobrého fakt tu stovku dá)


Zváni jsou všichni TOLKIENISTI a OSTATNÍ Příznivci Fantasy kteří mají náladu se zúčastnit tradiční veselice pořádané k poctě NAROZENIN Pana Bilbo Pytlíka a jeho synovce Pana Frodo Pytlíka.
Nicméně kvůli přípravě akce by bylo milé aby učastníci poslali info o tom že se objevi na Mail:
FallonTheWhite@seznam.cz
Tedy info o tom kolik jich bude a kdy se tak asi objeví.

A CO BYSTE SI MĚLI VZÍT SEBOU? Vzhledem k tomu že já sám nemám tušení o skladbě programu tak to bude jen všeobecné upozornění:
S sebou (viz výše): dobré boty, pláštěnku, spacák, teplé oblečení, hrníček, mističku a lžičku pro sobotní hostinu – Je otázka kolik bude nádobí na místě takže řaději si vemte něco sebou, tužku a papír (upotřebíte při soutěži o Bilba – bez nich některé části takřka nepůjdou hrát), lampiony, pochodně a jiné zkrášlující předměty (v dešti bude hostina uvnitř, bude-li hezky, pak pod širým nebem).

Kdo chce co nejlépe uspět v soutěži o Bilba, může si vzít též genealogii hobitů, tabulky tengwaru, cirthu a angerthasu, slovník quenya jako i ostatních středozemních jazyků, plavky, ručník, pletací jehlici, krabičku poslední záchrany (dýmku, dýmkové koření, křesadlo a Prsten), stříbrné lžičky pro tetu Lobelii a Atlas hub. Elfům stačí plavky, ručník a pletací jehlice (slovník Temné řeči by asi ani neotevřeli a dýmku nekouří, tak proč by se s tím nosili). Hobitům většinu věcí nemusíme ani připomínat a místo ostatních si stejně vezmou jídlo. Stopařům bude jako vždy stačit pouhý ručník a všem ostatním ta tužka a papír (sebevědomí nešikové upotřebí ručník, ale do této kategorie se stejně nikdo sám nezařadí). Pro skřety bude dost hostů takže stačí když si vezmou lovecké náčiní.

PŘEDPOKLÁDANÝ PROGRAM: Bude zahrnovat soutěž o Bilba, k ůčasti jsou zajisté všichni zváni.
Snad bude i nějaká ta terénní hra. Takže dobré boty sebou.
Možná i výlet po okolí.
Pak samozřejmě doufám i tradiční hostina na kterou se všichni těší.
Pokud sebou vezmete nějaké hry určitě nikoho nenaštvete a všichni si rádi zahrají třebas Fantasy Bang nebo Mančkiny.
Nu a jaká by to byla oslava bez spousty zpěvu, vyprávění, a hraní na vše nač se hrát dá.

Na příjemné shledání se všemi novými i starými přáteli se těší:
SPDJRRTA malá moje poznámka: rad bych aby jste si do oslavy rozmysleli co stěmito stránkami a dali mi to tam nebo přímo tu v diskusi vědět. Vzhledem k tomu že tu nefunguje skoro nic.. vlastně správně funguje pouze oznamovatel a naděje na nápravu stavu je nulová tak bych rád věděl jestli by jste s tím něco chtěli dělat.
varianty postupu jsou následující:
1)Nedělat nic oznamovatel postačuje.
2)Udělat komplet nové stránky na jiném umístěni. (není to žádný problém ať už s použitím html nebo některého free redakčního systému. PHP neovládám takže ručně stránky v php nenapíšu.) Vtom případě můžou umět stránky téměř cokoli.
3)Ponechat současné umístění, na stránce se zobrazuje prvních 10 příspěvků oznamovatele, a tyto příspěvky použít jako odkazy na externí stránky které bychom mohli libovolně upravovat.

Vložil: Entony
14:21:25  21. 08. 2008
Další články autora

Doporučit článek
Verze pro tisk
Hodnocení: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 / 5
Současný stav: 2.9 (2693 hlasů)

Komentáře (3)
08. 09. 2008 Jak najít ten správný dům Leszi
1. Elektronicky: na www.mapy.cz zadejte Loc: 49°54'9.98"N, 14°48'53.555"E a uvidíte vchod na pozemek, nebo Loc: 49°54'10.744"N, 14°48'55.181"E a uvidíte vchod do domu.
2. Na místě: Pověsím pár šipek. Opravdu pár - jedna bude na správné odbočce z hlavní silnice - té cestě, co je blízko již zmiňované telefonní budky. Po té cestě půjdete pořád dál a dál, asi 200m, dokud neuvidíte druhou ceduli ukazující ta správná vrata. Nejde zabloudit. ;)
21. 08. 2008 K ubytování Leszi
20. 08. 2008 prosim prosim Gargamel

ZpětFantasy a Sci-fi: Jeremiův J.R. R. Tolkien, © Jirka Wetter, jeremius@fantasy-scifi.net, 1997 - 2005
Tolkien.cz: Společnost přátel díla J.R.R. Tolkiena, © Toomz, tolkien@fantasy-scifi.net, 1996 - 2005
Design: Rinvit, Toomz, Jeremius
URL: http://fantasy-scifi.net/jrr_tolkien/

Jeremiův J.R.R. Tolkien

Společnost přátel
díla pana
J.R.R. Tolkiena

akce
časopisy
členství
o nás
oznamovatel
tiskoviny

nápověda